villk

polityka

 • piątek, 30 września 2016
  • Czytanie z listu Ewy.

   (z kazań obywatelskich fragment drugi )

    

   „…Bóg dał mi wiele,…Adama , raj , dał mi doświadczyć wygnania i trudów oraz trosk zmagania się z życiem jakie mi dał.

   Dał mi i węża i jabłoń i najważniejsze co mi dał to WOLNĄ WOLĘ.

   Żyłam w raju , bez trosk, bez potrzeb i bez wyzwań, nigdy nie byłam głodna ale nigdy też nie stałam przed prawdziwym wyborem . To On dał mi szansę na prawdziwe samodzielne życie właśnie dzięki danej mi przez Niego WOLNEJ WOLI mogłam z tego wszystkiego zrezygnować, mogłam podjąć decyzję o swym losie. To chyba był największy Jego dar dla mnie.

   Dziś Wy mieniący się jego kościołem sprzeciwiacie się jego prawu.

   Gdybyście tylko mogli, zapędzilibyście mnie z powrotem do raju, a wężowi ucięlibyście łeb siekierą. A może tą siekierą ścięlibyście Jego drzewo z dobrymi i złymi wiadomościami aby chronić mnie  przed mą własną daną mi przez Niego WOLNĄ WOLĄ?

   Czy naprawdę uważacie, że w takim wyrżniętym raju była bym szczęśliwa ?  Czy naprawdę myślicie, że macie prawo przeciwstawiać się Jego decyzjom i  Jego wizji świata?

   Chcecie zająć jego miejsce, tworzyć swój własny świat gdzie to Wy i Wasze decyzję będą prawem, a nie Jego słowo ?

   Czy nie macie poczucia, że grzeszycie wszechogarniającą was pychą?

    

   On dał mi WOLNĄ WOLĘ w tej najważniejszej sprawie, w sprawie samodzielnego wyboru pomiędzy dobrem a złem , a Wy tchórzliwymi prawnymi kruczkami aborcyjnymi chcecie ograniczać Jego wolę?

   Posługujecie się Nim jak narzędziem dla swych ambicji przecząc jednocześnie Jego woli.

   On wyganiając mnie z raju dał mi Wolność, czasem trudną, czasem piękną ale zawsze moją Wolność, to On nauczył mnie odpowiedzialności za swe czyny. Wy chcecie mi odebrać prawo podejmowania decyzji, krępujecie mą WOLNĄ WOLĘ  już nawet prawem państwowym,  albowiem nie wystarcza wam już moralności i religii (ileż prawdy jest w powiedzeniu , iż narzędzia źle używane się szybko niszczą ).

   Różnicie się od Niego przede wszystkim  tym, że zabierając mi WOLNOŚĆ dajecie mi jedynie niewolę, a nie raj. Zapewniacie mi kajdany i skazujecie swymi sądami nie tylko mnie ale Jego na wasze potępienie.

    

   Pomyślcie, gdy już „podpalicie stos” z Tą która dokonała aborcji, to czy On będzie stał z wami w tłumie i klaskał czy będzie wraz ze mną płonął.

   Myślę, że macie świadomość tego, że podpalając ten stos przede wszystkim palicie na nim Jego – świadka waszych odstępstw od jego Woli.

   Cóż On Wam też dał wolną wolę podejmowania dobrych lub złych decyzji. Gryźcie więc to jabłko zanim zrozumiecie, że jego smak ma przede wszystkim  smak ODPOWIEDZIALNOŚCI . To taki charakterystyczny smak prawdziwego życia, poczujecie go bardzo dokładnie gdy już nie będziecie w swym raju….”

    

   30.09.2016

   villk

    

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   piątek, 30 września 2016 23:51
  • republika bananowa

   Ciekawe czy to prawda , co mówią o republikach bananowych ,. .. że nazwa ich wzięła się stąd , że rządzi tam zawsze jakiś banan,.... jakiegoś miejscowego kacyka?

   komentarz do

   http://www.tokfm.pl/blogi/o-qu/2016/09/pis_przedstawia_kolejny_projekt_ustawy_o_trybunale_konstytucyjnym_w_republice_bananowej_rzadzic_bedzie_wola_prezesa_banana/1?t=1475265969630&v=1&pId=41643032&send-a=1#opinion41643032

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   piątek, 30 września 2016 22:18
 • poniedziałek, 26 września 2016
 • sobota, 24 września 2016
  • Dla kogo ta Polska ?

