villk

polityka

 • czwartek, 13 kwietnia 2017
  • Wiem, że nie wiem.

   Media z zasady kłamią, politycy realizują swe wizje w zgodzie niekoniecznie z prawem ale własnym często bardzo pokręconym sumieniem, umiejętność manipulacji jest w obecnym świecie politycznym cnotą, a konstrukcje ideologiczne buduje się po to aby za ich pomocą przekształcać prawo w coś bardziej podobnego do swego pokręconego sumienia.

    

   Powyższe tezy są albo prawdziwe albo fałszywe ich zerojedynkowość zależy czytelniku od Twego własnego sumienia i Twego postrzegania Świata.

    

   Słuchając przekazów medialnych wiem , że nic  nie wiem , staram się wyłuskiwać fakty i patrzeć kto z tych faktów może odnosić korzyści ..

    

   Trump zbombardował Asada…fakt

   W Syrii użyto broni chemicznej, to powód ataku….

   Rosyjskie wojska walczą w Syrii wspierając Asada….

   Bliski wschód to teren konfliktu o kontrole nad ropą naftową i jednocześnie możliwy zapalnik przyszłej wojny światowej.

   W Ameryce trwa dyskusja o związkach Trumpa z Putinem, atak Trumpa na Syrię ma znaczący wpływ na deprecjacje jego wewnętrznych oponentów w Ameryce , którzy oskarżają go o silne uleganie Putinowi.

   Na konferencji prasowej poświęconej użyciu broni chemicznej w Syrii Trump w ogóle nie odniósł się do kwestii rosyjskiej.

    

   Reasumując Prezydent Trump umocnił swą pozycje jako niezależnego od Rosji polityka, zamknął usta swym wewnętrznym oponentom , w Syrii zginęło znów kilka osób , rosyjskie wojska w Syrii funkcjonują i mają coraz bardziej zielone światło, a Prezydent Putin otrzymał od USA  prezent w postaci możliwości dokręcenia wewnętrznej śruby  w oparciu o konieczność zbrojeń i być może kierując uwagę świata na Syrię odwracaj ja jednocześnie od Europy.

    

   Ten zamach w Petersburgu w metrze kojarzy mi się z pewnymi wybuchającymi blokami mieszkalnymi w Moskwie , zamachami efektem ,których było kiedyś umocnienie się Putina.

    

   A jeśli oponenci Trumpa maja racje , twierdząc że został wybrany głosami Rosji?

   Jeśli Putin wpłynął na wynik wyborów w Stanach?

   Jeśli Putin prowokując atak gazowy w Syrii dał pretekst swemu wybrańcowi do zachowania twarzy na wewnętrznej arenie politycznej ?

    

   Za co Rosja płaciła by tak wielką cenę w Syrii ….?

    

   Przy wybrzeżu syryjskim są amerykańskie okręty z których wystrzelono rakiety w wojska Asada,… za Polską granica tkwi niezatapialny rosyjski lotniskowiec…obwód kaliningradzki naszpikowany rakietami i bronią trzymając w szachu cały Bałtyk…

   Podobno Rosja potrzebuje 48 godzin na wykonanie uderzenia w kraje bałtyckie ,…a NATO potrzebuje trzech miesięcy na reakcje….

   Wiem że nic nie wiem , ale tyle to jeszcze wiem, że do władzy ,władzy absolutnej ,  władzy nad Światem idzie się po trupach. Stara prawda mówi , że gdy jedni biją się o resztki dobrobytu , to inni są w tym czasie przez nich zadeptywani. Tą prawdę na własnej skórze przerabiają właśnie Syryjczycy ,..na razie oni…..

   Hm.. a my ,… no cóż,… póki możemy studiujmy myśli Sokratesa.

