villk

polityka

 • niedziela, 30 października 2016
  • CETA

   To bardzo nie dobrze
   w dziedzinie gospodarki to równanie w dół
   w dziedzinie polityki to oddanie realnej władzy  gospodarczej w ręce korporacji i pozbycie się wpływu na gospodarkę przez organy państwowe wybrane w sposób demokratyczny .
   to przesuniecie wektora władzy w stronę totalitaryzmu nawet jeśli to totalitaryzm ekonomiczny kategorii ZYSKU.
   w kwestii militarnej to "przypalenie boczków" rosyjskiemu kompleksowi militarnemu i szturchanie misia  ekonomicznym kijem.
   w sensie cywilizacyjnym to wymuszona czynnikiem korporacyjnym globalizacja, a nie tako powinna ona wyglądać bo po pierwsze wymuszenie zawsze rodzi bunt po drugie kategoria zysku nie nadaje się na spoiwo cywilizacyjne bowiem w swej istocie zawiera podział na tych co zyskują i na tych co tracą.

   http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,147963,20912503,ue-i-kanada-podpisaly-umowe-ceta.html?v=1&pId=42055335&send-a=1#opinion42055335

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   niedziela, 30 października 2016 20:22
  • aborcja ..,...,.....,

   wchodzenie w dyskusję czy płód ma taka wadę czy inną , czy będzie organizmem zdolnym do samodzielnego życia czy nie , jest tak naprawdę wejściem na teren zwolenników całkowitego zakazu aborcji a dyskutowanie z nimi po daniu się wciągnięcia na ich poziom jest bezprzedmiotowe...
   uważam że trzeba mówić im wprost , że jajo (zapłodnione czy nie) tak długo jak nie jest w stanie samodzielnie funkcjonować w oderwaniu od organizmu matki jest cześcia og=rganizmu matki i to ONa i tylko ona ma prawo decydowania o tym co sie znim stanie , TO JEJ WYBÓR I JEJ DECYZJA.
   miesznie w to prawa jest ingerencja w państwawi samo sedno człowieczeństwa i jest nie dopuszczalne poza taka czy inną dyktaturą.
   aborcja do 12 tygodnia powinna być na życzenie zgodnei z prawem państwowym bez wzgledu na badanei płodu czy żywe czy martwe czy chore cz y zdrowe, jak ktoś ma inne ograniczenia kościelne to jego wola nikt ni ezmusza do dokonywania aborcji 

    

   http://www.tokfm.pl/blogi/kultura-liberalna/2016/10/aborcja_i_zespol_downa/1?t=1477828324266&v=1&pId=42051453&send-a=1#opinion42051453

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   niedziela, 30 października 2016 13:05
  • Nasz święty.

   Nasz czyli czyj ? Nasz czyli są jacyś inni nie „nasi”…”Nasz święty” to napis jaki zobaczyłem ostatnio pod podobizna Karola Wojtyły…

   Odnoszę subiektywne wrażenie, że to „nasz” jest elementem podkreślającym odrębność zarówno narodową  w obrębie kościoła powszechnego jak i jakościową , bo co tam nam  jacyś inni święci kościoła katolickiego, którzy nie są „nasi”.

   Moje wrażenie sięga głębiej , sięga podejrzenia tworzenia kultu narodowego w obrębie kościoła katolickiego w Polsce . Naród ma się stać czymś na kształt złotego cielca do którego katolik w Polsce powinien bić pokłony , tylko mam taka bardzo poważna wątpliwość czy taki polski katolik jest jeszcze chrześcijaninem takim jakim miał być zgodnie z nauką Jezusa.

   Czy takich wiernych , wartościujących świętych ze względu na ich narodowość, „naszość” oczekiwałaby dla swej religii Jezus? Czy takie wartościowanie ich ze względu na pochodzenie etniczne, społeczne czy według jakiego ktokolwiek innego kryterium nie jest tej religii najjaskrawszym zaprzeczeniem?

