villk

polityka

 • niedziela, 08 października 2017
  • Jak z obywatela zrobić dziada bajka o bogactwie.

   Po pierwsze dać mu pieniądze, po drugie pobudzać potrzeby aby wydawał te dane mu pieniądze , po trzecie stymulować wzrost potrzeb a jednocześnie zapewnić sobie nadzór fiskalny i prawny  nad nim by nie pozyskiwał pieniędzy z innych źródeł niż nasze.

   Potem wystarczy dać mu pracę by sam zarabiał i płacił nam podatki.

   Ważnym elementem jest jeszcze zmuszenie go do rozmnażania się aby z czasem  nie spadło pogłowie „obywateli” płacących podatki .Idealnie jest jeszcze połączyć wzrost potrzeb z rozmnażaniem się „obywateli”.

    

   Tak buduje się bogactwo elit i jednocześnie nakręca spiralę zbydlęcenia się społeczeństwa.

    

   Obywatel jak królik za marchewka goni za pieniądzem a im więcej ich zarabia tym więcej wydaje , ma coraz mniej czasu i coraz gorsze zdrowie ale rośnie mu poziom życia co dwa lata nowy samochód , co 10 lat nowy dom, a co 15 nowa żona lub mąż. Na koniec ładny pogrzeb na którym zarobi kolejna firma kolejnego obywatela zaprzęgniętego w ten kierat i pozostawienie  po sobie trójki czy czwórki też już przecież pracujących dzieci.

    

   Bogactwo jako cel życia  co za piękna i pusta ułuda.

    

   Ale ta ułuda to nasz prywatny matrix w jakim żyjemy.

    

   Biegamy jak chomik w kołowrotku tracąc swój czas na zarobienie jeszcze paru groszy aby zaspokoić kolejną sterowana modą zachciankę, nowy telefonik, modna wycieczka , nowy ciuch? I tracimy swe życie rozmieniając je na drobne gadżeciki.

   Jako ludzkość dziadziejemy,  zatracamy to co w nas najcenniejsze świadomość siebie i świata w jakim żyjemy.

    Czy można bardziej zdziadzieć? Ano można wystarczy że system społeczny czy państwowy przestane nam dawać pieniądze lub tak zmieni zasady fiskalne i prawne  ze nas ich pozbawi.

   W tedy  nie będzie ani bogactwa ani człowieczeństwa , będzie masa pozbawionych środków do życia i chęci życia byłych obywateli.

   Przykład ? Proszę bardzo 

   Spójrzmy na Niemcy lat 30 i 40 XX wieku albo na Polskę ad. 2017.

   Rząd daje 500 na dzieci….  rozmnażajcie się, rząd przejmuje władzę sądowniczą…nie skarżcie się,.. jak już nie będziecie się mogli skarżyć to dociśniemy was podatkami .

   Złotóweczka za reklamówkę, 20 groszy do litra paliwa , co o tam jeszcze było w planie.. a podatek na stare samochody…jeszcze są ceny wody , energii , abonament TV, itd., itp.

    

   Postawmy się teraz w pozycji zwykłego trzydziesto kilku letniego Polaka, wyborcy Pisu, żonatego z trójka dzieci, mieszkańca niewielkiego osiedla pod powiatową miejscowością.

    

   I jest pięknie , nawet „BOSKO” praca jest, żona też pracuje dwa samochody dzieci uczą się w miasteczkowej szkole, 1000 złoty z 500+ wpływa co miesiąc, ksiądz po kolędzie przychodzi ,..PiS rządzi a koszulka „śmierć wrogom ojczyzny” suszy się na sznurku, …. czego więcej pragnąć.

    

   Tylko…. czemu ceny z miesiąca na miesiąc drożeją,…czemu tak ciężko dostać węgiel na zimę i czemu on jest taki drogi , czemu coraz mniej można kupić za te 500+, czemu trzeba kupować wszystkie nowe podręczniki do szkoły dla każdego z dzieci…i wozić je na trzy zmiany do szkoły po reformie , a benzyna też droższa…. dlaczego mam kupować nowy samochód i się zadłużać jeszcze bardziej aby nie płacić podatki za dwa 11 letnie samochody? Przecież one jeżdżą i są sprawne, komu zależy na tym żebym sponsorował przemysł samochodowy w dodatku nie polski bo polskiego przecież nie ma?

