villk

polityka

 • czwartek, 12 lipca 2018
 • wtorek, 10 lipca 2018
  • kaczyński

   Były Przewodniczący TK bardzo dobrze go określił "tchórz... i  cwaniaczek"

    dodał bym do tego "megaloman", który sądzi że jak nazwie białe czarnym to kolory się zmienią. w jednym ze swych wpisów a propos zupełnie innej sprawy użyłem sformułowania ,które bardzo dobrze wydaje mi sie oddaje istotę jego postawy w stosunku do prawa i państwa oraz nas wszystkich :

   ""tłusty kot" udający tygrysa spacerującego po wybiegu ZOO  w sztucznym środowisku prawnym gwarantującym mu codzienna porcje myszy "    cytat za
   h ttp://www.rp.pl/Sadownictwo/180709704-Rzeplinski-o-Kaczynskim-Rzadzi-nami-tchorz-i-cwaniaczek.html
    oraz za
   h ttp://villk.blox.pl/2018/07/acta.html

    

   komentar zdo

   https://www.polityka.pl/forum/1320296,co-prezes-prawa-i-sprawiedliwosci-wie-o-prawie.thread

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   wtorek, 10 lipca 2018 10:57
  • acta

   ACTA czy ACTA2 to dla mnie i w moim rozumieniu nic innego jak cenzura i usiłowanie ograniczenia przepływu informacji czy to prawnie czy ekonomicznie .

   mojej zgody na to nie ma (choć oczywiście nikt mnie o to pytać nie będzie).

   Ja pisze bo chce, nikt mi za to nie płaci , czy jak wprowadzą takie prawo zaczną mi płacić?czy tylko ogranicza dostęp do wiedzy i informacji? jestem pewien że to drugie.

   czy gdybym zarabiał na słowie nie stałbym z drugiej strony barykady? nie wiem być może , ale....czy pisząc za pieniądze był bym tak samo wolnym jak dziś?

   myślę , że to jest kwintesencją tego sporu, ..wolność twórcy,.... czy twórca to ma być "tłusty kot" udający tygrysa spacerującego po wybiegu ZOO  w sztucznym środowisku prawnym gwarantującym mu codzienna porcje myszy , czy ma być bez krat ale tez i bez gwarancji obiadu.

   uważam ,że twórczość nie musi być jednym polem aktywności człowieka  co więcej gdy jest  jedynym polem jego aktywności rodzą się wtedy właśnie problemy zarówno z obiadem jak i jakością jego dzieł.

   pozdrawiam

   Villk

    

   komentar zdo

    

   http://oby.watel.info/dywagacje/jest-potrzeba-uregulowania/#comment-6237

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   wtorek, 10 lipca 2018 10:31
  • kościół...

   szkoła świecka, kościół opodatkowany jak każda inna organizacja pożytku publicznego , czy stowarzyszenie  i podlegający PRAWU PAŃSTWOWEMU, konkordat zerwany , księża utrzymujący się z pracy , księża dla których odprawianie mszy jest społecznym czynem i prywatnym zaszczytem a nie obowiązkiem i sposobem na dojenie z kasy owieczek….

   ech,… pomarzyć….

   http://oby.watel.info/dywagacje/winni-ciagle-maja-sie-bardzo-dobrze/#comment-6234

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   wtorek, 10 lipca 2018 10:14
  • Rosyjska narracja.

   Cieszę się, że wreszcie zaczyna się o tym mówić głośno.

    

   „…kluczowe narracje, które Rosjanie tworzą i propagują za pomocą fałszywych informacji…6 najważniejszych haseł: uchodźcy to zagrożenie; stabilności UE grozi radykalny islam; jedność Unii zanika; niebezpieczeństwo ze strony Rosji to wymysł; dyskryminacja mniejszości rosyjskich postępuje; Ukraina to skorumpowane państwo chaosu. Wbrew pozorom wszystkie te kwestie są ze sobą silnie powiązane…”

   Za:

   http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/opinie/jak-rosjanie-manipuluj%c4%85-polsk%c4%85/ar-AAzPbhO?li=BBr5KbO&ocid=AARDHP

    

   Cieszę się, że problem konfliktu z Rosją wreszcie jest publicznie dostrzegany tylko dlaczego ta późno??? Czy tak trudno było to dostrzec 10 lat temu , polityka surowcowa Rosji jest prosta jak budowa cepa  a UE udaje że nie rozumie , że kanały dystrybucji rosyjskiego gazu czy ropy to elementy tej samej układanki co syryjska wojna i nakręcane przez Rosje europejskie separatyzmy.

   Rosja się sypie , to upadające imperium ale gruzy z jej katastrofy mogą zniszczyć ni etylko ja samą ale i Europę ,  że o reszcie świata nie wspomnę.

    Pisąłem o tym choćby tu:

    

   https://villk308488492.wordpress.com/2017/12/23/zaleznosc/

    

   czy też  tu

   https://villk308488492.wordpress.com/2018/06/10/wielka-gra-rosji/

    

    czy w komentarzu na blogu hubner.blog.polityka.pl :

   „..Sądzę , że jesteś tylko drobnym elementem nie wyartykułowanego jeszcze światowego konfliktu , w którym rozbicie jedności UE jest tylko jednym z celów walki o światowa supremację.
   Prawo i Sprawiedliwość ze swa retoryka wpisuje się w ten konflikt po tej samej stronie co siły , których najprostszym zobrazowaniem jest Kreml.”

