villk

polityka

 • czwartek, 14 grudnia 2017
 • sobota, 02 grudnia 2017
  • Patologia polityki.

   „Polityka to w krysztale pomyje…”, tak to niestety prawa taka bolesna, jak bolesna jest głupota większości bezrefleksyjnych debili pchających się do władzy.

   Żądza władzy bywa najsilniejsza w tych jednostkach , które najmniej są skłonne do refleksji.

   Brak empatii przy jednocześnie wielkim rozbudowanym ego i  inteligencji umożliwiającej wciągnięcie innych w kierat pracy na cudzy  indywidualny sukces powoduje patologie społeczne. Zamiast zrównoważonego rozwoju dostajemy jedynie egocentryzm polityczny ograniczony czy to do partii politycznej czy tylko danej grupy czy w przypadku skrajnym do ego jednego człowieka.

   To patologia prowadząca prędzej czy później do katastrofy gdy całe społeczeństwo czy nawet tylko jego znacząca część przyjmuje bezrefleksyjnie  pragnienia jednego przywódcy jako swe własne.

   Takie postępowanie tego społeczeństwa świadczy o tym społeczeństwie jak najgorzej.

   To przykład społeczeństwa składającego się z jednostek moralnie słabych , podatnych na wpływ , łatwych w manipulacji, pieniaczy , którym wystarczy podrzucić temat, a będą się gryźli między sobą i z każdym wskazanym im wrogiem, jak wściekłe psy.

   To obraz upadającego społeczeństwa, społeczeństwa zniewolonego.

   Na przykładzie Polski widać powtórkę z okresu stalinizmu początku lat 50 –tych , tak to nie przesada, za rok, dwa jeśli nie zostanie odsunięty przez społeczeństwo PiS od władzy to  będziemy chodzić po ulicach patrząc w chodniki i bojąc się podnieść wzrok, będziemy się bać mówić co myślimy , będziemy się bać pisać…autocenzura będzie w nasz jak wczepiony psu chip.

   Tak , przez swe zaniechania i lenistwo będziemy psami reżimu.

   To obraz społeczeństwa  gdzie małość szuka mniejszych by nad nimi górować czy to  ekonomicznie czy  przynajmniej moralnie. Hasło przewodnie takiego społeczeństwa to „ZNAJDZ GORSZEGO -BĘDZIESZ LEPSZY. Za Hitlera Niemcy mieli Żydów aby się dowartościować, dziś w Polsce tą role z braku Żydów pełni uchodźca na spółkę z inteligentem.

   Jesteśmy pełni kompleksów i jesteśmy na tyle głupi , że ich sobie nawet czasem nie uświadamiamy. Leczymy je w sobie  używkami ,politycznymi pomjami , agresją , robimy wiele rzeczy byle tylko się nie edukować i nie widzieć swej marności.

   Przykre jest to, że te „pomyje” rozwalą Polskę , tylko po to aby dowartościować się krzyczeniem o jej wielkości. To takie upajanie się krzykiem o wielkości, a nie prawdą.

    

   Boli mnie , fizycznie mnie boli  ta bezmyślna , bezrefleksyjna głupota.

    

    

   Obecna rewolucja to nie tyle „czerwone paznokcie” co czerwone szpony np. byłych komunistycznych prokuratorów, rozrywających Polskę , to triumfalny powrót partyjnictwa zamiast obiecanej dwadzieścia kilka lat temu obywatelskości.  

    

   Po 30 latach realizuje się plan zrodzony w KW PZPR w latach 80 –tych. Plan określający jak odąć władzę by móc do niej za jedno pokolenie wrócić już pod innym sztandarem niż skompromitowany, tak jak faszyzm, komunizm.

   I realizują ten plan nie tylko pogrobowcy tamtych zamordystów ale bezczelnie wręcz osoby umoczone w tamte struktury.

   Jesteśmy ślepym społeczeństwem , głuchym i wygodnym , rządzą nami i naszymi emocjami nawet nie pomyje, a popłuczyny po pomyjach. A my dla swej wygody dalej udajemy, że oceniamy kunszt rznięcia kryształu.

    

   A realia są takie, że to my jako Polska jesteśmy rznięci.