   To może sprzedam te dwa stare i kupie jeden nowy ,..tylko czemu nikt nie che kupić sprawnego starego auta czy dlatego że jest ich tyle na rynku  bo podatki za nie takie drogie?

    

    Co czuje w tedy taki Obywatel ? Mam wrażenie że zaczyna czuć że coś tu jest bardzo nie w porządku , niby jest bogatym człowiekiem sukcesu tylko czemu pętla zadłużenia frakowego tak go dusi , niby rządzi jego ugrupowanie tylko czemu jeszcze nie ma węgla na zimę. On ciągle pracuje , żona też , a pieniędzy coraz mniej ,..czy to tak ma wyglądać , czy po to żyje by praktyczne nie widywać się z dziećmi i nie mieć kiedy posiedzieć na grillu z sąsiadami?

    

   Kto mi to zrobił, kto robi zemnie dziada i kto do cholery w końcu jest moim wrogiem ?

    

   Kiedyś pewnie sobie odpowie na to pytanie być może wtedy gdy zrozumie że pieniądz jest narzędziem władzy nad społeczeństwem dokładnie takim samym jak koryto jest narzędziem władzy nad bydłem.

    

   Lub wroga wskaże mu po  raz kolejny,  kolejny Ojciec Narodu a on bezrefleksyjnie i wygodnie przyjmie to tłumaczenie,  bijąc znów w mordę nie tego kogo trzeba.

    

   26.09.2017

   villk

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   niedziela, 08 października 2017 20:46
 • niedziela, 24 września 2017
  • komentar na tok

   @getz54
   ważny i niestety bardzo prawdziwy wpis

    bylejakość poraża

   http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,102433,22409933,mlodzi-polscy-politycy-nie-czytaja-nie-pisza-nic-nie-wiedza.html?v=1&pId=46277464&send-a=1#opinion46277464

   komentarz do

   @getz54

   wczoraj

   Oceniono 10 razy 2

    

   Tej wszechobecnej, wszechogarniającej nas ze wszystkich stron polskiej bylejakości, nie mozna ograniczac tylko do polityków, do umiejętności pisania, czytania i jasnego formułowania myśli. To jest nasza polska rzeczywistośc, i jest ona takim samym udziałem polityków jak i kleru, nauczycieli jak i uczniów, pracodawców jak i pracowników, rodziców jak i ich dzieci. Nas wszystkich po prostu, tych starszych zdeprawowanych przez PRL, jak i tych młodych, których nie potrafiliśmy nauczyc co znaczy byc uczciwym, przyzwoitym, prawdomównym, odpowiedzialnym. Polska bylejakośc lezy u podstaw. Tolerowanie jej uchodzi za przejaw wyrozumiałości, pryncypialności. Chamskie zachowanie Kaczyńskiego na mównicy sejmowej, bez zadnego trybu jest pomijane przez jego partyjnych kolegów milczeniem połączonym z aprobatą, puściły mu nerwy po prostu. Prostackie wystąpienia Pawłowicz w Sejmie są nagradzane brawami aparatczyków partyjnych. ale zadnych konsekwencji za takie haniebne zachowanie nie wyciąga Uniwersytet Warszawski. Oxford, Harvard, Sorbona, dawno by podziękowali takiemu nauczycielowi, nawet jakby posiadał nagrodę Noblowską, nie spełnia po prostu podstawowych kryteriów etyczno - moralnych, przynosi swojej uczelni wstyd. Niedouczony ksiądz wygaduje z ambony bzdury, urągając podstawowej wiedzy z biologii, anatomii, historii, obrazając ludzi, zwłaszcza Zydów i kolorowych, a katolicy idą nadal do tego kościoła, jak barany na rzez. Smutne, ziewające dzieci idą na lekcje religii, bo ich zmuszają do tego rodzice.
   Zaden jednak biskup, czy inny prymas nie przywoła takiego księdza do porządku, sami hierarchowie prześcigają się w stosowaniu języka nienawiści, obrazaniu i wycierają sobie gęby Jezusem z Nazaretu i Maryją zawsze dziewicą. Made in Poland. I taki młody człowiek, który podstawówkę zadał na ściągawkach, literaturę poznał z ,,bryków,, przez maturę przebrnął za drugim razem, ukończył Wyzszą Szkołę Marynarki Wojennej i Budowy Okrętów podwodnych w Wałbrzychu zostaje politykiem, z nadzieją ze moze dostanie się do Sejmu za 20 000,- zeta + dodatki. Zyc (z polityki), nie umierac.