    

   08.04.2017

   villk

    

   W kontekście

   http://www.tokfm.pl/blogi/villk/2016/08/ameryko_jestes_jak_donbas/1

   http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,147963,21603802,usa-zaatakowaly-baze-wojsk-asada-to-odwet-za-uzycie-broni.html

    

   http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,130517,21603834,co-teraz-zrobi-rosja-jest-pierwszy-oficjalny-komentarz-ostry.html

    

    

   http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,21586041,co-najmniej-10-ofiar-smiertelnych-i-50-rannych-osob-zamach.html

    

   ---

   Z dużym stopniem pewności można powiedzieć, że wybuchy bomb zabijające niewinnych ludzi są zawsze planowane przez ludzi z politycznymi motywami, którzy są zainteresowani zdestabilizowaniem sytuacji w kraju... To mogą być obcokrajowcy, ale mogą też być "nasi właśni ludzie", próbujący zastraszyć kraj. Giulietto Chiesa, "La Stampa" (http://www.tvn24.pl)

    

    

   http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/eksplozje-ktore-daly-putinowi-wladze-kto-wysadzal-bloki-w-rosji,470378.html

    

    

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Zamachy_bombowe_na_budynki_mieszkalne_w_Rosji_(1999)

    

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Sokrates

    

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   czwartek, 13 kwietnia 2017 19:22
 • sobota, 08 kwietnia 2017
 • czwartek, 06 kwietnia 2017
  • Władca marionetek.

   Pada niezależność sądów. Ktoś w niekonstytucyjny sposób zmienia ustrój naszego Państwa.

   Zdaję mu się, że wszystko może, że trzyma wszystkie  sznurki w garści i każda z marionetek będzie robić dokładnie to co on jej zada.

   Trójpodział władzy jest jak trzy sznurki poruszające marionetką, marionetką rozumianą jako Państwo lub społeczeństwo.

    

   Jemu  zdaje się, że kieruje tym wszystkim, że ma władze nad władzą. Zaślepiony swą pychą i zadufaniem nie dostrzega tego, że sam jest marionetką sterowaną w najlepszym razie swą własną niedojrzałością a w najgorszym ,……prawdopodobnie przez tego kto odnosi z jego działań korzyść. Był król szczurów , był władca much i był też już kiedyś władca marionetek, warto czasem sprawdzić co pisano dawniej w latach zimnej wojny.

   Ta ostatnia powieść to „Klasyczna powieść science fiction o inwazji Obcych na Ziemię, którzy opanowują umysły ludzi. …….. Książkę odbierano jako alegorię na temat możliwej agresji ZSRR na USA.”

    

   Science fiction , alegoria,…a jemu się wydaje , że to prawdziwa władza i prawdziwy honor.

   Manipulacją można  z Demokracji zrobić i k.rwę, ale od tego  nie zostaje się mężem stanu tylko „alfonsem” rządzącym marionetkami

    

    

    

   06.04.2017

   villk

    ps. podkreślenie w cytacie moje.

   w nawiązaniu do

    

   https://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82adcy_marionetek

    

   https://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82adca_much

    

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Kr%C3%B3l_szczur%C3%B3w_(powie%C5%9B%C4%87)

    

   http://www.tokfm.pl/blogi/villk/2015/12/marionetki_i_pacynki/1

    

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   czwartek, 06 kwietnia 2017 19:53
  • komenatzr na tok

   doskonałe zestawienie ,...nie myślałem ,że aż tak ... To zestawienie pokazuje uprzedmiotowienie historii i martyrologi dla PiS-u. W takim rozumienie historii ,  pamięć jest do zdeptania , jest przedmiotem po którym można się wspinać do władzy.  Dla mnie to brak szacunku i honoru.

    

   http://www.tokfm.pl/blogi/palacz-zwlok/2017/04/lecha_kaczynskiego_zabil_kalendarz_wyborczy/1?v=1&pId=44210576&send-a=1#opinion44210576

    

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   czwartek, 06 kwietnia 2017 19:52
 • czwartek, 23 marca 2017
  • obraza uczuć religijnych samochodem

   Cóż…..  „..jak można obrazić uczucia religijne projektem auta..” skoro brakuje wyobraźni to ja podpowiem..