    

   Tak moi drodzy jesteśmy w swej masie „wierszem idioty odbitym na powielaczu” ,… na powielaczu takiego czy innego medium …

    

   Jedno w tym wszytym jest pocieszające, że granica ta ostateczna władzy takiej czy innej nad człowiekiem jest w nim samym, tą granice możemy zniszczyć w sobie tylko my sami , żadna władza nie jest w stanie jej przekroczyć bez naszej zgody.

   Dlatego tak ważna jest edukacja by wiedzieć kiedy nie podnosić tego wewnętrznego szlabanu przed stojącą tuż przed nami kolejną  manipulacją władzy.

    

    

   02.12.2017

   VILLK

    

   Watro posłuchać i się zastanowić.

    

   https://www.youtube.com/watch?v=VyXsRzR0ioA

    

    

   Tekst za

    

   https://www.piosenkaztekstem.pl/opracowanie/jacek-kaczmarski-autoportret-witkacego/

    

    

   i jak już tak Gintrowskim …. To „smaku „w „pomyjach” nie czuć.

    

   https://www.youtube.com/watch?v=cluvCj0nvpg

    

    

   ps. 14 grudnia ten tekst tu zniknie tak jak i wszystkie blogi na TOK, za to pewnie będzie żył sobie w jakiejś urzędowej teczce kolejnego wyrobnika normy pompowania pomyj.

    

    (opublikowane na tokfm)

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   sobota, 02 grudnia 2017 16:58
 • czwartek, 30 listopada 2017
 • sobota, 18 listopada 2017
  • media a niezależność

   z dyskusji na tokfm

    

   • villk

    przedwczoraj

    Oceniono 1 raz 1

    byc może to pewnego rodzaju maksymalizm ale tak mi się skojarzyło, że słowa aby były wolne nie powinny być wypowiadane za pieniądze....to straszna teza dla komercyjnych mediów...

    pozdrawiam i do kiedyś i do gdzieś....

    • jezierskiadam

     przedwczoraj

     0

     @villk
     Dokładnie. Masz rację. 2 lata temu napisałem o tym artykuł.
     *************************************************************************

     >>>
     Za niezależność nie pobiera się wynagrodzenia, mówiła moja mama. - stwierdził jeden z prawicowych dziennikarzy. - Zgadnijcie kto?

     Kto jest niezależnym artystą? Niezależnym dziennikarzem? Niezależnym ekspertem?

     Najwięcej szkody przynosi to, że odbiorcy, widzowie, czytelnicy w większości nie wiedzą kto jest kto. Nie umieją tego sprawdzić. Nie zdają sobie sprawy z tego, że dobrze lub słabo opłacany dziennikarz, czy ekspert wcale nie jest niezależny. Nie przyjmują tego do wiadomości.

     Szkoda powstaje zarówno wtedy, gdy zostają naszpikowani fałszywą wiedzą, jak i wtedy gdy niespodziewanie dociera do nich prawda.

     W tym drugim przypadku oszukani mogą zareagować i często reagują niszczącą agresją.

     Moim zdaniem ma to związek z narastającą ilością zwolenników wojny.

     Agresja ulega kumulacji na skutek powtarzalnego i zaskakującego wydarzenia jakim jest poznanie prawdy. Często związane ze stratą finansową, albo moralną.

     Skumulowana agresja doprowadza do sytuacji, w której wystarczy wskazać wroga żeby wyzwolić chęć do niszczenia i mordowania.
     Wojna jest, przede wszystkim, w interesie producentów broni oraz niektórych polityków. Wojna, lub zagrożenie wojną powoduje, że polityczni jastrzębie wygrywają w demokratycznych wyborach. - Oznacza to, że akcja infekowania społeczeństwa fałszywą wiedzą może być skutkiem ubocznym zniewolenia mediów, lub może być prowadzona z premedytacją przez ludzi dążących do wybuchu wojny.

     Obydwa przypadki są możliwe i obydwa przypadki miały już miejsce. W historii Europy.

     W chwili obecnej narasta nienawiść do Arabów, Rosjan, Żydów, Murzynów i innych kolorowych. Narasta także nienawiść do wewnętrzna do homoseksualistów, agentów, wyznawców innych religii

     Szczuje uzyskują przewagę.

     Jeżeli nie uda się powstrzymać tego procesu to wybuch wojny z udziałem Europy jest jedynie kwestą czasu. Pretekst (coś w rodzaju zamordowania arcyksięcia Ferdynanda) zawsze się znajdzie.