   (z kazań obywatelskich fragment pierwszy)

    

   Jesteśmy mięsem. Zwykłym armatnim mięsem. To nic , że teraz nie strzelają w nas metalem, równie groźne jak kule są idee. Propagandziści jak żołnierze niosą swe sztandary i każdy z nich chce wyrwać większy kawałek mięcha dla swej idei, dla siebie. Kim oni są, ... to bardzo różnie, bywają politykami, którym w swej próżności wydaje się, że wiedzą wszystko najlepiej,  bywają dziennikarzami, tymi zawodowymi głosicielami w służbie danej sprawy, przy czym ich motywacje bywają też wielorakie, od przekonań wewnętrznych po zwykłą kasę, bywają księżmi czy też szefami marketingu, decydentami korporacji.

   Krzyczą o wyższości swych racji, krzyczą z radia, telewizora, z mównicy sejmowej, z gazet ze swych konferencji, z ambon. Ten krzyk nas ogłusza, przywala nam jak tłuczek w schabowego.

   Dla ich kasy, zysku, przyjemności, spełnienia ich nadziei zaczynamy się kłócić między sobą. Wchodzimy w ich grę nie znając reguł ani zasad nie mając żadnej szansy na wygraną.

   Też zaczynamy krzyczeć, budujemy barykady, odgradzamy się od innych  chcemy pokazać że jesteśmy lepsi, że nie jesteśmy „mięsem” tylko podmiotem sprawy. Łudzimy się, że coś znaczymy, że coś możemy  w tej wojnie ugrać, zaczynamy się łudzić dokładnie tak jak ci propagandziści, którzy są takim samym „mięchem” swych korporacji jak my mięchem ich sprawy.

    

   Dla kogo więc ta Polska? Dla zawodowych kłamców ? Dla samo oszukujących się, ulegających, z miękkimi kręgosłupami przyklaskiwaczy?

   Dla głosicieli jedynych prawd? Żołnierzy jedynie słusznych idei?

   Jesteśmy śmieszni w swych kłótniach. Dajemy się w nie prowadzić jak barany na rzeź.

   Owszem tematy tych kłótni są zasadnicze i podstawowe tyle tylko, że my tak jak wszystko rozumiemy je tylko powierzchownie, nie potrafimy się w nie zagłębić, nie potrafimy i nie chcemy zrozumieć istoty sporu , wystarczam nam pokrzykiwanie i medialny szum dla naszego  poczucia że żyjemy i że świat się kręci.

   Nie potrafimy się twórczo kłócić o kształt świata czy choćby tylko Polski  czy Europy , kłócimy się o aborcje, o kasę, o dostęp do prawa , władzy i koryta. Jak świnie pchamy się by być bliżej karmy, by być bliżej michy.

   Jesteśmy mięsem, tylko jeszcze o tym nie wiemy i nie zrozumiemy tego, póki nie zaczniemy umieć z sobą rozmawiać, póki nie zaczniemy umieć się z sobą twórczo kłócić.

   Póki nie zamienimy destrukcji pokrzykiwań na rozmowy.

   Póki to się nie zmieni póki będziemy głusi na cichy szept, Polska będzie dla ryjący się do koryta świń, a nie dla Obywateli.

    

   24.09.2016

   villk

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   sobota, 24 września 2016 17:57
  • Gdy minie już pis-u czas.

   Obawiam się, że:

    

   Po Rządach Pis-u,

   Polak będzie chamem,

   Na wieki wieków,

   Amen.

   ---

    

   Jeśli się zastanawiasz drogi czytelniku, w kontekście dzisiejszych doniesień medialnych  o śledztwie w sprawie „zdrady dyplomatycznej”, czy PIS będzie zamykał oponentów i przeciwników politycznych do więzień, to Ci powiem - BĘDZIE.

   Będzie bowiem każdy totalitaryzm zamyka. Pisałem o tym już jakiś czas temu w „bajce o trwaniu”.

   http://www.tokfm.pl/blogi/villk/2016/05/bajka_o_trwaniu/1

    

   Jutro debata aborcyjna w Sejmie,…zupełnie nie rozumiem czemu debatują o przymuszaniu kobiet do rodzenia, a nie o kastrowaniu mężczyzn . To drugie rozwiązanie było by przecież bardziej zgodne z duchem „inkwizycji”. Też zawracałem już na to uwagę.

