villk

polityka

 • poniedziałek, 17 kwietnia 2017
  • Wpis bez tytułu

   To piękny czas zmartwychwstania w łonie polskiego kościoła katolickiego sekciarstwa .
   mamy sektę toruńską , teraz jeszcze określiła się sekta Paetza.
   księża czy wam naprawdę nie wstyd tak lekceważyć swego zwierzchnika?
   Ja wiem uchwaliliście sobie Chrystusa królem Polski ale to nie powód by lekceważyć jego namiestnika z Watykanu.... no chyba że chcecie stolice państwa kościelnego przenieść np. do Torunia...

    

   komenatzr do

   http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,147963,21642609,arcybiskup-paetz-koncelebrowal-msze-mimo-ze-watykan-mu-tego.html?v=1&pId=44334398&send-a=1#opinion44334398 

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 17 kwietnia 2017 12:31
  • Macierewicz Premierem.

   Czy to możliwe ? Czy możliwym jest by człowiek takiej kondycji moralnej i psychicznej został Premierem Rządu w Polsce? Czy możliwe jest by osoba o tak destrukcyjnych dokonaniach w dziedzinie obronności Polski w ramach reorganizacji Rządu stanęła na jego czele? A dlaczego nie. Przecież gdy PIS dochodzi do władzy to ministrem obrony miał być Gowin a nie Macierewicz, Macierewicz wraz z Kaczyńskim byli przez pisowskich spin doktorów od propagandy wtedy głęboko schowani  bowiem każda swą wypowiedzią obniżali słupki  poparcia dla Pisu przed wyborami. Teraz już nic nie muszą,… Aparat państwowy po prawie półtorarocznych rządach Pisu jest praktycznie rozwalony , społeczeństwo kupione za 500 złoty oraz  kolejnymi obietnicami na kredyt więc teraz właśnie jest czas , teraz przed koniecznością spłaty tego społecznego długu ,  jest czas wewnętrznej walki w Pisie o władzę.

   Misiewicz to taka przekąska w tym starciu pomiędzy Kaczyńskim a Macierewiczem

   Co wyjdzie z tego starcia jak silny jeszcze jest Kaczyński i co na niego ma Macierewicz. Czy chodzi tylko o te kilka szabel w Sejmie, czy o sprawy zupełnie inne , które nie pozwalają Kaczyńskiemu posłać Macierewicza w niebyt polityczny.

   Im dłużej będą się buldogi gryzły pod dywanem , tym więcej z fałd tego dywany my jako społeczeństwo się dowiemy.

   Czy premierostwo i dualizm władzy w pisie będzie ceną jaką będzie płacił Kaczyński człowiekowi , którego kiedyś wyciągną z politycznego marginesu? A może to zmiana warty w Pisie i polityczna emerytura Kaczyńskiego?

    

   Na placu bankowym stał kiedyś pomnik Dzierżyńskiego, tego polskiego szlachcica , który w czasie rewolucji bolszewickiej tworzył struktury aparatu nadzoru nad społeczeństwem , tego który stworzył CZEKA i podstawy KGB, tego który wiedział że rewolucja wymaga i ofiar i krwi, tego którego bali się nie tylko przeciwnicy polityczni ale i starzy bolszewicy , tego  który na każdego w partii miał haka …..

    

   Pamiętam jak w  czasie demontażu pomnika odleciała mu głowa….

    

   W Polsce obecnie obserwowanie wewnętrznej walki politycznej w Pisie jest jak obserwowanie walk frakcyjnych w PZPR w latach sześćdziesiątych to  jak Gomułka i Moczar

   Żal tylko że polityczne życie naszego kraju skupia się ponownie  na takich nieważnych z historycznej perspektywy popierdułkach. Żal, że Polska rozmienia swój najlepszy czas na drobne. Gdy widzę te pochody smoleńskie to jak bym widział masówki w zakładach pracy z plakatami rozdawanymi przez kierownika podstawowej komórki partyjnej plakaty w typie  „Syjoniści do Syjonu”.

   Kiedyś jako społeczeństwo będziemy się za to wstydzić tak jak za tamten czas , że tak łatwo daliśmy się zmanipulować. Że dla władzy jednej frakcji partyjnej nad druga Polak lał Polaka palą na ulicach.

   Może zamiast podniecać się frakcyjną walką w Pisie edukujmy się aby nie dać się tak łatwo manipulować, na początek może policzmy ile trupów po sobie zostawiał…..Dzierżyński. I pamiętajmy skoro w Polsce tak kochamy politykę funeralną  , kto czyją trumnę niósł .

   Nie pamiętamy…? To ja przypomnę…. Trumnę Lenina niósł Dzierżyński , trumnę Dzierżynksiego niósł Stalin.

