villk

polityka

 • niedziela, 24 czerwca 2018
  • znów ACTA

   cenzura wypowiedzi , i podatki za słowo... to koniec wolności słowa w internecie i ograniczenie przeplywu informacji. to koniec inrernetu jako wolnego medium .to początek korporacyjnego prawa w internecie i opłat za prawa "autorsie " za wszytko.
   Autorowi i owszem nalezy sie wynagrodzenie ale za dzieło a nie koniecznie za każde jego odtworzenie... np w 50 lat po śmeierci autora...
   ciekawym jest że ta dyrektywa nie wspier autor w walce z wydawcami ... a jedynie ma "uszczelniac internet...
   TAK TO POWTÓRKA Z ACTA
   korporacje w ramach umocnienia się na rynku i zwiększania swych zysków zabierają nam Wolność.

   villk308488492.wordpress.com

   https://www.polityka.pl/forum/1319443,reforma-prawa-autorskiego-moze-zapowiadac-powtorke-historii-z-acta.thread?postCreated=1319535#C1319535

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   niedziela, 24 czerwca 2018 23:09
  • brak komentarz na polityka...

   "Wolność od wolności ,…. to zawsze jakaś niewola.
   Dziś pisowski rząd prowadzi w Polskę w „wolność” od mądrości , zachowuje się jak taki gospodarz co to zabija jedyną jaka ma kurę znoszącą co dzień jajko, po to by raz wreszcie zjeść rosół. ...."

   ciekawe czemu komentarz się nie ukazał

    

   https://hubner.blog.polityka.pl/2018/06/22/polska-w-unii-wolnosc-od-praworzadnosci/#comment-53

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   niedziela, 24 czerwca 2018 22:44
  • piłka

   zawodowa piłka nożna to jedno wielkie g.wno a nie sport.
   "mundiale", "puchary" , "ligi "  to pralnie kasy  okraszone komercją  to biznes dokładnie taki sam jak narkotykowy tyle że oparty o emocje narodowe czy klubowe , a nie o chemię.(pomijając doping).
    to narzędzie polityki  podobne w swym funkcjonowaniu do monopolu spirytusowego .
   Gdy chłopcy kopia piłke na podwórku to są sportowcami ,gdy dorośli mężczyźni gonia za piłka dla kasy są jedynie wyrobnikami chorego systemu transferu kasya to dla mnie nie ma nic wspólnego ze sportem.

   villk308488492

   komenatzr do
   https://passent.blog.polityka.pl/2018/06/19/zimny-prysznic-2/#comment-809842
   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   niedziela, 24 czerwca 2018 13:39
  • wsprawie fimu , komentarz do polityka

   film jak każda sztuka albo oddaje jakąś prawdę albo nie , albo zmusza do myślenia albo wbija do głowy tylko propagandowe gó.wno.
   przykłady jak powyżej .
   „Pokłosie” to doskonały przedmiot do rozważań nad naszą polska mentalnością , „Smoleńsk” to produkcyjniak rodem z lat pięćdziesiątych. Cóż wybór zależy od nas od naszej wrażliwości i naszej gotowości i zdolności do myślenia co uznamy za sztukę a co za chłam. Przykre jest jednak to że sądząc po wynikach sondaży dla PIS, większość woli wygodę, niż trud nauki i myślenia.

   villk308488492

   komentarz do
   https://szostkiewicz.blog.polityka.pl/2018/06/16/nie-taki-antypolski-ten-pawlikowski/#comment-337754

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   niedziela, 24 czerwca 2018 11:36
  • komentarz do polityka