   Czy głoszenie narodowych czy nacjonalistyczno narodowych  czy tez innych grupowych wartości w obrębie religii aspirującej do bycia religią powszechną nie jest alogiczne?

   Na pytanie czy „Polska jest krajem katolickim ?” widząc taki napis najprostsza odpowiedzią jest – ależ tak oczywiście.  Czy jednak taka odpowiedz jest prawdą?

   Jeśli rozumiemy katolicyzm jako odrębność od tego czego nauczał Chrystus to owszem Polska jest Katolicka . Jeśli jednak traktujemy katolicyzm w Polsce jako część chrześcijaństwa  jako cześć kościoła powszechnego to odpowiedz może być tylko negatywna.

   Katolicyzmowi w Polsce jest daleko do zwykłego chrześcijaństwa, daleko do pokory i miłości, ta religia w Polsce przypomina bardziej zaborcę niż pocieszyciela , jednocześnie aspiruje do przywództwa politycznego co samo w sobie jest sprzeczne z nauczaniem  pewnego Żyda.

   To co zostało w Polsce z początkowego chrześcijaństwa w obrębie kościoła instytucjonalnego to jedynie celebra wykorzystywana przedmiotowa do celów politycznych czy gospodarczych. To pewien szamanizm polityczno religijny w celu sprawowania rządu dusz i realnej władzy wykonawczej. To nie jest tylko problem polski to problem kościoła wszędzie tam gdzie „ołtarz” łączy się z „tronem”.

   Kościół połączony z władzą, mający realny bezpośredni wpływ na sprawowanie władzy to kościół zaprzeczający swej idei powszechności , bowiem podstawowym narzędziem władzy jest  podział i przeciwstawianie sobie różnych grup czy to narodowych, społecznych  czy jakichkolwiek innych w celu ochrony INTERESÓW grup wpierających władzę, kościół wchodzący w „takie buty” staje się zwykłym narzędziem władzy, a nie elementy życia duchowego jednostek. Nawet jeśli sam kościół sprawuje bezpośrednio  władzę to z religii robi doktrynę polityczną, do czego to prowadzi religie to na przykładzie państwa kościelnego w historii lub na przykładzie isis obecnie doskonale widać.

   Budzenie narodowych demonów w obrębie kościoła powszechnego to zwykłe  rozwalanie tego kościoła od środka gdy robią to księża, lub rozwalanie z zewnątrz gdy robią to politycy.

   Komu więc służy wartościowanie świętych? Myślę , że najbardziej służy ono wszelkiej maści „szamanom”.

    

   W przededniu święta WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH wszelkim nie rozumiejącym, wpis ten poświęcam.

    

    

   30.10.2016

   villk

    

    

   w nawiązaniu do

   http://www.tokfm.pl/blogi/villk/2016/10/szamanizm_polski/1

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   niedziela, 30 października 2016 12:15
  • komenatrz na tok

   już dawno( sześc lat temu) pisałem,..."na trumnie brata na podbój świata" ,..Dziwię się pisowi ,że po sześciu latach są ciagle w tym samym miejscu,... to jakiś uwiąd kreatywności w  wymyślaniu kolejnych pierdółek

    

   http://www.tokfm.pl/blogi/cleofas/2016/10/fetor_pis_po_trupach_do_celu/1?v=1&pId=42050877&send-a=1#opinion42050877

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   niedziela, 30 października 2016 12:06
 • niedziela, 23 października 2016
  • Szamanizm polski.

   (z kazań obywatelskich fragment piąty )

    

   Monarchizm  polski jak grzech  , jest uparty i głupi. Mimo, że On sam mówi, że Jego królestwo jest nie z tego świata , to jednocześnie są w Polsce tacy co usiłuje go koronować na króla w tym naszym grajdole. Więc albo usiłują z niego zrobić uzurpatora, albo z nas (i z niego) głupków , którym się wmawia , że nieważne jaka Polska byle katolicka i królewska.