    

   Czy Macierewicz zostanie Premierem RP ,…nie wiem ale jak mawiał pewien mądry człowiek w takich przypadkach ,…Nie wykluczam takiej możliwości.

   Ostatecznie dziś jeszcze jest czas Wielkanocy, a to czas jaj . Co się nam z tego politycznego sporu wykluje  to dopiero zobaczymy i niestety poczujemy bowiem z której strony byśmy tego jajeczka nie rozbili to jego zawartość i tak, jak podejrzewam, jest ... „trochę” nieświeża.

    

   17.04.2017

   villk

    

    

   Wpisy powiązane

   http://www.tokfm.pl/blogi/villk/2017/03/walka_trwa/1

    

   http://www.tokfm.pl/blogi/villk/2017/04/wladca_marionetek/1

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (2) Pokaż komentarze do wpisu „Macierewicz Premierem.”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 17 kwietnia 2017 12:18
 • sobota, 15 kwietnia 2017
 • piątek, 14 kwietnia 2017
 • czwartek, 13 kwietnia 2017
  • Konkurs na pomnik.

   Co tam dwa pomniki , zróbmy trzy pomniki przy czym dwa  z jednego wzorca  można będzie zrobić dwa odlewy  identyczne jak bliźniacy. A gdzie postawić, to proste dwa pierwsze  w godnym dla nich miejscu, tam gdzie chce tego naród,  a nie tylko jedna jego część,  by uczcić godnie pamięć, a nie tylko  jątrzyć politycznie. Inaczej będzie to kolejny pomnik na deskorolce. A ten  dodatkowy trzeci,…. Proponuje ustawić w naprawdę godnym dla niego miejscu, w samym centrum samego środka, w centralnym punkcie wielkiego, pięknego buraczanego pola.

   Stałby tam ten pomnik jak samotna brzoza nad lądowiskiem wszelkich politycznych złomowanych czy nie dopieszczonych przez historie pomysłów i idei.

   Ta wieka przestrzeń  dokoła i nie wysoka wszak roślinność dawały by temu pomnikowi proporcjonalnie wielkość mimo jego niezbyt wielkiej formy. Jednocześnie była by to piękna alegoria sporej części społeczeństwa i to zarówno obecnie jak i w przyszłości.

    

   13.04.2017

   villk

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   czwartek, 13 kwietnia 2017 19:23
  • Wiem, że nie wiem.

   Media z zasady kłamią, politycy realizują swe wizje w zgodzie niekoniecznie z prawem ale własnym często bardzo pokręconym sumieniem, umiejętność manipulacji jest w obecnym świecie politycznym cnotą, a konstrukcje ideologiczne buduje się po to aby za ich pomocą przekształcać prawo w coś bardziej podobnego do swego pokręconego sumienia.

    

   Powyższe tezy są albo prawdziwe albo fałszywe ich zerojedynkowość zależy czytelniku od Twego własnego sumienia i Twego postrzegania Świata.

    

   Słuchając przekazów medialnych wiem , że nic  nie wiem , staram się wyłuskiwać fakty i patrzeć kto z tych faktów może odnosić korzyści ..

    

   Trump zbombardował Asada…fakt

   W Syrii użyto broni chemicznej, to powód ataku….

   Rosyjskie wojska walczą w Syrii wspierając Asada….

   Bliski wschód to teren konfliktu o kontrole nad ropą naftową i jednocześnie możliwy zapalnik przyszłej wojny światowej.

   W Ameryce trwa dyskusja o związkach Trumpa z Putinem, atak Trumpa na Syrię ma znaczący wpływ na deprecjacje jego wewnętrznych oponentów w Ameryce , którzy oskarżają go o silne uleganie Putinowi.

   Na konferencji prasowej poświęconej użyciu broni chemicznej w Syrii Trump w ogóle nie odniósł się do kwestii rosyjskiej.

    

   Reasumując Prezydent Trump umocnił swą pozycje jako niezależnego od Rosji polityka, zamknął usta swym wewnętrznym oponentom , w Syrii zginęło znów kilka osób , rosyjskie wojska w Syrii funkcjonują i mają coraz bardziej zielone światło, a Prezydent Putin otrzymał od USA  prezent w postaci możliwości dokręcenia wewnętrznej śruby  w oparciu o konieczność zbrojeń i być może kierując uwagę świata na Syrię odwracaj ja jednocześnie od Europy.

    

   Ten zamach w Petersburgu w metrze kojarzy mi się z pewnymi wybuchającymi blokami mieszkalnymi w Moskwie , zamachami efektem ,których było kiedyś umocnienie się Putina.

    

   A jeśli oponenci Trumpa maja racje , twierdząc że został wybrany głosami Rosji?