     Adam Jezierski

      

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „media a niezależność”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   sobota, 18 listopada 2017 17:51
 • czwartek, 16 listopada 2017
 • niedziela, 12 listopada 2017
  • "ku ostatecznemu zwycięstwu"

   Osiołek….marchewka wisząca na wędce przed jego nosem i trzymający tą wędkę pastuszek dosiadający tego osiołka….i ich wspólna droga ,.. ku marchewce …

   Zwycięstwo zawsze przed nami już prawie na wyciągnięcie ręki jak w tupolewiźmie, niech osiołek zrobi jeszcze jeden krok zawsze znajdzie się jakiś cudowny pomysł mimo, że marchewka wisi już nad przepaścią…

    

   Drożeją jaja, chleb , paliwo, masło,…produkty podstawowe, stopy procentowe oszczędności lecą na pysk , niedługo chyba będziemy płacić bankom za możliwość trzymania w nich pieniędzy , Rynek samochodowy i mieszkaniowy przeżywają gorączkową wyprzedaż wszystkiego co tylko można kupić często za kredyty bankowe prawie sięgające znów jak przy bańce inflacyjnej początku lat dwutysięcznych ponad 100% ceny metra mieszkania.

   Zadłużamy się na potęgę i uciekamy z pieniędzy ,..czy ktoś wie co to oznacza?

   Jak dla mnie to jak już kiedyś pisałem oznacza to drożyznę gdy w Polsce waluta była marka polska, inflacje gdy obowiązywała peerelowska złotówka i dobra zmianę gdy w Polsce rządzi PIS.

   Cechą wspólna jest ubożenie społeczeństwa i państwa

    

   Ale „nic to”, mamy marzenia i będziemy o nie walczyć i zwyciężymy 

   Ostateczne zwycięstwo jest ciągle przed nami  chciało by się powiedzieć, że

   „Gdziekolwiek sięgnie nasz triumf, zawsze będzie jedynie punktem wyjścia do nowej walki”,

   choć to już przecież cytat z zupełnie kogoś innego .

    

   Tytuł to cytat z krakowskiego przemówienia Jarosława Kaczyńskiego w dniu 11.11.2017r.

   http://www.tokfm.pl/Tokfm/14,128015,22630932,swieto-niepodleglosci-2017-polacy-obchodza-11-listopada.html

    

   zakończenie to cytat zupełnie innego autora

   https://pl.wikiquote.org/wiki/Adolf_Hitler

    

   któremu zdarzyło się też twierdzić , że :

    

   „Mnie nie interesuje prawo, mnie interesuje sprawiedliwość.”

   https://pl.wikiquote.org/wiki/Adolf_Hitler

    

   Jakieś skojarzenia?

    

   12.11.2017

   villk

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   niedziela, 12 listopada 2017 22:32
 • sobota, 11 listopada 2017
  • Prawo Polskiej Kobiety.

   Kobieta ma prawo milczeć lub ewentualnie  jedynie potwierdzać wykonanie poleceń.

   Kobieta ma prawo i obowiązek do badania ginekologicznego raz w miesiącu oraz zawsze w przypadku wyjazdu zagranicznego przed wyjazdem i po powrocie w celu stwierdzenia stanu ciąży i ewentualnej aborcji zagranicznej.

   Kobieta ma prawo czytać ksiązki kucharskie i poradniki małżeńskie bowiem celem życia kobiety jest dogadzanie swemu mężowi.

   Kobieta ma czynne prawo wyborcze aby mogła oddać głos na siłę polityczna która wskaże jej, jej mąż.

   Kobieta nie posiadająca męża ma prawo do adwokata i księdza.

   Bierne prawo wyborcze dla kobiet jako zaszłość historyczna jest elementem tradycji lecz powinno być przez kobiety świadome swej roli społecznej , odrzucane jako sprzeczne z naturą kobiety.

   Kobieta ma prawo do pracy, przyrodzonym zdolnościami kobiet są umiejętności , gotowania, sprzątania , prasowania  oraz prania, kobieta ma też prawo do innych prac oraz do zarabiania pieniędzy.

   Kobieta ma prawo i obowiązek bycia w ciąży. To na polskich kobietach spoczywa obowiązek urodzenia tych „obywateli” , którzy będą pracować na emerytury obecnych polityków.