   Zakaz rodzi sprzeciw. to proste sprzężenie zwrotne.
   Wykorzystywanie wiary do budowania władzy świeckiej  jest bardzo wygodne lecz takie działanie samo w sobie zawiera sprzeczność  , która wcześniej czy później tą władze wysadza z "siodła".
   Historia zachodniej cywilizacji przerabiała już ten schemat kilkakrotnie.
   Co do polskich księży kościoła katolickiego  to są oni "nieodrodnymi dziećmi "swego czasu - roszczeniowi , wszystkowiedzący najlepiej , ksenofobiczni i słabo wykształceni, a przede wszystkim brak im POKORY. Oczywiście są wyjątki  ale jako grupa zawodowa  są doskonałym przykładem wypaczenia idei. To trochę tak jak drugie czy trzecie pokolenie komunistycznych aparatczyków twierdziło że jest z robotników czy chłopów, podczas gdy tatuś czy nawet dziadek ani młota ani sierpa w dłoni nie trzymali tylko pióro i teczkę.
   Obecni polscy księża to w większości bezideowi spolegliwi instytucji kościelnej  biznesmeni o złamanych przez system kręgosłupach moralnych, ceniący wygodne życie na plebani . To urzędnicy upadającej instytucji, dokładnie tak samo jak urzędnicy PZPR w końcówce lat 70 -tych.
   Niby wielka , niby wspaniała , niby nie zagrożona a zgniła od środka.
   Nie mam dobrego zdania po polskim kościele katolickim tak samo jak nigdy nie miałem dobrego zdania o PZPR.
   ale jak mieć dobre zdanie gdy katolicki zamiast powszechny zaczyna być ksenofobiczny i nacjonalistyczny , gdy syndrom oblężonej twierdzy  ma być otwartością, sądzę że kościół w Polsce manipuluje znaczeniami słów i  ze robi to w nadziej zachowania swych politycznych i gospodarczych wpływów. według mnie to droga być może do bogactwa i do instytucjonalnej jednolitości ale na pewno nie jest to droga religii głoszonej dwa tysiące lat temu w Jerozolimie przez chyba już przez Polski Kościół Katolicki zapomnianego Jezusa.

   villk308488492

   komentarz do
   https://szostkiewicz.blog.polityka.pl/2018/06/23/koscielna-lista-zakazanych-piosenek/#comment-337753

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   niedziela, 24 czerwca 2018 11:16
 • niedziela, 10 czerwca 2018
  • komentarz na blox

   ja się staram , ale doba ma tylko 24 godziny,...
    swoja drogą może marszałek Sejmu przepchną by kolanem uchwałę ze doba powinna mięć 30 godzin ... ludzie by więcej pracowali i w kraju było by dostatnie , nie trzeba by benzyna drożała ani by masło szybował w stronę 10 zł, za kostkę a ja miałbym więcej czasu na opiewanie "dokonań wielkich niewielkiego człowieka" z Żoliborza (albo odwrotnie )
    powrotu do zdrowia życzę

   http://www.blox.pl/komentuj/mojapolskadomowa/2018/06/Gasnaca-blogosfera-polityczna.html

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   niedziela, 10 czerwca 2018 14:37
  • Wielka gra Rosji.

   Postawie tu pewne tezy z pewnością dla niektórych kontrowersyjne , przy czym na wstępie zaznaczę , że nie uważam by cechy o jakich będę tu pisał są jedynie  cechami Rosjan.

   Ludzie dla których podobne motywacje  są ważne jest więcej i są nie tylko w Rosji,  są i w Ameryce i w Afryce i w Europie , u nas w Polsce też.

    

   Rosja to upadające imperium, a ponieważ była wielkim imperium to i upadek jest olbrzymi.

   Historii Rosji to ciągle podboje zaczynając od Nowogrodu, poprzez  wojny z Polską (ich lista jest naprawdę imponująca) przez  podbój Syberii od połowy  XVI wieku do aneksji Kaukazu w XIX wieku.

   Wielu pamięta o roku 1812 gdy to Napoleon dotarł do Moskwy ale mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że w 1814 roku to Rosja zajęła Paryż i że od tego momentu tak naprawdę Rosją stała się graczem światowym. To właśnie „alianci” anty napoleońscy Rosją i Anglia stały się głównymi przeciwstawnymi siłami „Wielkiej Gry” tocznej w Azji Środkowej w XIX wieku, kto jeszcze pamięta o Wojnie Krymskiej gdy strzelali do siebie Rosjanie i Anglicy, a kto jest w stanie zrozumieć przyczyny tej wojny. Kto pamięta o rosyjskiej obecności w Ameryce i to nie tylko kwestia Alaski , kto pamięta o próbach kolonizacji Hawajów i o kalifornijskim Fort Ross

    

   Podbój i kolonizacja to narzędzia do budowania trwałości Imperium – Każdego Imperium  tak było w Rzymie , tak było z Hiszpanią,  tak było potem z Wielka Brytanią, tak też było z Polską gdy usiłowaliśmy oprzeć się o dwa morza.