    

   „Najbardziej radykalną formą ustawy o zapobieganiu aborcji była by ustawa nie o obowiązkowym rodzeniu przez kobiety w Polsce ,  ale o obowiązkowej kastracji mężczyzn w wieku produkcyjnym…”

   http://www.tokfm.pl/blogi/villk/2016/04/bajka_o_sytym_wilku_i_calej_owcy/1

    

   Nie uprawiam tu autopromocji tylko zwyczajnie ileż można pisać to samo .

   Ile razy mam powtarzać to samo o prawie kobiet do  aborcji .

   To jest oczywiste, że do 12 tygodnia ciąży sprawa aborcji i prawa do niej powinna być kwestią wolnego moralnego wyboru kobiety a nie „policji ciążowej” i wymiaru sprawiedliwości.

   Tak daleko zabrnęliśmy w absurd , że powyższe zdanie wydaje się być w Polsce nierealną fantazją. A  przecież cały ten „aborcyjny spór” to zwykła wydmuszka polityczna i dla pewnych konserwatywno religijnych kół politycznych w Polsce to zwykła trampolina do władzy. Do władzy po TRUPACH KOBIET i po trupie DEMOKRACJI  oraz  świeckiego Państwa.

   Pisałem o tym w wielu wpisach, że kwestia prawa do aborcji jest doskonała do dzielenia społeczeństwa, kto chce to znajdzie na tutejszym blokowisku, np.

   „Takich obszarów w głowie strategów pisowskich jest jeszcze wiele, jest religia w szkole czy na maturze, jest cały obszar służby zdrowia, są wszelkie dotacje państwowe dla np. szkół prywatnych (ze szczególnym uwzględnieniem tych z Torunia), jest sprawa karania i zaostrzania kar (publika to szczególnie lubi –szczególnie jak to jej osobiście nie dotyczy). Jest wreszcie kwestia kościoła i jego miejsca w Państwie. A jak to wszystko się wyczerpie i ludzie będą się ze wstrętem odwracać na słowo „brzoza” to zawsze można wrócić do kwestii aborcji…Ten temat do dzielenia społeczeństwa jest szczególnie wdzięczny i bezpieczny, ostatecznie co najwyżej będzie kosztował skarb państwa  jedynie 500 złoty.

   Polska karleje, zajmujemy się pierdołami, tematami zastępczymi zamiast Państwem i jego przyszłością. Zajmujemy się jedynie tym do czego są zdolne te nasze pożal się Boże „elity”- czyli  DESTRUKCJĄ - prawa, wspólnoty, społeczeństwa i Państwa.”

   Dziś żegnamy lato , obawiam się , że jutro w Polsce prawdopodobnie  w spektakularny sposób pożegnamy Demokracje, bowiem jutro Polski Sejm może stwierdzić, że kobieta w Polsce jest pozbawiona obywatelskich praw, bo o zgrozo uprawia sex, może więc być w ciąży, a w takim razie jest tylko pokrowcem na zarodek a nie Obywatelem.

    

   Śmieszny to kraj

   Gdzie zarodek (pod policyjna pałą )dojrzewa

   A dla politycznych przeciwników

   Tylko drzewa.

    

   21.09.2016.

   villk

    

    

    

   Cytat za

   http://www.tokfm.pl/blogi/villk/2016/02/czas_zaczac_igrzyska_aborcyjne/1

    

    

    

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   sobota, 24 września 2016 17:56
  • Myśleć jak Macierewicz.

   Stare chińskie przysłowie mówi , że aby złapać rybę trzeba myśleć jak ryba.

   Zacznijmy może od pewnego młodego człowieka z politycznego awansu i nie mam tu na myśli Pana Edmunda Janninger. Zacznijmy od innego młodego człowieka z otocznia Ministra od Pana Bartłomieja Misiewicza o którym jego szef mówi:

    

   „Bartłomiej Misiewicz sześć lat był sekretarzem komisji smoleńskiej i to dzięki niemu zebraliśmy dowody pokazującej rosyjską odpowiedzialność za śmierć polskiej elity narodowej. Co więcej dzięki swojej determinacji, odwadze i zdolności podejmowania decyzji, uratował część polskiego kontrwywiadu od sprywatyzowania przez ludzi stojących dziś pod zarzutem działania na rzecz obcego wywiadu. Powstrzymał przestępców, uratował tajne dokumenty przed przejęciem przez obce służby, zablokował operację wymierzoną w polską armię i bezpieczeństwo państwa. I za to został wyróżniony. Chciałbym, żeby każdy oficer w Wojsku Polskim mógł się poszczycić takimi osiągnięciami.”

