villk

polityka

 • sobota, 24 czerwca 2017
  • lalka....

   pisałem kiedyś o lalkach....

   h ttp://www.tokfm.pl/blogi/villk/2015/12/marionetki_i_pacynki/1

    

   pisałem i o matrioszkach jak choćby przy okazji ostatnio przypomnianej sprawy Jaroszewiczów

   h ttp://www.tokfm.pl/blogi/villk/2017/06/pobawmy_sie_w_spiski/1

    

   pisałem też jaki mam stosunek do osiągnięć Pana Macierewicza

   h ttp://www.tokfm.pl/blogi/villk/2016/09/myslec__jak_macierewicz/1

    

   Zastanawiam się czy odpowiedz na pytanie CO ŁĄCZY TE TRZY WPISY ,  znajduje się w książce Pana Piątka czy nie ?

    

    KOMETZRA DO

   http://www.tokfm.pl/blogi/o-qu/2017/06/macierewicza_ekshibicjonizm_odznaczony/1?v=1&pId=45246061&send-a=1#opinion45246061

   oraz do

   http://www.tokfm.pl/blogi/off2/2017/06/sprawa_macierewicza_kto_rzadzi_w_polsce/1?v=1&pId=45246136&send-a=1#opinion45246136

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   sobota, 24 czerwca 2017 12:14
  • my naród

    

   Naród to wspólne wartości a te są obecnie porozpier...ielane na drobne

   Naród to wspólna idea , wspólny cel , to mogą być "szklane domy" Żeromskiego lub lot na Marsa

   Naród to społeczeństwo wewnętrznie czujące wspólną więź  jak np oglądając" Ucho Prezesa"

   Naród to społeczne kody kulturowe akceptowane przez szerokie grupy społecznie a jednocześnie ważne dla jednostek

    

   przy czym chwiałbym zaznaczyć ,że budowanie narodu w oparciu o np. piłkę nożną jako główne spoiwo to głupota  ciągle powtarzana od 40 lat przez miłościwie nam panujących . Budowanie narodu za pomocą jakiegokolwiek konsumpcjonizmu to  droga na skróty do ---katastrofy

    

   przy czym wole określanie społeczeństwo niż naród jako bardziej współcześnie prawdziwe i bardziej demokratyczne.  Naród to średniowieczne RODY rycerskie a mi do monarchizmu jest raczej bardzo daleko.

    

    

    

    Pozdrawiam

    

   Komentarz do

   http://www.tokfm.pl/blogi/dlaeuropy/2017/06/my_narod/1?v=1&pId=45245848&send-a=1#opinion45245848

    

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   sobota, 24 czerwca 2017 11:53
  • co łaczy Polaków - odpowedz Smokowi

   pytasz co nas łączy?

    

   to nadzwyczaj proste choć brutalne...łączy nas NIENAWIŚĆ , ZAWIŚĆ  i LENISTWO .

    

   zazdrościami innym , że maja   nie patrząc już na to że mają w wyniku swej ciężkiej pracy , jesteśmy leniwi , widząc sad widzimy tylko owoce  a nie widzimy pracy sadownika, i nienawidzimy innych za to że oni maja i nienawidzimy też siebie gdy w końcu sobie uświadamiamy prawdę starego przysłowia,  że bez pracy nie ma kołaczy.

    

   Pozdrawiam

    komentarz do

    

   http://www.tokfm.pl/blogi/ooo-net-pl/2017/06/polak_czyli_kto/1?v=1&pId=45245503&send-a=1#opinion45245503

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   sobota, 24 czerwca 2017 11:27
  • Uchodźca.

   Opowiem wam o pewnym człowieku , człowieku , który nie zawsze postępował w sposób demokratyczny , człowieku zaślepionym wiara w swego wodza.

   Nie był terrorystą , choć w pewnych okresach jego życia można by i tak na niego popatrzeć, ostatecznie w młodości trafił do więzienia przecież nie za grę w karty tylko za chęć obalenia ustroju. W swym kraju doszedł do wielkich godności i zaszczytów, a potem został uchodźcą.

   Na uchodźstwie jego największymi przeciwnikami byli najczęściej jego właśni rodacy tak jak on uchodźcy , odmawiający mu praw i środków do życia . Znamienną była historia  pożyczki 100 dolarów, pieniędzy  o jakie zwrócił się do swych rodaków tak samo uchodźców w  celu ratowania swego zdrowia , pieniędzy potrzebnych mu na operacje ratująca mu życie , wszyscy rodacy mu odmówili , mając środki i możliwości  nie chcieli mu pomóc. W akcie rozpaczy napisał prośbę do Prezydenta USA i Prezydent mu nie odmówił. On oczywiście pieniądze oddał , operacja się udała żył jeszcze dość długo by denerwować rożne opcje polityczne swych rodaków. Po tej sytuacji pozostała ciekawa korespondencja pokazująca małość jego wielkich rodaków. Był on uchodźcą nie tylko z własnego kraju ale stał się poniekąd też uchodźca ze swej klasy politycznej.