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   niedziela, 24 września 2017 20:35
 • piątek, 22 września 2017
  • komentarz do tokfm

   @dz-99
   sytuacja jest trudna....czy "bule" na złodzieja jeśli on mnie okrada?
   te firmy tak lekką ręką wydające MOJE PODATNIKA pieniądze pozyskują je ode mnie drogą ucisku fiskalnego lub konsumenckiego .... jestem wiec ich sponsorem czy ofiarą?
   ponieważ nie czuje tu swej dobrowolności to chyba jednak bardziej jestem przedmiotem działania państwa niż jego podmiotem.
   Tak rozumując dochodzę do jedynego możliwego wniosku że pis zawłaszcza nam państwo i jego finanse. 

    

   http://www.tokfm.pl/blogi/villk/2017/09/nie_lubie_pisu/1?t=1506111485810&v=1&pId=46264255&send-a=1#opinion46264255

   i

   http://www.tokfm.pl/blogi/pomiedzy/2017/09/kiedy_bulisz_na_pis/1?v=1&pId=46264314&send-a=1#opinion46264314

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   piątek, 22 września 2017 22:29
  • Nie lubię pisu.

   Nie lubię , bo jątrzy , dzieli,..  bo gloryfikuje małość zamiast wielkości , promuje zachowania faszystowskie i obłudę, nagradza za kłamstwo i manipulację , promuje partie kosztem Polski.

   Nazwać go zaściankowym  to obraza dla Zaścianka i tej drobnej szlachty , która kultywowała polskość i tradycję.

   Obłuda z tego ugrupowania aż kapie od samej nazwy, aż po obsadę stołków misiami.

   Jaka to SPRAWIEDLIWOŚĆ gdy zabiera się emeryturę Powstańcowi Warszawskiemu , jakie to PRAWO gdy zwykłą ustawą niszczy się Konstytucję.

   Nie lubię pisu za rasistowskie wypowiedzi ich senatora, za kłamstwa głoszone przez posła na miesięcznicach, za łamanie obyczajów sejmowych przez pisowskiego marszałka.

   Nie lubię ich za ich butę i brak kompetencji,  to jest wręcz śmieszne jak oni nie potrafią nawet sfinansować legalnie swej kampanii  promującej ich politykę i plączą się w zeznaniach kto finansuje bilbordy.

   Nie lubię ich za to że usiłują mnie traktować jak przygłupa, za to że niszczą symbole z których jestem dumny. Niszczą prawo , państwo , demokracje niszczą symbole Polski – Wawel , Białowieżę , nawet za to że niszczą religie posługując się nią jak maczugą.

   Oni niszczą jedność i szanse Polski na niepodległość

   Nie lubię ich za niszczenie Edukacji, za obniżanie szans młodych, za ograniczanie im widnokręgu i możliwości, za niszczenie TOLERANCJI. Nie lubię ich za robienie z kobiet rozpłodowych macior i za wychowywanie przyszłych pokoleń do bycia niewolnikami.

   Nie lubię ich przekupstwa pięćsetzłotowego i sponsorowania sekciarstwa religijnego. I nie wybaczę im promowania  ONR-u.

   Widzę w pisie dążenie do konfliktu, do zarządzania poprzez konflikt, a według mnie nie tak wygląda demokracja w Społeczeństwie Obywatelskim  , tak wygląda raczej  raczkująca dyktatura.

   Wprowadzenia dyktatury też im nie wybaczę.

   Nie lubię ich za brak odpowiedzialności za swe czyny, za bolszewizację życia politycznego

   I przede wszystkim za NIEKOMPETENCJĘ.

