villk

polityka

 • niedziela, 04 czerwca 2017
  • Wolność 04.06

   Wolność to stan umysłu, niedostępny osobom o umysłach  zniewolonych  lub osobom,… bez umysłu bowiem wolność wymaga wysiłku intelektualnego, a ten bez rozumu jest zwyczajnie nie możliwy.

   Bycie wolnym wymaga wysiłku , wymaga pracy przede wszystkim nad sobą aby lepiej i pełniej rozumieć otaczający nas świat. Wymaga od nas ciekawości tego świata, cierpliwości w poznawaniu go  i empatii w rozumieniu jego i naszych własnych  niedoskonałości.

   Myślę że wolność to proces poznawania siebie samego i kształtowania siebie w warunkach  jakie nas otaczają oraz kształtowanie tych otaczających nas warunków. To takie wielofunkcyjne narzędzie oddziaływujące  zarówno do wnętrza siebie jak i na zewnątrz  . Sprzężenie zwrotne , interakcja między człowiekiem a jego środowiskiem dawniej rozumianym jako przyrodniczym dziś chyba bardziej już jako społecznym.

   Pytaniem bardzo ciekawym jest na ile to my sami kształtujemy nasze środowisko a na ile to poglądy innych kształtują nas. Myślę że zaburzenia równowagi w tym procesie są celem propagandy , propagandy rozumianej jako narzędzie zaburzania procesu poznawania świata i siebie , propagandy jako narzędzia do pozbawiania ludzi wolności ,w pierwszej kolejności wolności umysłu potem wolności osobistej, a w końcu i życia.

   Postawił bym tezę , że tylko ludzie pozbawieni wolności rozumienia świata poprzez swe środowisko , lub nie rozumiejący wolności z powodów swych osobistych dysfunkcji umysłowych są skłonni do zabijania innych ludzi . Tylko głupi egoista  lub osoba zaczadzona propagandą imitująca wolność , bez względu na to czy będzie to propaganda polityczna czy religijna są  skłonni do zabijania i przemocy w imię swego fałszywego czy zaburzonego obrazu rozumienia świata.

   Edukacja zwiększa zakres wolności ćwiczy umysł, uczy krytycznego myślenia, odsiewa ziarno wiedzy od plew propagandy, dlatego edukacja jest tak ważna w procesie kształtowania wolnego społeczeństwa i wolnych w nim jednostek, bo tak jak już napisałem to sprzężenie zwrotne pomiędzy jednostka a otaczającym ją społeczeństwem . Sprzężenie w którym sprężyną  są uczucia czy to miłości czy nienawiści czy zazdrości. To za pomocą tych uczuć usiłują sterować nami i kształtować nas i nasze poglądy politycy czy inni duchowni przewodnicy . To w uczucia celuje propaganda , to tam najłatwiej nas trafić i zranić , tam zranieni najłatwiej zapominamy o tym że wolność to stan umysłu i to zarówno naszego osobistego jak i tego rozumianego szerzej społecznego. Tam zranieni najłatwiej zapominamy o empatii i wyrzekamy się wolności w imię propagandy nienawiści .

   Pisze o tym 4 czerwca w Dniu Wolności by przypomnieć o tym czym jest wolość wszelkim   zaczadzonym propagandą, którzy tego dnia postanowili nie świętować i nie mając nadziej na zrozumienie u tych dla których wolność umysłu jest stanem niedostępnym z innych wyżej wymienionych względów.

    

   04 czerwca 2017

   villk

    

   W nawiązaniau do

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Dzie%C5%84_Wolno%C5%9Bci_i_Praw_Obywatelskich

    

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   niedziela, 04 czerwca 2017 21:26
 • sobota, 27 maja 2017
 • sobota, 06 maja 2017
 • niedziela, 30 kwietnia 2017
  • dzis Turcja ,..jutro Polska?

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   niedziela, 30 kwietnia 2017 23:15
  • Faszyzm w Warszawie

   Czytelnikom , którzy nie lubią ostrych słów sugerował bym aby dalej nie czytali , bo to nie będzie grzeczny tekst - będą bluzgi.

    

   Gdy widzę faszystowskich głupoli depczących ziemie na której ginęli Powstańcy Warszawscy  , depczący dokładnie tę ziemię na której zginęły setki tysięcy Polaków w imię obrony Polski przed faszyzmem w wydaniu niemieckim , to JASNY SZLAK  mnie trafia  na tych papier.dońców  stukających podkutymi buciorami o te groby i przynoszących na swych sztandarach nasz rodzimy polski faszyzm.

   Bo powiedzmy to jasno ideologia onr-u to zwykły faszyzm , to ideologia zakompleksiałych głupków , którzy muszą się dowartościowywać czy to mundurem , sztandarem czy ideologią wskazującą na innych że są od nich gorsi . To jest w ich mniemaniu ten polski  „lepszy sort” tak jak czarne mundury niemieckiego SS były lepszym sortem Niemców, na marginesie, ciekawe czy te nacjonalistyczne barany też   sobie pod lewa pachą  grupę krwi tatuują?

   Krzyczą o katolicyzmie podczas gdy im do zwykłego chrześcijaństwa daleko , niedouczone na religii czym jest chrześcijaństwo wrzeszczą swe szowinistyczne hasła myśląc że krzykiem zmienią rzeczywistość. A to się tak nie da… Cham będzie Chamem nawet jeśli nacjonalistycznym. Faszysta z zasady jest ograniczony umysłowo do jednej „słusznej idei”, idei schowanej w prostackich i łatwych do zapamiętania dla tej niedouczonej sfory hasłach.

   Nie można być intelektualistą będąc faszystą , to sprzeczność. Nie można być chrześcijaninem będąc faszystą ,   to również sprzeczność.