    

   Po pierwsze…wystarczy zaprojektować znaczek wozu w kształcie np. krzyża ,.. proszę sobie wyobrazić  zamiast gwiazdy mercedesa, albo jeszcze lepiej zamiast Spirit of Ecstasy Rolls-Royce -  stojący krucyfiks wielości 30 na 20 z rozpiętą na nim  figura Chrystusa na masce każdego elektrycznego samochodu…. Nie był by to pierwszy samochód z krzyżem w herbie bowiem Alfa już ma krzyż, ale ukrzyżowanego na masce chyba jeszcze nie było.

   I te rzędy samochodów co niedziela pod kościołem

   Sprawa dyskusyjna jest czy obrażało by to uczucia religijne tych wszystkich kierowców co święcą swe samochody lub tych co wiesza krzyżyki na lusterkach oni ostatecznie  zmienili by tylko model krzyża na większy.

   Do tego mogło by być dopasowane odpowiednie hasło sprzedażowe promujące nowa markę i ekologie ,…. „Jedź z Bogiem”.

   No kłopot i obraza uczuć religijnych mogła by być gdyby doszło do kolizji czołowej takich dwóch samochodów.

    

   Po drugie,… wyobraźmy sobie samochód z moherowym dachem,……

    

   Po trzecie,…samochód elektryczny wymaga ładowania, a więc wtyczka i gniazdko ,… nie wiem czy obrazi to uczucia religijne czy tylko dobry smak ale np.,.. wtyczka w kształcie fallicznym…… i już można odrzucić projekt ekologicznego auta….

    

   Po czwarte ,.. wystarczy ustawić przeglądy obowiązkowe auta co 666 kilometrów a nie co 1000 i już na pewno jakiś dociekliwy mieszkaniec np. Torunia dopatrzy się w tym rogów i ogona, że o ogniu piekielnym nie wspomnę.

    

   Być może ten zapis o uczuciach religijnych przy projekcie auta elektrycznego ma na celu w ogóle utrącenia projektu jakiegokolwiek  bowiem nie od dziś wiadomo jaki stosunek ma kościół do elektryczności, nie na darmo elektryczność była nie tak dawno nazywana diabelskim wynalazkiem.

    

   Napęd elektryczny to postęp , a to jak wiadomo zawsze obraża uczucia religijne , dlatego sądzę takie auto w Polsce tak szybko nie powstanie,. Choć z drugiej strony cos trzeba będzie stawiać na tych przykościelnych parkingach pozwalnianych z opłaty deszczowej….

    

   Troszkę się rozpisałem ,..jeśli potrzebny jeszcze jakiś pomysł to służę…

   komenatzr do

   http://www.tokfm.pl/blogi/liberte/2017/03/mcelinski_obrazmy_uczucia_samochodem/1?t=1490298187700&v=1&pId=44035837&send-a=1#opinion44035837

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   czwartek, 23 marca 2017 20:45
  • komentarz n a tok

   w tym kontekście warto przypomnieć świętej pamięci ustawę o planowaniu przestrzennym.
   Każda gmina miała mieć plan... miała na to 10 lat ...a jak się termin kończył to ,.... zrezygnowano z planu....
   Smok ,...ziemia jest "dobrem skończonym" i podstawą wszelkich rent -wiedza o tym wszelcy nasi i nie nasi biznesmeni...te działki pewnie sa juz dawno powykupowane przez najróżniejsze firmy powiązane z saoba kapitałowo gdzieś w podatkowych rajach .
    A co do samej idei lotniska,.. to jak jest powiedziane w "Misiu" - najlepsze interesy robi sie na wielkich i nikomu nie potrzebnych  inwestycjach,,,...  i to jest inwestycja na miarę potrzeb naszych polityków.