   Nie lubię  „lepszego sortu” , który aby się poczuć lepszym usiłuje kogoś innego wdeptać w błoto , nie lubię tych co usiłują stawać na cudzym karku by być wyższymi.

   Nie lubię tych co udają że nie wiedzą czym była egzekutywa partyjna PZPR-u w  prokuraturze i usiłują wciskać mi kit  walenrodyzmu, w moim rozumieniu to nawet nie niekompetencja a zwykłe CHAMSTWO

    

   A ja chamstwa nie lubię i tyle.

    

   Po co to piszę? Aby usystematyzować sobie poglądy oraz w celach edukacyjnych. Być może oni nie zdają sobie sprawy z tego co czynią , więc należy im to uświadomić , wyedukować na tej samej zasadzie jak chamowi trzeba powiedzieć że jest chamem choćby z tego powodu by miał szanse to zrozumieć i spróbować się zmienić. To była by dla niego DOBRA ZMIANA.

    

    

   22.09.2017

   villk

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Nie lubię pisu.”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   piątek, 22 września 2017 22:28
  • sex w szkole

   Prokreacja bez sexu,.....hm.... to może matematyka bez dodawania , a geografia bez mapy...

    

   jeśli bez seksu to co , ... będą promować jednak In Vitro? światopogląd im się zmienił?

    

    

   Sex to Wolność, ograniczenie seksu do prokreacji to niewolnictwo , kiedy głupie tumany zrozumieją ,że dzieci płodzi się z miłości a nie z obowiązku prokreacyjnego uświęconego najlepiej jeszcze rygorem prawnym państwowej dyktatury.

    

   Puki co nasi miłościwie nam panujący sprawili że w Polsce dzieci rodzą się dla kasy , niby wybór , ale już idący w stronę zbydlęcenia społeczeństwa.

   komentarz do

   http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103454,22410571,zdrowie-prokreacyjne-wkracza-do-szkol-program-za-ponad-9-5.html?v=1&pId=46263574&send-a=1#opinion46263574

    

    

   Chłopcze???? cóż... znajomość ortografii nie świadczy jak widać o znajomości kultury...
   a za zwrócenie uwagi oczywiście serdecznie dziękuję. 

    http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103454,22410571,zdrowie-prokreacyjne-wkracza-do-szkol-program-za-ponad-9-5.html?v=1&pId=46275813&send-a=1#opinion46275813

    

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   piątek, 22 września 2017 20:29
  • komentarz na tok

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   piątek, 22 września 2017 19:22
 • wtorek, 19 września 2017
  • sąd...

    

   „Refleksja buduje coś mało wymiernego, ale coś bez czego cała reszta zwyczajnie nie ma sensu.”

    

   http://www.tokfm.pl/blogi/villk/2015/07/bezrefleksyjnosc/1

    

   napisałem to dwa lata temu ,…. rozumiem , że Pani Profesor Małgorzacie Gersdorf nie udało się z tym wpisem jeszcze  zapoznać…. albo zrozumieć.

   http://www.tokfm.pl/blogi/dywagacje/2017/09/stres_okresu/1?v=1&pId=46238452&send-a=1#opinion46238452

   

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   wtorek, 19 września 2017 22:52
  • Wyrok na Białoruś ?

   Czy właśnie dziś następuje aneksja Białorusi przez Rosję?

    Łukaszenko potwierdził, że w manewrach „ZAPAD” bierze udział około 120 tysięcy żołnierzy i że  nie pojedzie on na poligon w Rosji.

   „Ze względu na nastroje protestacyjne na Białorusi, które związane są z manewrami Zapad-2017, oraz zuchwałe zachowanie rosyjskich wojskowych wobec obywateli Białorusi prezydent Łukaszenka odwołał swoją wizytę w Rosji”

    

   W 1938 i 1939  roku zajęcie Czech przez Niemcy i zwasalizowanie Słowacji  znacząco wydłużyło polskie linie obronne a i atak 1 września 1939 roku  trzech dywizji słowackich też nie był bez militarnego znaczenia.

   Czy dziś Putin powtarza ten manewr na terytorium Białorusi  okrążając Ukrainę i kraje bałtyckie?

   W 1938 nikt nie ujął się za Czechosłowacją , ciekawe kto dziś ujął by się za Białorusią.