   Stosowanie przez kobiety antykoncepcji jest zbrodnią przeciw wymiarowi emerytur obecnych decydentów.

   Prawem i obowiązkiem Kobiety jest sex w celu prokreacji, najlepiej z mężem.

   Wykształcenie Kobiecie jest zbędne posiada bowiem ona przyrodzone zdolności o których było już napisane powyżej.

   Kobieta ma prawo do rozwodu jedynie w przypadku bezpłodności męża.

   Kobieta ma prawo do życia tak długo jak długo  jest zdolna do rodzenia.

   Opieka nad dziećmi jest prawem , dobrem i obowiązkiem Kobiety , zrzucanie tej działalności na Państwo jest przeciw naturze i jako takie podlega resocjalizacji poprzez wprowadzenie Kobiety w kolejną ciąże.

   Polska Kobieta świadoma swej roli wie że jest jedynie naczyniem na spermę męża i inkubatorem mającym wyhodować kolejne pokolenia,  w tym Kobiet świadomych tak jak i ona  swych  praw.

    

   W Dniu Niepodległości wpis ten Polskim Kobietom poświęcam.

    

   11.11.2017

   villk

    

    w nawiązaniu do

    

    

   http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,102433,22626875,ordo-iuris-chce-scigac-za-turystyke-aborcyjna-siedlecka-moze.html

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   sobota, 11 listopada 2017 20:47
 • czwartek, 09 listopada 2017
  • Polskie wolną od faszyzmu,… racz nam dać Panie.

   Czas zacząć się modlić. W sobotę 11 listopada minie 99 lat od odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ulicami polskich miast przemaszerują pochody, przejdą w defiladach żołnierze ,… na trybunach i w mediach produkować będą się oficjele i politycy , będzie kilka akademii ku czci i pewnie kilka okolicznościowych konkursów…..

    

   99 lat Polski wolnej, w tym 5 lat okupacji niemieckiej i 45 praktycznie radzieckiej ,.. zostaje 49 lat w tym 20 przypada na II RP. Czyli tego naszego czasu  jest 29 lat wolności ,  która my jako społeczeństwo przeżywamy.

   W II RP retoryka faszystowska pokazała się praktyczne dopiero w czasie walki o sukcesje po Piłsudskim , Druga Wojna  przyhamowała ten trend w polskim społeczeństwie ale go nie wygasiła. Dziś  odnawia się on w pogrobowcach wszechpolaków , oenerowców czy zwykłej obecnej żuli stadionowej i co ważne tak jak w końcówce II RP znów zaczyna mieć  poparcie władzy. Władza usiłuje zbudować sobie z tego raczkującego faszyzmu narzędzie polityczne i usiłuje jednocześnie obciążyć tą działalnością kościół katolicki w Polsce.

   Cześć hierarchii ochoczo wkłada łeb w ten kierat inni patrzą z przerażeniem…

    

   Białe róże…. ,.. kościoły pełne białych róż na mszach  w intencji  Polski Wolnej od faszyzmu,…czy uda się zrealizować takie marzenie czy strach propagowany przez gnojków na ulicach wypełnił już przestrzeń obywatelską i wyparł godność z ludzi a miłość z kościoła?

    

   Cóż,…  konformizm jest wygodny ,…..wygodny to niestety nie znaczy GODNY.

    

   Czas zamawiać msze za Polskę wolną od faszyzmu,…. czas dać kościołowi szansę stanięcia w PRAWDZIE.

    

   09.11.2017

   villk

    

    

   w nawiązaniu do

    

   http://www.democracyok.org/2017/10/29/polska-wolna-od-faszyzmu/

    

    

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   czwartek, 09 listopada 2017 20:44
  • krzyż

   Tarnice w Bieszczadach też ukrzyżowana jak Giewont,,,.....metalowy krzyż na szczycie  to jak piorunochron podpięty do turysty....

   zawłaszczanie przestrzeni to bardzo ordynarna metoda ewangelizacji.

    

   komentarz do 

   http://www.tokfm.pl/blogi/ulewamiesie/2017/11/krzyz/1?t=1510252662361&v=1&pId=46671834&send-a=1#opinion46671834

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   czwartek, 09 listopada 2017 19:43
 • środa, 01 listopada 2017

Kategorie

Tagi

Kanał informacyjny