   Ciekawe drogi czytelniku czy już wiesz o kim piszę? Podpowiedzieć? Można by powiedzieć , że piszę o zwykłym ginekologu z Sosnowca. Zwykły polski legionista  zapatrzony na oślep w swego wodza, dla niego łamiący demokratyczne standardy, zwykły uchodźca z Polski we wrześniu 1939 roku skazany przez swych rodaków na zapomnienie i przez swych oponentów uznany złośliwie za niezapomnianego patrona wiejskich ustępów.

   Kim jeszcze był ? Był na przykład też chrzestnym i wujem Rafała Niedzielskiego cichociemnego partyzanta ze zgrupowania Robota. Był tez pamiętnikarzem , którego zapiski nie przetrwały uchodźczej zawieruchy.

   Z ciekawszych rzeczy można dodaj że w 1919 roku zdobywał Mińsk i że szlify generalski otrzymał w 1924 roku, miał też ciemne karty w swym życiorysie organizował procesy Brzeskie  i pacyfikacje ukraińskich wsi w latach 30 –tych.

   Był w 1924 roku uczestnikiem strajku generałów, można by pomyśleć że jego główna działalnością było podawanie się do dymisji tak jak przy sprawie  Konfliktu Wawelskiego.

   Tak, tak  Pan Kaczyński nie jest pierwszym, który uprawia politykę za pomocą trumien na Wawelu, przeniesieni trumny Piłsudskiego  do krypty pod Wieżą Srebrnych Dzwonów wywołało kiedyś dymisje Premiera. Tylko kto jeszcze o tym pamięta…

   Już wiadomo o kim piszę? Jeszcze nie?  To powiem, że pisze o ginekologu i chirurgu ,który był pierwszym reformowanym ewangelikiem na urzędzie Premiera Polski . O Premierze , któremu dla ratowania jego  życia odmówili pomocy zarówno Władysław Sikorski jak i Władysław Anders, któremu zamiast pieniędzy na operacje przysyłano rady by „dał się zapomnieć”. O uchodźcy, któremu polski chłop ma do zawdzięczenia wbrew pozorom bardzo dużo i w ogóle tego nie docenia. Dziś może się to wydawać absurdem ale to dzięki jego uporowi upowszechniła się higiena na wsi i polski chłop przestał chodzić za stodołę. Pisze w Dniu Uchodźcy o człowieku nie bez wad, który ponad 20 lat swego życia spędził jako uchodźca polski  i który więcej dobrego zyskał od obcych niż od swoich.

   O takim zwykłym wiernym Piłsudskiemu „administratorze” , o Felicjanie Sławoju  Składkowskim.

   Co historia byłego Premiera  ma wspólnego z obecnymi uchodźcami ? Ma jedną ale za to podstawową cechę wspólną, tym obecnym uchodźcom też byśmy najchętniej kazali aby „dali o sobie zapomnieć” i to właśnie świadczy o naszej wielkiej ,…..małości.

    

   20.06.2017

   villk

    

    

    

    

    

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Felicjan_S%C5%82awoj_Sk%C5%82adkowski

    

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Rafa%C5%82_Niedzielski

    

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Strajk_genera%C5%82%C3%B3w

    

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Strajk_genera%C5%82%C3%B3w

    

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Konflikt_wawelski

    

    

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   sobota, 24 czerwca 2017 11:09
  • pis skodnik

   czyli z pisma wysłanego z  TK wynika  ze prawo do łamania prawa chce sobie zagwarantować prawnie tylko jedna strona prawnego sporu -czyli  PIS.
    ---no chyba że ja czegoś nie rozumiem

   to taka klasyka rozmontowywania demokracji za pomocą demokracji i prawa za pomocą prawa.

   kometarz do

   http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,147963,21998927,wladze-tk-wybrano-nielegalne-uznal-warszawski-sad-rejonowy.html?v=1&pId=45245261&send-a=1#opinion45245261

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   sobota, 24 czerwca 2017 11:06
 • niedziela, 18 czerwca 2017
  • Pobawmy się w spiski.

   Tomasz Siekielski przywrócił do życia sprawę morderstwa Jaroszewiczów.