   W demokratycznym państwie usiłuje się tworzyć fakty obalające de facto  rozdział kościoła od państwa. To taka upierdliwa metoda nucenia do ucha społeczeństwu ciągle tej samej melodii , tak długo , aż wpadnie w ucho i społeczeństwo uzna ją za własną zapominając o demokracji. Okadzą, pomamroczą i alleluja i do przodu , najlepiej całun turyński na sztandar i wio.

    

   Bóg was opuścił,  że za Chrystusa chcecie  decydować na jakim ma siedzieć tronie ?

    

   Usiłujecie zohydzić  w Polsce religie do reszty? Wymieszać co boskie z cesarskim  tak aby muc się ze swymi małymi politycznymi świństewkami chować za jego osobę? Nie wiem co bardziej budujecie dupochron , czy parasol dla siebie , czy też zwyczajnie jesteście tak głupi.

   Jego matkę już kiedyś ogłosiliście Królowa Polski  tak więc idąc waszym tokiem rozumowania Chrystus powinien być jedynie ”delfinem”.

   Skoro jest Matka – królowa , jej syn – delfin, to co się stało z Ojcem ? Umarł? W waszych umysłach chyba tak, skoro chcecie „delfina” koronować na króla.

   Doprawdy nie wiem jakie trzeba mieć w sobie pokłady kołtnizmu aby tak przedmiotowo traktować religie. To co robicie to nie życie religijne,  to gusła średniowieczne , jesteście jak fanklub, a nie jak wierni chrześcijanie. Tworzycie sekty, a nie powszechny kościół. W czym bowiem naród taki czy inny ma być lepszy od innego , koronowanie Chrystusa na króla jakiegoś narodu to obrażanie Go i obrażanie jednocześnie instytucji Państwa jako demokratycznego , świeckiego Organu.  

   Mieszacie politykę z religią , tworzycie mity i robicie krzywdę zarówno Jemu jak i samemu Państwu

   To co zwolennicy koronowania Chrystusa na Króla Polski maja w głowach to nie jest chrześcijaństwo , to zwykły szamanizm  narodowy i opluwanie kościoła powszechnego.

   Jesteście zwykłymi diabłami przebranymi w ornaty  służącymi złu i podziałom , wycieracie sobie Nim gębę dla swych własnych przerośniętych ambicji narodowych i egoistycznie rozumianych korzyści duchowych. Dla swych aspiracji zabijacie religie, państwo i dobro , zabijacie Boga i Demokracje.

   Wierzcie w co chcecie, choćby w makaronowego potwora,  to wasze prawo w demokracji ale nie róbcie z religii doktryny politycznej i nie stawiajcie jej jako wykonawczej władzy , bo to już było i się nie sprawdziło.

   Poza tym, tak poza wszystkim, nie boicie się, że pierwszą decyzja tego Króla  gdy was zobaczy będzie całkowita i bezkompromisowa abdykacja?

   Siejecie religijny totalitaryzm narodowy, niszczycie powszechność i znoszenie podziałów , niszczycie to  co On głosił. I Wy macie się za jego obrońców ?

   Jesteście ślepi i głusi  na Jego słowa, usiłujcie zaprząc Go do narodowego dyszla jak konia do wozu by ciągnął waszą sprawę, traktujecie Go i Jego religie jak narzędzie narodowej sprawy. 

   To zwyczajnie wstrętne i przeciwstawne Jego woli. Nie jesteście wiec chrześcijanami a jedynie wyznawcami narodowej wersji szamanizmu religijnego gdzie religia jest tylko „opium dla tłumów” jak mawiał Stalin , lub jest „dla ludzi pozbawionych rozumu” jak mawiał Piłsudski .