   Czy my dziś jesteśmy świadkami końca białoruskiego balansowania pomiędzy wschodem a zachodem ?

   Analitycy podobno twierdza,że Rosja nie ma szans w wielkim konflikcie z zachodem ma natomiast spore szanse na polu walki hybrydowej w podważaniu jedności sojuszu NATO.

   Wyrwanie w sposób militarny ,… lub  nie otwarto militarny jakiegokolwiek państwa europejskiego i zainstalowanie tam swego rządu nawet przy pozorach niezależności było by znaczącym sukcesem Rosji na arenie europejskiej i w polityce wewnętrznej Kremla . Rosja potrzebuje sukcesu jak powietrza i jedynym sposobem jego pozyskania jest obecnie droga ekspansji  czy to militarnej czy politycznej.  Czy w Rosji  przywrócenie Mińska Moskwie nie było by świętowane na równi z zajęciem Krymu?

   Co oznacza wypowiedz Łukaszenki ? Czy to forma bezsilnej obrony suwerenności czy element negocjacji gospodarczych z Rosją?

   A może jedno i drugie? Sytuacja gdy jeden z sojuszników w czasie wspólnych manewrów wojskowych obraża się na drugiego jest co by nie powiedzieć kuriozalna.

   Zastanówmy się co by się stało gdyby wojska rosyjskie pozostały na Białorusi , czy możemy mówić w tym wypadku jeszcze o suwerenności Białorusi, czy była by jakąś realna  reakcja poza dyplomatycznymi bluzgami państw europejskich? Może wzmocniono by jeszcze sankcje?...Teraz gdy Moskwa jest potrzebna Stanom w rozgrywce z Kimem? Przecież z perspektywy Waszyngtonu taka Białoruś to prawie Rosja, można było dać ją za Stalina czemu jej  nie dać Rosji za czasów Putina? Amerykańskie interesy leżą na Pacyfiku i na Bliskim Wschodzie  jeśli tam coś ugrają sprzedając coś w Europie to nie czarujmy się zrobią to, to jest tylko kwestia ceny. A to czy Putin planuje tylko mały krok do Mińska czy zdecydowanie większy sprawdzający jedność NATO , to wie na razie chyba tylko Kreml.

    

   19.09.2017

   villk

    

   Cytat za

   https://wiadomosci.wp.pl/minsk-oskarza-moskwe-120-tys-zolnierzy-na-zapad17-zuchwale-zachowanie-rosjan-6167924541453953a

    

   w nawiązaniu do

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Pierwsza_Republika_S%C5%82owacka

    

   http://www.tokfm.pl/blogi/villk/2017/08/rosja_szuka_hitlera/1

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   wtorek, 19 września 2017 22:09
 • poniedziałek, 18 września 2017
  • Pycha zatrutych jabłek.

   Kiedyś Zagłoba darował królowi szwedzkiemu Niderlandy ….. dziś Pan Cejrowski idąc w jego ślady chce darować Niemcom Szczecin.

   O ile Zagłoba swym prezentem ośmieszył szwedzkiego króla o tyle Pan Cejrowski ośmiesza jedynie sam siebie. Jakie pokłady próżności trzeba w sobie mieć by tak się wypowiadać doprawdy nie wiem. Pamiętam butę prezentowaną przez tego Pana w „WC- kwadrans”, cóż od tamtego czasu  mądrości nie przybyło za to zakres szkód jakie potrafi w naszym wspólnym domu swymi wypowiedziami robić znacząco się powiększył. Nie mebluje już tylko swej ubikacji , usiłuje meblować Europę , ….  tylko czemu do cholery moimi meblami.

    

    

   18.09.2017

   villk

    

   W kontekście do

    

   http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,147963,22387509,autorytet-tvp-chce-oddac-szczecin-niemcom-i-to-natychmiast.html

    

    w nawiązaniu do

   http://www.tokfm.pl/blogi/villk/2017/08/psy_wojny/1

    

   oraz dla nieczytatych.

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Zag%C5%82oba

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 18 września 2017 21:09
 • niedziela, 03 września 2017

Kategorie

Tagi

Kanał informacyjny