    

   Kim wiec jest ten pogromca obcych służb wywiadowczych i rodzimych prywaciarzy kontrwywiadu? Kim jest ten  młodzieniec można przeczytać w Internecie choć nie koniecznie w wikipedi bowiem tam trwa dyskusja czy ten Pan w ogóle zasługuje na to aby być umieszczonym w encyklopedii.

   Jedno jest pewne jest on kolejnym protegowanym Ministra Macierewicza.

   Czy okaże się „zderzakiem” sprawy smoleńskiej” dla tego Ministra – nie wiem ale starając się myśleć jak minister szukał bym już zderzaka na którym skoncentruje się uderzenie niezadowolonych a porzuconych przez Macierewicza zwolenników teorii zamachowych.

   Zwolennicy tych teorii nie zapomną mu tego że na konferencji prasowej swego zespołu ani razu nie użył słowa „ZAMACH” i że mówił tylko o TRAGEDII.

   Inna sprawa , że Minister nigdy do końca nie zamyka furtek i zawsze będzie mógł bąknąć coś o zamachu . To postępowanie chyba charakterystyczne bowiem np. sprawa „Dzedzitwa Narodowego” też ciągle jest nie zamknięta i w oświadczeniu poselskim można wyczytać , że poseł Macierewicz ciągle posiada 10 % udziałów w tej spółce.

   Spółka „Dziedzictwo Narodowe” była wydawca „Głosu”

   O tym miedzy innymi, o powiązaniach kapitałowych „Głosu”  ciekawy tekst popełnił Jacek Żakowski zastanawiając się nad wpływami rosyjskimi w otoczeniu Ministra.(link na dole wpisu) Szerzej o publicystyczno biznesowej działalności Macierewicza było napisane kiedyś w tekście „spolkowanie-z-macierewiczem” (link na dole wpisu).

    

   Czy gdybym starał się myśleć jak Macierewicz nie powinienem dojść do wniosku, że jego wszystkie wygłaszane dzikie teorie maja pokryć jakąś inna większą tajemnicę? Że „młody zdrowy” jest hołubiony po to by było  wyjście awaryjne z „zamachu smoleńskiego”.

   Czy myśląc kategoriami spiskowymi , tak bliskimi Panu Macierewiczowi nie powiniemy się zastanawiać kto prowadził w UB jednego z głównych sponsorów „Głosu”. Czy nie powinienem szukać powiązań  pomiędzy Panem Szustkowskim , firmą „Radius” czy „Medinvest”, sprawą reprywatyzacji nieruchomości warszawskich czy innymi nazwiskami pojawiającymi się  czy to przy sprawie nieruchomości warszawskich czy ,…..w kontekście Narodowego Centrum Studiów Strategicznych, lub spółek cypryjskich kontrolowanych prawdopodobnie przez Gasprom.

    

   Podobno gdy nie wiadomo kto komu służy należy patrzeć skąd płyną pieniądze.

    

    

   Czy uważasz drogi czytelniku ten wpis za „groch z kapustą”- pewnie masz racje ale przecież uprzedzałem w tytule że będę się starał myśleć jak Macierewicz.

    

    

    

   Cytat za

   http://www.newsweek.pl/polska/antoni-macierewicz-zamach-w-smolensku-i-inne-teorie-spiskowe-mon,artykuly,396394,1.html

   kim jest Bartłomiej Misiewicz http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1645116,1,bartlomiej-misiewicz-kim-jest-prawa-reka-macierewicza.read

    

   tu o Edmundzie Janinniger

   http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/506424,edmund-janniger-zostal-doradca-antoniego-macierewicza.html

    oraz w nawiązaniu do

   http://opinie.wp.pl/jacek-zakowski-rosyjska-petla-wokol-macierewicza-6036915621585537a

    

   oraz

   http://nie.com.pl/archiwum/spolkowanie-z-macierewiczem/

    

   https://pl.wikipedia.org/wiki/G%C5%82os_(tygodnik)

    i jeszcze...

   http://reprywatyzacja.miastojestnasze.org/

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   sobota, 24 września 2016 17:49
 • piątek, 23 września 2016
 • poniedziałek, 19 września 2016
 • czwartek, 15 września 2016

Kategorie

Tagi

Kanał informacyjny