    

   komenatzr do

   http://www.tokfm.pl/blogi/ooo-net-pl/2017/03/bedziemy_mieli_lotnisko/1?t=1490244876829&v=1&pId=44024599&send-a=1#opinion44024599 

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   czwartek, 23 marca 2017 06:07
 • niedziela, 19 marca 2017
  • tokfm

   tak się zastanawiam .. czy "Ruch Światło-Życie" nie spełnia warunków koniecznych i wystarczających by określić go mianem sekty ,  choćby tylko wewnątrz katolickiej?

    komenatzr do

   http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,147963,21517980,premier-szydlo-z-nagroda-prawda-krzyz-wyzwolenie-obok-doktora.html?v=1&pId=43979039&send-a=1#opinion43979039

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   niedziela, 19 marca 2017 23:18
  • tokfm..

   Prawda-Krzyż-Wyzwolenie

   jak to czytać...może tak...
   -Przez moskiewską Prawdę mamy z nimi Krzyż Pański ale już niedługo nastąpi od nich Wyzwolenie.-

   komenatzr do

   http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,147963,21517980,premier-szydlo-z-nagroda-prawda-krzyz-wyzwolenie-obok-doktora.html?v=1&pId=43978961&send-a=1#opinion43978961

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   niedziela, 19 marca 2017 23:08
  • Zwykły Dobry Polak.

   Dorabia się , dba o rodzinę chodzi do kościoła , czasem zgodzi się z księdzem, a czasem pomyśli o tym jakie klecha plecie androny, ale pomyśli to po cichu . No co najwyżej przy stole podczas niedzielnego obiadu wypowie się do rodziny , lub do kolegów po pracy przy piwie.

   Polityka do dla niego „gówno” i takie same ma zdanie o politykach, politycy do dla niego nieudacznicy ,którym nic w życiu nie wychodzi więc muszą żyć z jego podatków, to takie darmozjady ale godzi się z tym że taki los społeczeństwa , że ci politycy muszą w społeczeństwie być. Dobry Polak odcina się od polityki , od tych głupców i oszołomów , choć nie gardzi jej owocami, nie wzgardzi ani dotacją do swego prywatnego budżetu ani możliwością zatrudnienia siebie czy rodziny w strukturach tego oszołomstwa ,.. przecież on nic złego nie robi jeśli będzie pracował w państwowym aparacie pod polityczna presją….On tylko przekłada papierki na biurku i zarabia na swe życie , na swoja rodzinę….

   A że legalizuje swym działaniem władzę polityczną? No cóż z czegoś trzeba przecież żyć. Nie każdy musi być bohaterem  zresztą lepiej być najedzonym niż spałowanym obywatelem.

   Poza tym każdy tak robi , każdy dba o siebie. Dobry Polak wie że nie należy się wychylać i lepiej się po ciuchu cieszyć się  owocami własnych sukcesów. A że ktoś cierpi , no to trudno nie każdy ma tyle szczęścia  czy fartu co on , a że czasem trzeba się ugryźć w język i milczeć,…gdy trudno spojrzeć w lustro to przecież wystarczy w nie, nie patrzeć ….

   Dobry Polak wie że jest ideałem wie że inni są głupsi od niego , mniej zdolni  wie że jego kraj jest najlepszy i jego drużyna piłkarska też (nawet jeśli w obecnej tabeli to tak nie wygląda). Dobry Polak nosi czapkę w kolorach narodowych i kibicuje swoim starając się nie pamiętać w tym momencie o tym, że to tacy sami dobrzy Polacy jak on sam.

   Dobry Polak jest dumny ze swego kraju i siebie. Dobry Zwykły  Polak jest jak Zwykły Dobry Niemiec w 1933 roku i prawdopodobnie tak samo jak on skończy.

   19.03.2017

   villk

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   niedziela, 19 marca 2017 23:00

Kategorie

Tagi

Kanał informacyjny