   I dokładnie tak samo jest z Ameryką i Rosją tyle tylko że skończyła się przestrzeń. Brutalna prawda jest taka ze nie ma już co anektować, bez wchodzenia w konflikt z innymi światowymi graczami .To  stało się jasne już praktyczne w końcu XIX wieku , a XX wieczne wojny światowe to tak naprawdę nic innego ja próby kontynuowania starego sytemu trwania mimo zmieniających się zewnętrznych uwarunkowań . Brakło ziemi , zwiększyła się populacja i wzrosła jej świadomość, uświadomiono sobie też ograniczoność zasobów jakimi jako cała cywilizacja dysponujemy , Do XIX wieku to był tylko konflikt o to kto zajmie więcej ziemi , kto będzie miał więcej dóbr , to będzie bogatszy , kto będzie żył wygodniej. Często było to przedstawiane jako „cywilizowanie” ziemi czy ludów. Dziś jest to konflikt o pozostałe okruszki i o dominacje na Ziemi.

   Rosja toczy grę o restytucję swego imperium po chorobie komunizmu i nie udanym flircie z demokracją , stara Europa to widzi i się boi bo wie jak wygląda rosyjski imperializm , Ameryka w ramach ochrony starego układy światowych sił   jest wstanie wspierać te rosyjskie działania (czego polityka Dolanda Trumpa jest doskonałym przykładem) .

   Z punktu widzenia Ameryki lepsza jest dwu biegunowość niż wielobiegunowość bowiem z dwóch zawsze łatwiej wybrać zwycięzcę a w bezpośrednim konflikcie zbrojnym Ameryka ma zdecydowaną przewagę.

   Tyle tylko, że  Rosja już nie gra w tą grę, gra z zupełnie inna grę o światowym wymiarze.

   W 2014 roku zajmując Krym Rosja  była zmuszona odsłonić odrobione swej strategii prowadzenia tego światowego konfliktu,.

   Bowiem jest dla mnie niezaprzeczalnym faktem , że trwa konflikt światowy. Tyle tylko że jest to konflikt , w którym wszystkie strony bardzo starannie starają się by go ukryć przed swym społeczeństwami. To dlatego   mimo wszystko tak rzadko ten konflikt wybucha w formie znanej społeczeństwom jako krwawa  wojna a tli się jedynie  na cichym froncie .

    

    

   Dziś to nie armaty decydują (choć ciągle to wmawia się społeczeństwu) dziś bronią jest manipulacja , klawiatura komputera, pieniądz i najważniejsze INFORMACA oraz dostęp do niej, czyli EDUKACA.

   To tu Rosja toczy swą obecną Wielką Grę. Grę o restytucję imperium i pierwsze miejsce wśród mocarstw. Tak Pierwsze Miejsce ,.. bo drugiego w tej kategorii nie ma.

   Pisałem nie raz , że Putin powtarza manewr Stalina ze wspieraniem Hitlera w rozbijaniu struktur światowych   tyle tylko że Putin robi to na skale nie tyle europejska co światową

   Przypomnijmy sobie rozbijanie jedności Unii Europejskiej poprzez wspieranie w Europie ruchów nacjonalistycznych i separatystycznych. Czy już zapomnieliśmy o latach 90  i Austrii Jörg Haider? A finansowanie Ligii Północnej we Włoszech, a doradcy Ligi Północnej w kampanii wyborczej Donalda Trampa, i cała polityka tego Amerykańskiego Prezydenta w stosunku do Rosji , że o przeciekach o wspieraniu przez Rosję wyboru tego kandydata nie wspomnę.

    

   Tu u nas na dole ciągle się wydaje że świat jest wciąż taki sam , że Ameryka ma lotniskowce i satelity , że obroni,  że jest demokracją , że Rosja jest zacofana i  też choć mniej to jednak demokratyczna, że Chiny i owszem coś tam sobie rosną , a my tu w Europie w szczególnie MY tu w Polsce jesteśmy pępkiem świata.

   Żyjemy złudzeniami  kolorowymi obrazkami jakim karmi nas telewizja , Internet  media i jesteśmy pozbawiani nie tylko rzeczowej informacji ale poprzez takie wychowanie i edukacje jakiej podlegamy jesteśmy pozbawiani umiejętności krytycznego i analitycznego myślenia.

   Powoli jako społeczeństwa stajemy się tworzywem i narzędziem tego konfliktu nawet nie zdając sobie sprawy z tego że uczestniczymy w jakiejś GRZE. Jako społeczeństwa jesteśmy jak takie ślepe kocięta w worku nad brzegiem rzeki  ciągle nie będąc świadomymi swej roli i konfliktu.