    

   22.10.2016

   villk

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   niedziela, 23 października 2016 08:58
 • sobota, 22 października 2016
  • Wpis bez tytułu

   hm... to nie jest tak proste jak Twoja teza postawiona w tym wpisie.
   Słusznie zauważasz pewne związki z arystokracja angielską,, są tez pewne związki z arystokracja niemiecką,…. To czy kolaborowali , czy byli przeciwnikami Armii Krajowej ,…. to już zupełnie inna historia. Historia Drugiej Wojny światowej na ziemiach polskich nie jest tak bardzo jednowymiarowa jak się nam ją rysowało w szkole. Kwestia odwrócenia sojuszy do czerwca 1941 roku była  jedna z możliwości rozwoju sytuacji wojennej , Polski wywiad pracował nad różnymi wariantami i podległ szczególnie w pierwszym okresie wojny  różnym wpływam w tym zarówno niemieckim jak i angielskim ,  nie wiem czy akurat Potoccy współpracowali z wywiadami Podziemnego Państwa ale nie wykluczałbym tego  a że musiało się to wiązać z dobrymi stosunkami z władzami okupacyjnymi to jest oczywiste.
   Oburza Cię współpraca polskiego podziemia np. z Abwerą? Kontakty Abwery z Państwem podziemnym były - hr. Klementyna Mańkowska jest tego jednym z przykładów, starannie już nawet w czasie trwania wojny zacieranymi. Za mało dziś wiemy by rozstrzygać co było realna polityczną możliwością a co jedynie grą wywiadów, ale byłbym bardzo ostrożny z wydawaniem tak kategorycznych sądów o czyjeś kolaboracji.
   A co do samego zamku….
   Nazywasz go zamkiem wstydu….
   A jest to jedna z lepiej zachowanych rezydencji magnackich  na terenie Polski jedyna praktycznie z zachowanym praktycznie w całości oryginalnym wystrojem  mimo wywiezienia ( z przyzwoleniem Niemców ) przez ostatniego ordynata 11 wagonów ruchomości  do Wiednia . I nie wszystko rozprzedali po domach aukcyjnych…. Rzędy końskie o niebagatelnej wartości wróciły jako prezent do wozowni.
   Ta rezydencja była też oczkiem w głowie Cyrankiewicza i jemu np. zawdzięcza to że jest w całości ogrodzona wraz z parkiem , Premier mógł sobie na to pozwolić. Czy mam Cię przekonywać, że Cyrankiewicz był w czasie wojny aktywnym uczestnikiem gier wywiadowczych państwa podziemnego wtedy jeszcze  z ramienia PPS-u praktycznie do swego aresztowania w kwietniu 1941 roku?
   Polskie Państwo Podziemne  też nie było tak jednorodna struktura jak usiłują to przedstawiać co bardziej tępi propagandziści. Bardziej przypominało nasz obecny Sejm skrzyżowany ze strukturami wywiadowczymi, działający w warunkach konspiracji niż zgrupowanie szczerych i prawdomównych harcerzy.
   I żeby nie było jestem przeciwny tworzeniu w Polsce ponownie klasy „arystokracji” i odzyskiwaniu przez jednostki majątków wynikających z krzywdy społeczeństwa.
   Ale jestem też przeciwny zarówno fałszowaniu historii jak i upraszczaniu jej dla z góry założonych tez.


   komenatzr do wpisu na tok

   http://www.tokfm.pl/blogi/kolejarz/2016/10/zamek_wstydu_i_hanby_/1?t=1477160074501&v=1&pId=41954233&send-a=1#opinion41954233 

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   sobota, 22 października 2016 21:10
  • ..

   to taki katolicyzm w wersji nacjonalistyczno narodowej,...żałosne...
   wypowedziałem sie..
   h ttp://www.tokfm.pl/blogi/villk/2016/10/szamanizm_polski/1

    

    

   http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103454,20871165,w-listopadzie-intronizacja-chrystusa-szostkiewicz-polska.html?v=1&pId=41949117&send-a=1#opinion41949117

    

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   sobota, 22 października 2016 13:55
 • piątek, 21 października 2016
 • wtorek, 18 października 2016
 • niedziela, 16 października 2016

Kategorie

Tagi

Kanał informacyjny