villk

polityka

 • wtorek, 30 sierpnia 2016
 • piątek, 26 sierpnia 2016
  • Pyłek na kamieniu.

   Wydaje nam się, że jesteśmy czymś ważnym, że My jako jednostka, że My jako państwo, czy też że My jako Europa..

   Pewien komentator zarzuca mi rusofobie , hm.. w mojej subiektywnej ocenie nie jest to prawda ale może należy wyjaśnić  sytuację.

   W  blogach na Tokfm skupiamy się głównie na wewnętrznej walce gospodarczej i politycznej w Polsce, tematy z kategorii PIS kontra PO  wywołują najwięcej komentarzy i najwięcej zainteresowania,.. wydaje nam się, że to coś ważnego , to tak jak byśmy byli pępkiem Świata….

   A jesteśmy grajdołkiem , może nas zdmuchnąć jeden atomowy podmuch, przewrócić naszą scenę polityczną może jedna decyzja polityczna , gospodarcza czy wojskowa zapadająca czy to w Waszyngtonie czy też w Moskwie.

   Uważam, że na Świecie trwa wojną.

   My jesteśmy jej nieuświadomionymi świadkami i uczestnikami jednocześnie. Trwa konflikt o przywództwo nad Światem , o model jego rozwoju , o to kto będzie się bogacił, a kto stanie się nowoczesnym niewolnikiem.

   Uważam, że to jeszcze początkowy stan tego konfliktu.

   Jeszcze nie wszystkie strony się określiły i wyszły na arenie. Na razie to głownie konflikt pomiędzy dwoma imperializmami amerykańskim i rosyjskim . Konflikt w którym Unia Europejska (w tym Polska ) jest czymś na podobieństwo orzecha który tkwi pomiędzy drzwiami a futryną(kto jeszcze pamięta o takiej technice łupania orzechów….?).

   Jak na razie obie strony konfliktu używają zupełnie innych narzędzi walki (no powiedzmy za wyjątkiem Bliskiego Wschodu i Ukrainy–gdzie obie strony posługują się pistoletem). Amerykanie używają prawa jak maczugi i usiłują międzynarodowymi porozumieniami (ACTA, TTIP  to takie wierzchołki tych prawnych lodowców) podporządkować sobie Świat , Rosja będąc słabszą stosuje narzędzia bardziej agresywne. Bronia słabych jest terror. Arena tej jednej z pierwszych bitwy tej wojny  jest Europa.

   Rosja stara się zwyczajnie wykorzystać siłę przeciwnika. Hm ,..jak to zobrazować.. Lenin mówił o sznurku,…że powieszą imperialistów na sznurku, który ci sprzedadzą sowieckiej Rosji (bo kto pamięta, że po rewolucji 1917 roku w Rosji nawet ze sznurkiem były kłopoty) dziś Rosja posługuje się nie sznurkiem a demokracją – inne narzędzie –metoda te sama.

   Czy przekładnie tego konfliktu na polska scenę polityczną ma jakikolwiek sens, a raczej czy polska scena polityczna ma jakikolwiek wpływ na ten konflikt, .. myślę, że raczej niewielki jesteśmy z powodu swego nieuświadomienia swej roli, głownie  pyłem i narzędziem tego konfliktu niż jego podmiotem. Najczęściej nie rozumiemy otaczającego nas Świata i mamy zdecydowany kłopot z wyjrzeniem poza horyzont naszego grajdołka. Staram się patrzeć szerzej i wszystkich do tego zachęcam, jeśli z czyjejś perspektywy to wygląda jak rusofobia to może nie tyle jest to mój problem, co problem perspektywy patrzącego.

   Jeszcze tytułem wyjaśnienia,… nie uważam by w Ameryce była demokracja,  a co do Rosji uważam że z punktu widzenia Moskwy postępuje ona  racjonalnie. Powyższe zdanie jest dla mnie oczywistością. Tyle tylko, że w tym konflikcie mogę tylko krzyczeć, nie jestem w nim stroną, raczej matą po której depczą  obaj przeciwnicy.

   A najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to że cały ten konflikt to pyłek na kamieniu ,… na kamieniu w małej otoczce gazowego bąbla zawieszonym w nieskończoności kosmosu.

    

   26.08.2016

   villk

    wyjaśnienie do wpisu „Duma Putina pisbolszewina !

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   piątek, 26 sierpnia 2016 20:19
 • czwartek, 25 sierpnia 2016
  • Duma Putina pisbolszewina !

    

    

   Czy te oczy mogą kłamać ?

    

   Chyba nie …

   Czy Minister Macierewicz po roku zasiadania na urzędzie, na którym miął wedle zarzekania się Pis-u w kampanii wyborczej nie zasiadać, sprowadził wrak Tutki ze Smoleńska?

   Chyba nie ….

   Czy prezes wygranej w wyborach partii stał się premierem Rządu ?

   Chyba nie …

   Czy Pis  rozwalając system prawny trójpodziału władzy w Polsce działa na rzecz demokracji i Państwa Prawa?

   Chyba nie …

   Czy planując rozwalić świeżo zreformowany system edukacji i generując bezrobocie wśród nauczycieli działa na rzecz oświaty społeczeństwa Polskiego?

   Chyba nie….

   Czy gloryfikując ksenofobię działa na rzecz Europy?

   Chyba nie….

   Czy generując wzrost długu publicznego prowadzi rozsądną i bezpieczną dla Polski gospodarkę?

   Chyba nie….

   Kto więc odnosi korzyści z działalności i niekompetencji rządzącego w Polsce ugrupowania, oprócz  samych zainteresowanych członków i wyznawców  tego ugrupowania.

    

   Myślę, że największym wygranym obecnej „dobrej zmiany” w Polsce jest Moskwa !

    

   Jak już pisałem w jednym z komentarzy

   „.. twierdze, że Pis to czysta bolszewia z mentalnością ubecko-rewolucyjną przybraną w katolicko-endecki płaszcz. Putin może być z nich dumny.”

    

   Obraz za

    

   https://www.google.pl/search?q=Putin&client=firefox-b&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjK26eZl9rOAhXKhywKHU8PD4wQ_AUICCgB&biw=1366&bih=657#imgrc=ka2KVQ_HsMKl_M%3A

    

    

    

   a politykom polskim dedykuję piosenkę inspirującą ten wpis.

    

   https://www.youtube.com/watch?v=bzg9mICO74E

   24.08.2016

    

   villk

    

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   czwartek, 25 sierpnia 2016 19:08
 • środa, 24 sierpnia 2016
 • wtorek, 23 sierpnia 2016
  • Wpis bez tytułu

   gratulacje dla Pani Beaty. 

   tom_58

   wczoraj

   Oceniono 6 razy4

   @villk
   Chciałeś kopnąć w kostkę p. Premier, a wyszło, że trafiłeś w swoją.
   Jako zawodowy troller Tok-a zawnioskuj do szafa, by zrobił wam szkolenie.
   Niech wyjaśnią wam, czym się różni urząd marszałkowski od urzędu wojewody. Sprawdź jeszcze, choćby w Wikipedii, kto dzieli kasą u tego marszałka.

   

    

   @tom_58
   Pogratulowałem Pani Beacie wyników sportowych,
   Jeśli Ty widzisz w tym jakieś kopanie kogoś w kostkę to już twój problem 
   Kto  tu jest trollem to nie będę palcem pokazywał , przypomnę  tylko w kontekście imion stare przysłowie, że nie jednemu psu na imię Burek.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   wtorek, 23 sierpnia 2016 08:07

Kategorie

Tagi

Kanał informacyjny