    

   Rok 1992,..pierwszy września,  znaleziono ciało Piotra Jaroszewicza wiecznego Premiera z okresu PRL i jego żony zamordowanych w swym własnym domu.

   W powszechnej opinii był to mord polityczny , mimo nieudanego procesu w którym starano się wykazać winę pospolitych przestępców, skupiano się na drobiazgach typu nóż  finka nie pilnując jednoczenie odpowiedniego zabezpieczania śladów i dowodów. Co wiec w tym dziwnego, że w odczuciu społecznym rosło przekonanie o drugim dnie tej sprawy.

   Początek lat 90-tych to w Polsce gorący okres kształtowania się nowych elit , to czas transferu władzy i pieniędzy z sektorów dawniej zwanych publicznymi do rąk prywatnych , to rozwój mediów , giełdy i szybkich karier. To tez czas ustawiania się w nowej rzeczywistości dawnych ubeków i wszelkich innych służb i to pewnie nie tylko naszych ale i dawnych sprzymierzonych.

   Książka „Przerywam milczenie” – wywiad z Piotrem Jaroszewiczem, została  wydana w 1991 roku  i była o czym zdaje się mało kto pamięta tylko pierwsza częścią jego wspomnień, już w chwili wydania była informacja że książka nie zawiera wszystkich danych – czy ktoś wystraszył się rozszerzonych wspomnień byłego premiera , który od 1980 roku nie pełnił już żadnych funkcji ?

   Co takiego mógł wiedzieć lub posiadać były Premier że opłacało się dla tego go zabić?

   Kręci tu się kilka kwestii czy to Radomierzyce , czy matrioszki czy też sprawa  inwigilacji AK przez wywiad rosyjski. Jest jeszcze sprawa śmierci generała Kaliskiego i jego badań na WAT a i kilka innych spraw też by się znalazło.

   Każda z tych spraw to osobny gruby temat przekraczający ramy jednego wpisu , każda z tych spraw to temat na scenariusz sensacyjnego filmu i wiele z tych spraw ma swoje groby na Powązkach, bo dotyczy też spraw w okresu lat 1940 -1980

   W Radomierzycach w 1945 roku Jaroszewicz wszedł podobno  w posiadanie niemieckich dokumentów wywiadowczych dotyczących prawdopodobnie niemieckiej agentury w strukturach Aliantów w tym w strukturach Rosjan,..  jeśli ktoś sądzi, że to nie jest nawet dziś polityczny dynamit to chyba nie rozumie czym jest polityka.

   Sprawa „matrioszek” jest nie tylko ciekawa z tego względu że akurat o tym  powstał już film w Polsce. „Stawka większa niż życie” to właśnie przykład na wykorzystanie „matrioszki”.

   Jaką mamy pewność, że ten schemat nie był powielany w latach 50 –tych  60- tych  czy 70- tych ?

   Mając wiedze o takich sprawach w okresie transformacji ustrojowej dość łatwo można się pożegnać  z życiem.

   A czy wiedza o wewnętrznych tarciach w obrębie obozu PZPR- owskiego nie mogła doprowadzić do zadławienia się ta wiedzą?

   Piotr Jaroszewicz dużo wiedział o mechanizmach władzy w okresie PRL znał zarówno mechanizmy tej władzy jak i jej genezę, znał struktury decyzyjne i ludzi  ,..i cieszył się zaufaniem Moskwy. Być może utrata tego zaufania stała się przyczyną jego śmierci.

   Czy pamiętamy jeszcze o tym ,  że listopad 1992 to czas w jakim miały wyjść z polski rosyjskie jednostki wojskowe? Być może wychodząc postanowili nie popełnić błędu Niemców z 1945 i posprzątać po sobie dokładniej.

   A może jeszcze z innej strony spojrzeć na tą śmierć  np. od strony inwigilowanej opozycji w której też mogły się ukrywać komunistyczne matrioszki i upubliczniona wiedza i nich mogą im pozamykać drogi karier politycznych czy gospodarczych po przemianie ustrojowej, że  o skandalu nie wspomnę?

   Patrząc na dzisiejsze kariery na prawicy komunistycznych prokuratorów  czy działaczy partyjnych PZPR-u nie możemy wykluczyć i takich założeń.

    

   Wiele pytań jak choćby o jego przyrodniego brata Alfreda uczestnika Powstania Warszawskiego i jednocześnie agenta rosyjskiego czy o porucznik Alicje Duchińską ps. Inka, łączniczkę sztabu głównego AL w Warszawie w czasie Postania Warszawskiego , która 14 września 1944 roku  przepłynęła z Czernikowa  na Saską Kępę i która została zastrzelona strzałem w tył głowy w łazience wilii w Aninie na ulicy Zorzy 19 w 1992 roku  jako Alicja Solska.