   Ten brak poczucia konfliktu , brak poczucia zagrożenia usypia społeczeństwa zachodnie powoduje że gra jaką toczy Rosja jest tak efektywna.

   Wojna hybrydowa ma wiele obliczy , to nie muszą być zielone ludziki ani hakerskie ataki na serwery , to może być zwykła fuzja dwóch koncernów międzynarodowych np. farmaceutycznych tworząc tym samym zupełnie nowe pole walki. W Wojnie Hybrydowej nie tyle chodzi o zajęcie danego terenu czy zabicie określonej ilości przeciwników chodzi raczej o  wpływ na kierunki rozwoju społeczeństw. To by być decydentem na danej płaszczyźnie, w danym obszarze by być  decydentem w dystrybucji dóbr( by jak najwięcej mieć dla siebie) jest głównym celem wojny hybrydowej ,… w sumie ,…każdej wojny.

   Tyle tylko że tu atak nie następuje na dane konkretne złoże ropy czy niklu tylko na Wolna Wole Społeczeństwa zasiedlającą dany teren. Przy założeniu że mamy gospodarkę światową to też teren tego konfliktu jest światowy.

   Ta wielka gra toczy się o model naszej cywilizacji czy będzie to demokracja wolnych i świadomych siebie OBYWATELI czy wyhodujemy  sobie kastowe społeczeństwo rządzących i rządzonych ,… lepszych i gorszych, tych pierwszego i tych drugiego sortu,….

   Dla mnie wrogiem jest każdy , kto wpisuje się w tą rosyjską grę , każdy kto usiłuje dzielić i rządzić za pomocą konfliktu bez względu na to czy ma paszport rosyjski,  amerykański , izraelski , czy polski , każdy kto na szali prawa i sprawiedliwości społecznej wybiera nie wartości a jedynie egoistycznie pojętą władzę. Każdy kto ogłupia i dekomponuje społeczeństwo , każdy kto ogranicza zdolności poznawcze społeczeństwa, kto stosuje cenzurę zamiast wychowania i edukacji.

   Na koniec może jeszcze jedna uwaga… pamiętajmy o tym , że przy Grze są też inni gracze równie zachłanni na pierwsze miejsce i równie mający gdzieś wolności Obywatelskie.

   Ludzie zachłanni są wszędzie i w strukturach państw  i w strukturach partyjnych oraz w biznesie. Korporacje jako nastawione na zysk bywają szczególnie groźnie zarówno jako podmiot tej gry jak i przedmiot , łatwo wpłynąć na decydentów w takiej korporacji i jednocześnie uzyskać wielki wpływ na szerokie rzesze społeczeństwa.

    

    Czy mam obsesję? Czy przesadzam ? Czy to źle że staram się widzieć ciągłość historii?

    

   Niemiecki  Bayer  kupił amerykańskie  Monsanto . To Monsanto  które jest jednym z głównych dostawców GMO , co to oznacza dla europejskiego rolnictwa które do tej pory usiłowało się choćby symbolicznie przed GMO bronić , czy to dobrze , czy raczej powinienem mieć skojarzenia z IG Farben ,  koncentracja kapitału i metodami z obozów koncentracyjnych?

   Nie wiem , za mało wiem i mam za mało rzetelnej  informacji. Jedno wiem na pewno, że koncentracja kapitału i możliwości wytwórczych   może być elementem wojny hybrydowej oraz że Ziemia to układ zamknięty więc  gdy ktoś się bogaci , ktoś inny tak czy inaczej biednieje lub ginie.

    

    

   10. 06.2018

   Villk

    

   W nawiązaniu do

    

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Republika_Nowogrodzka

    

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_polsko-rosyjska

    

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Rosyjska_kolonizacja_Azji

    

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Wielka_Gra

    

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Rosyjska_kolonizacja_Ameryki_P%C3%B3%C5%82nocnej

    

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Fort_Ross

    

   http://forsal.pl/artykuly/976208,fuzja-monsanto-bayer-werner-baumann-werner-wenning-para-menedzerow-ktora-chce-rzadzic-swiatem.html

    

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   niedziela, 10 czerwca 2018 11:34
 • wtorek, 29 maja 2018

Kategorie

Tagi

Kanał informacyjny