   Jeśli Putin wpłynął na wynik wyborów w Stanach?

   Jeśli Putin prowokując atak gazowy w Syrii dał pretekst swemu wybrańcowi do zachowania twarzy na wewnętrznej arenie politycznej ?

    

   Za co Rosja płaciła by tak wielką cenę w Syrii ….?

    

   Przy wybrzeżu syryjskim są amerykańskie okręty z których wystrzelono rakiety w wojska Asada,… za Polską granica tkwi niezatapialny rosyjski lotniskowiec…obwód kaliningradzki naszpikowany rakietami i bronią trzymając w szachu cały Bałtyk…

   Podobno Rosja potrzebuje 48 godzin na wykonanie uderzenia w kraje bałtyckie ,…a NATO potrzebuje trzech miesięcy na reakcje….

   Wiem że nic nie wiem , ale tyle to jeszcze wiem, że do władzy ,władzy absolutnej ,  władzy nad Światem idzie się po trupach. Stara prawda mówi , że gdy jedni biją się o resztki dobrobytu , to inni są w tym czasie przez nich zadeptywani. Tą prawdę na własnej skórze przerabiają właśnie Syryjczycy ,..na razie oni…..

   Hm.. a my ,… no cóż,… póki możemy studiujmy myśli Sokratesa.

    

   08.04.2017

   villk

    

   W kontekście

   http://www.tokfm.pl/blogi/villk/2016/08/ameryko_jestes_jak_donbas/1

   http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,147963,21603802,usa-zaatakowaly-baze-wojsk-asada-to-odwet-za-uzycie-broni.html

    

   http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,130517,21603834,co-teraz-zrobi-rosja-jest-pierwszy-oficjalny-komentarz-ostry.html

    

    

   http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,21586041,co-najmniej-10-ofiar-smiertelnych-i-50-rannych-osob-zamach.html

    

   ---

   Z dużym stopniem pewności można powiedzieć, że wybuchy bomb zabijające niewinnych ludzi są zawsze planowane przez ludzi z politycznymi motywami, którzy są zainteresowani zdestabilizowaniem sytuacji w kraju... To mogą być obcokrajowcy, ale mogą też być "nasi właśni ludzie", próbujący zastraszyć kraj. Giulietto Chiesa, "La Stampa" (http://www.tvn24.pl)

    

    

   http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/eksplozje-ktore-daly-putinowi-wladze-kto-wysadzal-bloki-w-rosji,470378.html

    

    

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Zamachy_bombowe_na_budynki_mieszkalne_w_Rosji_(1999)

    

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Sokrates

    

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   czwartek, 13 kwietnia 2017 19:22
 • sobota, 08 kwietnia 2017
 • czwartek, 06 kwietnia 2017
  • Władca marionetek.

   Pada niezależność sądów. Ktoś w niekonstytucyjny sposób zmienia ustrój naszego Państwa.

   Zdaję mu się, że wszystko może, że trzyma wszystkie  sznurki w garści i każda z marionetek będzie robić dokładnie to co on jej zada.

   Trójpodział władzy jest jak trzy sznurki poruszające marionetką, marionetką rozumianą jako Państwo lub społeczeństwo.

    

   Jemu  zdaje się, że kieruje tym wszystkim, że ma władze nad władzą. Zaślepiony swą pychą i zadufaniem nie dostrzega tego, że sam jest marionetką sterowaną w najlepszym razie swą własną niedojrzałością a w najgorszym ,……prawdopodobnie przez tego kto odnosi z jego działań korzyść. Był król szczurów , był władca much i był też już kiedyś władca marionetek, warto czasem sprawdzić co pisano dawniej w latach zimnej wojny.

   Ta ostatnia powieść to „Klasyczna powieść science fiction o inwazji Obcych na Ziemię, którzy opanowują umysły ludzi. …….. Książkę odbierano jako alegorię na temat możliwej agresji ZSRR na USA.”

    

   Science fiction , alegoria,…a jemu się wydaje , że to prawdziwa władza i prawdziwy honor.

   Manipulacją można  z Demokracji zrobić i k.rwę, ale od tego  nie zostaje się mężem stanu tylko „alfonsem” rządzącym marionetkami

    

    

    

   06.04.2017

   villk

    ps. podkreślenie w cytacie moje.

   w nawiązaniu do

    

   https://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82adcy_marionetek

    

   https://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82adca_much

    

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Kr%C3%B3l_szczur%C3%B3w_(powie%C5%9B%C4%87)

    

   http://www.tokfm.pl/blogi/villk/2015/12/marionetki_i_pacynki/1

    

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   czwartek, 06 kwietnia 2017 19:53

Kategorie

Tagi

Kanał informacyjny