   Sam ten adres tez jest ciekawy , każdy kto tam mieszkał czy to Jaroszewicz czy Tuwim uważali że są podsłuchiwani .. zresztą to też temat na zupełnie osobny wpis.

    

   Tematów do snucia spiskowych teorii przy tym akurat zabójstwie na pewno nie zabraknie , myślę  że rozważnie tych teorii to dobra szkoła kawałka historii Polski i komunizmu w Polsce i realne pokazanie , że wiedza to władza i że informacja to broń , która czasem zabija nawet tego kto ja posiada.

    

   16.06.2017

   villk

    

    

    

   http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/sekielski-znalaz-za-ginione-dowody-w-sprawie-zaboj-stwa-jaroszewiczow_952353.html

    

    

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Piotr_Jaroszewicz

    

    

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Alfred_Jaroszewicz

    

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Sylwester_Kaliski

    

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Alicja_Solska-Jaroszewicz

    

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Samuel_Fogelson

    

   http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/25-lat-ukladu-wycofujacego-wojska-radzieckie-z-polski,686947.html

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   niedziela, 18 czerwca 2017 00:09
  • List otwarty do Pana Władysława Frasyniuka.

   Szanowny Panie.

   Niniejszym pragnę Panu podziękować za pańską postawę i obecność w dniu 10 czerwca 2017 roku na Krakowskim Przedmieściu. Obecne władze boja się takich ludzi jak Pan czy  też Pan Pinior, boja się ludzi o prostych kręgosłupach, boja się ludzi, którzy mogą być żywym przykładem na to że obecna władza tak jak komuniści kłamliwie wypowiada słowa takie jak demokracja , prawo , prawda czy sprawiedliwość.

   Obecna władza boi się, że tacy ludzie mogli by się stać liderami opozycji i to nie tej opozycji po Platformowej, ani nie tej z pospolitego ruszenia Kodowskiej ale tej opozycji , która jeszcze ciągle siedzi na kanapie przed telewizorem.

   I myślę , że boi się słusznie , to dlatego jest Pan w tym momencie oskarżany o napaść na policjanta , to z tej samej półki były oskarżenia skierowane w Pana Pinora.

   Strach i zohydzenie to narzędzia sprawowania władzy w wydaniu nam miłościwie panujących.

   Osobiście nie zawsze musze się z Panem zgadzać by cenić drogę życiowa , charakter i odwagę cywilną.

    

   Przechodząc do sedna,…..pragnę Pana poinformować, że jeśli zdecydował by się Pan na podjęcie trudu startu w przyszłych wyborach Prezydencki na urząd Prezydenta RP, to ma Pan mój głos.

    

   Uważam, że Ten Urząd wymaga pewnego hartu ducha i charakteru , szczególnie od przyszłego Prezydenta będzie wymagać podjęcia trudu  odbudowy prestiżu tego urzędu, a do tego niezbędne jest trzeźwe spojrzenie na rzeczywistość  i spora doza odwagi cywilnej w prezentowaniu swej postawy moralnej ,…  myślę że właśnie tego Panu by nie zabrakło.

    

   Uważam ponad to,  że Polska zasługuje na Prezydenta zbudowanego z krwi i kości , a nie z plastiku czy ciepłej wody.

    

   Jakiekolwiek podejmie Pan decyzje i wybory  pozdrawiam i życzę powodzenia.

    

   villk

    

   11.06.2017

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   niedziela, 18 czerwca 2017 00:08
  • Gardzący .... są wśród nas.

   Mao miał swój Długi Marsz,...

   Kaczyński ma swoje co miesięczne wstąpienia na przed pałacową drabinkę….

   Długa droga w dochodzeniu do „prawdy” jest czasem lepszym celem niż sama prawda, a kolce białych róż potrafią ranić aż do krwi uświadamiając co niektórym ich własną małość. Za frazesami wielkich słów takich jak:  patriotyzm , niepodległość, prawda, prawo , kryją się stare ideologie komunistów i faszystów działających ręka w rękę w narzucaniu innym swej chorej ideologii.

   Agentura…szpiegomania,…odchodzimy od brzozy w celu poszukiwania wroga ,…wróg i jego zdefiniowanie jest ważne , to wie każdy kto wychował się na „Księdze urwisów” Niziurskiego, …. i ciągle jeszcze z niej nie wyrósł.

    

   A Macierewicz skazany.

    

   Macierewicz został skazany wyrokiem  Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie na grzywnę 500 złoty za brak informacji i rażące naruszenie prawa.