    

   Ulicami Warszawy przeszła dziś nienawiść, ochraniała ją Policja , państwowa służba mająca strzec porządku w naszym Państwie . Zgadzam się z tezą  z bloga Cleofasa, że akuszerem tego polskiego faszyzmu jest PIS, co więcej sądzę że pis usiłując zaszczepić w edukacji Polaków histeryczno martyrologiczne bałwochwalstwo   będzie dążył do rozrostu tego ruchu, to w nim widzi swą siłę …i ma racje bo siła pisu jest nasza własna polska głupota. Im jesteśmy głupsi , im bardziej prostacy , im bardziej zakompleksieni tym łatwiejsi do manipulowania choćby nacjonalistycznym hasłem czy pochodem.

   Pochodnie w dłonie i jakiegoś wroga zawsze się znajdzie czy to będzie Żyd  czy Muzułmanin czy Murzyn to bez znaczenia ważne jest że każdego głupka a takim niewątpliwie jest każdy faszysta bardzo łatwo na wszystko napuścić, wiedział o tym i Hitler i Goebbels.

    

   Nie chce mi się wierzyć , że są wśród nasz Polaków takie głupki , które za chwilę będą wrzeszczeć, że Polacy to naród wybrany , że Chrystus  nam Królem , że Polska ponad wszystko,…. że Chrystus z nami ……..trzeba być niedouczonym debilem by w to wierzyć, by nie wiedzieć, że to wszystko już było , Trzeba mieć kompleksy większe od jaj by musieć w ten sposób się dowartościowywać…A jeśli jednak tacy właśnie są ,…to straszne  bo  takich ludzi można zaprowadzić w każda przepaść i w każde szambo . Ockną się umazani brunatnym gównem na samym dnie tego szamba i być może wtedy zrozumieją to co napisałem kiedyś a propos  marszu Pisu , że ..” "PATRIOTYZM TO NIE DEPTANIE BRUKU I PALENIE POCHODNI , TO NAWET NIE KLĘCZNIE NA KRAKOWSKIM PRZEDMIEŚCIU . PATRIOTYZM TO CICHA PRACA , NAJCZEŚCIEJ NAD SAMYM SOBĄ."

    

   A dla faszystowskich tumanów dodam że zamykanie się w getcie jednych poglądów na pewno nie służy edukowaniu się i że ilość znanych sobie faktów nie przekłada się wprost na poziom wiedzy.

   Nie rozumiem kto ich tak skrzywdził , że dając im największą w dziejach możliwość edukowania się jednocześnie zabrał im zdolność uczenia się i logicznego myślenia, kto zastąpił im intelekt pusta propagandą i dlaczego są oni tak leniwi że nie chcą tego nawet zobaczyć. Wolą trwać w swym samozadowoleniu, że są lepszym nacjonalistycznym sortem.

    

   Po ulicach Warszawy chodzą  faszystowskie świnie i państwowa Policja je ochrania ……

    

   To porażające  jak bardzo zdegradowało nam się Społeczeństwo i Państwo.

    

   30.04.2017

   villk

    

   PS.  Że przypomnę…

    

   pomaszerują, poczują siłą policzą siebie , buty i kije i z tej zabawy w pełnym zachwycie w blasku pochodni oraz w skowycie wyrośnie rzesza  wiernych i miernych głupotą swoją dumnych niezmiernie bo nie matura, ale chęć szczera robi z kibola, dziś bohatera

    

    

    

    

    

   W kontekście do

    

    

   http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,147963,21750098,policja-chronila-onr-przed-protestujacymi-sa-nagrania-i-zdjecia.html

    

   http://www.tokfm.pl/Tokfm/56,147963,21747875,krzyz-flagi-i-okrzyki-smierc-wrogom-ojczyzny-marsz-onr-w.html

    

   http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,102433,21727758,o-zieba-prawdziwy-patriotyzm-to-ofiarnosc-i-solidarnosc-a.html

    

   http://www.polskatimes.pl/fakty/polityka/a/marsz-onr-w-warszawie-zdjecia-narodowcy-swietowali-obywatele-rp-chcieli-zablokowac-pochod,12035470/

    

    

    

   http://www.tokfm.pl/blogi/cleofas/2017/04/akuszerem_onr_jest_pis/1

    

   http://www.tokfm.pl/blogi/villk/2016/11/wielka_polska_kolorowa/1

    

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   niedziela, 30 kwietnia 2017 23:06
  • polski faszyzm

   Polscy faszyści bezczeszczą barwy narodowe w swym brunatnym ideologicznym gównie - TO jest Polska właśnie pod rządami PIS.

   http://www.tokfm.pl/blogi/cleofas/2017/04/akuszerem_onr_jest_pis/1?v=1&pId=44500324&send-a=1#opinion44500324

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   niedziela, 30 kwietnia 2017 20:52
  • Patriotyzm

   "PATRIOTYZM TO NIE DEPTANIE BRUKU I PALENIE POCHODNI , TO NAWET NIE KLĘCZENIE NA KRAKOWSKIM PRZEDMIEŚCIU . PATRIOTYZM TO CICHA PRACA , NAJCZĘŚCIEJ NAD SAMYM SOBĄ."

   lata temu pisałem....

   http://www.tokfm.pl/blogi/villk/2016/11/wielka_polska_kolorowa/1

   

   w kontekście

   http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,102433,21727758,o-zieba-prawdziwy-patriotyzm-to-ofiarnosc-i-solidarnosc-a.html?v=1&pId=44500278&send-a=1#opinion44500278 

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   niedziela, 30 kwietnia 2017 20:46
 • czwartek, 20 kwietnia 2017
 • środa, 19 kwietnia 2017

Kategorie

Tagi

Kanał informacyjny