villk

polityka

 • poniedziałek, 03 lipca 2017
  • W imię spokoju.

   Gdy już znów będzie po KRWI na polskich ulicach , gdy już JEDYNA SŁUSZNA PARTIA skompromituje się ostatecznie a w wewnętrznych sporach o kasę i idee  rozbije swe jądro  i stanie się niezdolna do sprawowania władzy , gdy minie STARE a nie rozwinie się jeszcze młode , w tej krótkiej chwili zawieszenia ,………  BĘDZIE CZAS,…. czas decyzji - czy w imię spokoju zapomnieć, oddzielić grubą kreską  ich błędy, zaniechania, warcholstwo , pogodzić się z tym że kradli, kłamani , oszukiwali , że zmienili nie tylko nasz kraj w pogorzelisko wartości , ale zmienili i nas samych w bandę tak jak i oni sami zacietrzewionych dzikusów , - czy zacisnąć pięść i przywalić w to co marzyło tak o szczęściu.

   W imię spokoju przyszłych pokoleń nazwać kłamcę kłamcą , faszystę faszystą , głupka głupkiem , dyktatora dyktatorem , złodzieja złodziejem a agenta agentem.

   Czy zapomnieć i udawać, że to przecież wszystko dobrzy ludzie są, że trochę im nie wyszło, że przecież mogli być gorsi,…. że każdy by się tak zachował jak oni mając władzę…USPRAWIEDLIWIĆ ,…ROZGRZESZYĆ,…. może jeszcze POBŁOGOSŁAWIĆ … w imię spokoju byśmy mogli spokojnie spać,… Byśmy mogli być tacy jak ONI  i trwać NIE BUDZĄC SWYCH SUMIEŃ.

    

   27.06.2017

   villk

    

    

   Dla tych , którzy się chcą jednak obudzić….

    

   https://www.youtube.com/watch?v=hMWaOc_PX0A

    

   https://www.youtube.com/watch?v=gEkhhSGMrgs

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 03 lipca 2017 20:12
  • Przyjmować czy nie przyjmować uchodźców.

   Odpowiedz Smokowi

   Ja rozumiem, że sprawa uchodźców budzi emocje ale spróbujmy ją rozpatrzyć na poziomie logiki.

   Wypunktujmy kilka aspektów tej sprawy

   1 chęć przepływu ludzi z miejsc gorszych do lepszych jest nieunikniona,

   2 blokować tą  chęć można na kilka sposobów:

   2.1  siłą -  płoty , blokady – tu przykład tego ogrodzenia w Gibraltarze , węgierskiego  płotu, czy tego co go chce budować Trump na granicy z Meksykiem. Innymi słowy wybudować mur i strzelać do każdego kto się do niego zbliży.

   2.2  ekonomią czyli tak czy inaczej płacić im żeby siedzieli u siebie , lub tak obniżyć standard u siebie aby nie opłacało im się przyjeżdżać.

   3.chęć szerzenia się  religii też jest chyba jasna dla każdego kto żyje kraju „katolickim” i trzeba mięć świadomość że jest to lub może być element tego napływu.

   4 jeżeli nie chcemy zmieniać  księży na imamów to ważnym procesem jest umiejętność odróżnienia uchodźców ekonomicznych od wojujących szowinistów religijnych

   5 do wykonania punktu 4 potrzebne są narzędzia : wywiad , inwigilacja w terenie jeszcze tym gorszym , obserwacja w obozach oraz też monitorowanie procesów adaptacyjnych.

   Zwracam uwagę że wszystkie te narzędzia są domena silnego  organizmu państwowego.

    

   Pytaniem ważnym w tym kontekście jest pytanie o siłę Europy

   Czy Europa jest silnym organizmem państwowym jako całość?

   Na dzień dzisiejszy chyba nie bardzo. Rozjeżdża się na dwie prędkości integracyjne czyli na jądro scalające się w organizm wielonarodowego  państwa i obrzeżą wojującego nacjonalizmu. To „jądro” jeśli zdąży się scalić i wytworzyć narzędzia do integrowania nie tylko siebie ale i  migrantów (odsiewanie migrantów od wojujących szowinistów religijnych )  ma moim zdaniem  pewne szanse na obronienie się ma szansę na mądry wybór migrantów wpuszczanych do siebie.