    

   No tak ,…a Al Capone  odsiedział swoje w więzieniu za podatki ,.. zupełnie nie wiem czemu to mi się tak skojarzyło,…hm, … może to kwestia demencji.

    

   Czy nazwać kogoś faszystą , komunista czy gangsterem to tak naprawdę wszystko jedno, to synonimy takiej samej postawy życiowej, ... postawy pogardy wobec innych, choćby ta pogarda była schowana za najpiękniejszymi parawanami słów.

    

   villk

    

   11. 06 2017

   W nawiązaniu do

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Mao_Zedong

    

   http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,147963,21943861,w-polsce-jest-ogromnie-rozbudowana-agentura-obcych-panstw.html

    

    

   http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,147963,21942358,antoni-macierewicz-ukarany-sad-wymierzyl-mu-grzywne-razace.html

    

   oraz do

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Al_Capone

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   niedziela, 18 czerwca 2017 00:07
 • niedziela, 04 czerwca 2017
  • Wolność 04.06

   Wolność to stan umysłu, niedostępny osobom o umysłach  zniewolonych  lub osobom,… bez umysłu bowiem wolność wymaga wysiłku intelektualnego, a ten bez rozumu jest zwyczajnie nie możliwy.

   Bycie wolnym wymaga wysiłku , wymaga pracy przede wszystkim nad sobą aby lepiej i pełniej rozumieć otaczający nas świat. Wymaga od nas ciekawości tego świata, cierpliwości w poznawaniu go  i empatii w rozumieniu jego i naszych własnych  niedoskonałości.

   Myślę że wolność to proces poznawania siebie samego i kształtowania siebie w warunkach  jakie nas otaczają oraz kształtowanie tych otaczających nas warunków. To takie wielofunkcyjne narzędzie oddziaływujące  zarówno do wnętrza siebie jak i na zewnątrz  . Sprzężenie zwrotne , interakcja między człowiekiem a jego środowiskiem dawniej rozumianym jako przyrodniczym dziś chyba bardziej już jako społecznym.

   Pytaniem bardzo ciekawym jest na ile to my sami kształtujemy nasze środowisko a na ile to poglądy innych kształtują nas. Myślę że zaburzenia równowagi w tym procesie są celem propagandy , propagandy rozumianej jako narzędzie zaburzania procesu poznawania świata i siebie , propagandy jako narzędzia do pozbawiania ludzi wolności ,w pierwszej kolejności wolności umysłu potem wolności osobistej, a w końcu i życia.

   Postawił bym tezę , że tylko ludzie pozbawieni wolności rozumienia świata poprzez swe środowisko , lub nie rozumiejący wolności z powodów swych osobistych dysfunkcji umysłowych są skłonni do zabijania innych ludzi . Tylko głupi egoista  lub osoba zaczadzona propagandą imitująca wolność , bez względu na to czy będzie to propaganda polityczna czy religijna są  skłonni do zabijania i przemocy w imię swego fałszywego czy zaburzonego obrazu rozumienia świata.

   Edukacja zwiększa zakres wolności ćwiczy umysł, uczy krytycznego myślenia, odsiewa ziarno wiedzy od plew propagandy, dlatego edukacja jest tak ważna w procesie kształtowania wolnego społeczeństwa i wolnych w nim jednostek, bo tak jak już napisałem to sprzężenie zwrotne pomiędzy jednostka a otaczającym ją społeczeństwem . Sprzężenie w którym sprężyną  są uczucia czy to miłości czy nienawiści czy zazdrości. To za pomocą tych uczuć usiłują sterować nami i kształtować nas i nasze poglądy politycy czy inni duchowni przewodnicy . To w uczucia celuje propaganda , to tam najłatwiej nas trafić i zranić , tam zranieni najłatwiej zapominamy o tym że wolność to stan umysłu i to zarówno naszego osobistego jak i tego rozumianego szerzej społecznego. Tam zranieni najłatwiej zapominamy o empatii i wyrzekamy się wolności w imię propagandy nienawiści .

   Pisze o tym 4 czerwca w Dniu Wolności by przypomnieć o tym czym jest wolość wszelkim   zaczadzonym propagandą, którzy tego dnia postanowili nie świętować i nie mając nadziej na zrozumienie u tych dla których wolność umysłu jest stanem niedostępnym z innych wyżej wymienionych względów.

    

   04 czerwca 2017

   villk

    

   W nawiązaniau do

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Dzie%C5%84_Wolno%C5%9Bci_i_Praw_Obywatelskich

    

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   niedziela, 04 czerwca 2017 21:26
 • sobota, 27 maja 2017

Kategorie

Tagi

Kanał informacyjny