    

    

   https://hubner.blog.polityka.pl/2018/06/22/polska-w-unii-wolnosc-od-praworzadnosci/

    

    

   powtarzam do znudzenia

   WIEDZA TO WŁADZA

    

    

   10.07.2018

   Villk

   villk308488492

    

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   wtorek, 10 lipca 2018 09:47
 • wtorek, 03 lipca 2018
  • kształt rzeczy...

   PIS kradnie , kradnie historię zastępując ja propagandą , okrada społeczeństwo z przestrzeni obywatelskiej grodząc barierkami Polskę, okrada Konstytucje uchwalając niezgodne z nią uchwały. Okrada Polki z ich prawa do bycia Obywatelem. Okrada też wręcz z pieniędzy Obywateli rozdając jak leci 500+ czy 300+ . PIS nie gospodaruje tylko TRWONI dorobek ostatniego pokolenia. Wbrew swym szumnym zapowiedziom nie staje się gospodarzem Polski tylko sprzedaje Polskę Bankom .
   Przesadza mu próg możliwości zadłużenia Polski zapisany w Konstytucji dlatego chce ją zmienić by móc zadłużyć nas jeszcze bardziej.
   Pięknym przykładem kłamstwa pisowskiego są te bloki w Białej Podlaskiej opisane w „czarno na białym”. Zamiast budować komunalne mieszkania gdzie czynsz dla mieszkańca wynosił by ok. 350 zł to według tego gotowego już projektu wybudowano mieszkania projekcie mieszkanie + , gdzie najemca płaci 700 złoty za dokładnie takie samo mieszkanie , właścicielem mieszkania jest bank a najemca nie jest chroniony zapisami ustawy o najmie lokatorskim co skutkuje tym że w przypadku eksmisji po trzykrotnym nie zapłaceniu czynszu ma 14 dni na opuszczenie lokalu.
   I tak zamiast bloków komunalnych , których właścicielem jest miasto mamy własność banku ,który ta czy inaczej traktuje ta „miejską tkankę” jako tylko i wyłącznie narzędzie zwroty inwestycji i powiększania swego majątku, kosztem tych mieszkańców tego miasta , którzy nie mieli szczęścia zamieszkać w mieszkaniach komunalnych.
   Na czyją więc korzyść działają politycy pisu? Tych ludzi co płaca 700 zł zamiast 350zł, czy banku dając mu do ręki narzędzie do „strzyżenia” Obywateli?
   Pamiętamy kto wręczał klucze do tych mieszkań +,- Morawiecki , pamiętamy kto wbijał pierwszą łopatę na ich budowie,….- Kaczyński.
   Niech więc niech nikt nie twierdzi że ci politycy nie działają na korzyć banków kosztem polskiego społeczeństwa.
   Pis po swych rządach zostawi Polskę w ruinie i to jest jedyna prawda z ich kampanii wyborczej.

   Widźmy” kształt rzeczy w ich sensie istotnym” , pomiędzy kłamstwami pisu szukajmy ich ukrytych celów , zastanówmy się czemu pis tak wspiera oligarchę z Torunia , czemu posługuje się w swej polityce postpezetpeerowskimi aparatczykami. Jaki cel chce osiągnąć ubożąc Polskę i skłócając ją z UE. Komu tak naprawdę służy i kto odnosi polityczne korzyści w Europie i Świecie z polityki , której patronuje Jarosław Kaczyński.

   Pis to „wiersz idioty odbity na powielaczu”, a polityka uprawiana przez takich polityków to „w krysztale pomyje”.

   Cytaty za:
   Kaczmarski, Gintrowski, Łapiński- Autoportret Witkacego

   villk308488492.wordpress.com/2018/07/03/widzimy-ksztalt-rzeczy-w-ich-sensie-istotnym/

    

    

   http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,130517,23626527,pawel-kasprzak.html

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   wtorek, 03 lipca 2018 19:19
  • Kaczyński musi odejść.

   kiedyś Lepper twierdził że Balcerowicz musi odejść...
   dziś wypadało by powiedzieć  :

   Kaczyński musi odejść.

   czas  już na wysłanie Pis na śmietnik historii, wraz z nim na śmietnik powinni sie udąc wszycy ci politycy , którzy dopuścili pis do władzy . ma tu na myśli tych ,którzy w odpowiedzmi czasie nie postawili panów Kaczyńskiego  , Ziobry , Macierewicza i kilku innych przed Trybunałem Stanu.

   Czas na przewietrzenie polskiej polityki

   villk308488492

    

   http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103094,23628864,nie-spodziewam-sie-by-prof-gersdorf-wybierala-sie-jutro-do.html#opform23628864

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   wtorek, 03 lipca 2018 19:16
 • niedziela, 01 lipca 2018

Kategorie

Tagi

Kanał informacyjny