   Cała reszta krajów pozostająca na uboczu tego procesu  typu Polska, Węgry, Czechy  w przypadku powodzenia się polityki UE stanie się drugim łatwym  celem migracji w tym oszołomstwa religijnego (tak samo jak w średniowieczu rozrastało się chrześcijaństwo korzystając ze słabości struktur państwowych.) Co pozostanie tym anty emigrancko nastawionym krajom ? Prężenie muskułów, budowanie murów i strzelanie do wszystkich obcych , czy to przepis na demokracje w tych krajach? Bardzo wątpię, raczej na dyktaturę o zabarwieniu religijno szowinistyczno narodowym. Bo siła tych państw będzie oparta tylko o karabin a nie o realną wiedzę i rozpoznanie problemu  bo  mur ogradza też od poznania. W krótkim czasie staną się te kraję też ciężarem dla Jądra UE, które raz w imię  wartości nie będzie mogło akceptować takiej polityki a dwa w imię ochrony siebie będzie się musiało zacząć traktować obywateli tej drugiej kategorii unii tak samo jak wszystkich innych migrantów.

    Czy naprawdę mając szansę BYĆ UNIĄ chcemy pozrastać poza nią w imię pomachania szabelką?

   Francja zarzucam nam zdradę wartości Unii i ma racje bo polityka obecnego naszego  rządu tak na pozór mocarstwowa wewnętrznie i służąca ugrupowaniu politycznemu mającemu obecnie władzę jest polityką osłabiającą silę i możliwości  Unii Europejskiej jako całości. Według mnie to polityka krótkowzroczna i na bardzo krótką metę. Metę na której na polskich obywateli jadących do Europy będzie czekać europejska kontrola graniczna , a na polskich obywateli emigrujących do UE obozy przejściowe razem z np. Erytrejczykami.

    

   Przesada? Nie sądzę obserwując działania Pisowskiego rządu.

    

   Reasumując.

    

   Przyjmować czy nie przyjmować?

    

   Przyjmować ale mądrze , przyjmować jako silny (nie tylko karabinem) państwowy organizm, przyjmować wybranych po odsianiu oszołomstwa religijnego i zwalczać też wewnętrzne europejskie oszołomstwo  religijne.

   Bo nie ma lepszego przepisu na terror religijny niż  w organizm słabego państwa wpuszczenie wojującego religijnego oszołomstwa , my w Polsce wiemy do dokładnie.

    

   Smok  , to nie jest kwestia bycia miłośnikiem czy nie miłośnikiem napływu kogokolwiek  do Europy  to realny i w pewien sposób nieuchronny proces . Można tym procesem próbować kierować lub odgrodzić się od niego , tylko że poprzez odgrodzenie się sam problem nie zginie

   To próba tworzenia narzędzi do zagospodarowywania tego świata lub tylko zasłonięcie sobie oczu by w myślach utrwalać obraz świata jakiego już nie ma.

   W moim rozumienia budowanie muru tylko w celu odgrodzenia się jest chowaniem głowy w piasek i tworzeniem sobie wielu problemów na przyszłość.

   Myślę też że sprawa migrantów jest w Europie  mniej więcej takim zapalnikiem wojny     wewnątrz europejskiej  coś jak wojna secesyjna w Ameryce i tu też mamy Unionistów i Konfederatów.

    

    Pozdrawiam

    

    

   25.06.2017

   villk

    

    

   w kontekście

   http://www.tokfm.pl/blogi/ooo-net-pl/2017/06/_przesladowanie_czeczena_w_lodzi_/1

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 03 lipca 2017 20:10
 • sobota, 01 lipca 2017
 • wtorek, 27 czerwca 2017
 • niedziela, 25 czerwca 2017

Kategorie

Tagi

Kanał informacyjny