villk

polityka

 • wtorek, 31 lipca 2018
  • Komentarz na blogu Passenta w sprawie wypowiedzi Morawieckiego

   Szlak mnie trafia

   Od lat mówię że skrajna prawica europejska  w tym polska , to piesek łańcuchowy Kremla.

   A po ostatnim szczycie USA Rosja widać że i interesy pewnych grup w USA i w Rosji są tożsame.

   Pan Morawiecki  gada głupoty i to nie pierwszy raz ale polemizując z nim mógłbym powiedzieć , że :

    

   1” Czy my sami wyzwoliliśmy się spod niemieckiej okupacji?” nie, wyzwolił nasz pies Szarik razem z czołgiem Rudy

   2.” Rosja nie prowadzi agresywnej polityki….a potem było referendum.” referendum jest dobre na wszystko - było 3 razy tak  i nie było żadnej agresji przecież.

   3.” Rosja nie ma żadnego interesu w tym, żeby użyć siły militarnej wobec Polski”

   Tylko głupcy walczą czołgami gdy mogą cudzymi rękami

   4. „Gdybyśmy nie postawili interesów Kijowa ponad naszym” czemu nie powiedzieć wprost ..POSTAWMY INTERESY MOSKWY ponad naszymi  a będziemy najlepszym przyjacielem kremla  dokładnie tak samo jak teraz myślimy o sobie w kontekście USA.

   5.” Rosja nie ma interesu w militarnej agresji na Polskę” patrz punkt 3  i jestem w stanie się zgodzić z takim twierdzeniem

   6. „Nasza polityka zagraniczna sprowadza się, niestety, do odgrywania roli marionetki Waszyngtonu” tak jak wyżej tyle że pan Morawiecki zapomniał że to nie marionetka decyduje , to jeden lalkarz przekazuje marionetkę drugiemu lalkarzowi.

   Zresztą więcej marionetek na tym świecie i w Polsce też.

   7. „Europa traci swoją moc, mogłaby ją odzyskać, gdyby połączyła się z Rosją” to było marzenie Stalina a tak serio to gdyby Rosja była demokracja w znaczeniu europejskim to byłby to plan,  skoro jednak tak nie jest, to  jedynie plan ANEKSJI EUROPY (nie koniecznie militarnie) patrz punk 3 i 5

    

   To tyle w temacie odpowiedzi na pisowska woltę w polityce wschodniej, będą teraz połykać własny język, a za rok dwa się okaże , że Putin to najlepszy przyjaciel PISU,  bo nie oddał wraku i dzięki temu dowody zamachu  Tuska sa zabezpieczone ..

   PIS to kłamcy i krętacze na górze i głupcy i konformiści na dole.

   Najciekawsza w tym wszystkim jest ręka trzymająca sznurki ….

    

    

   villk308488492.wordpress.com/2017/04/06/wladca-marionetek/

    

   oraz

    

   villk308488492.wordpress.com/2016/02/06/nemezis/

    

    

   31.07.2018

   Villk

    

    opublikowane tez na

   https://villk308488492.wordpress.com/2018/07/31/komentarz-na-blogu-passenta-w-sprawie-wypowiedzi-morawieckiego

   oraz na dywagacjach

   

    

   https://passent.blog.polityka.pl/2018/07/30/stary-czlowiek-wiec-moze/?nocheck=1

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   wtorek, 31 lipca 2018 08:21
 • poniedziałek, 30 lipca 2018
  • pis-pzpr

   "„Ja, niżej podpisana/y, uprzejmie informuję, że prawdopodobnie popełniłam/em czyn zabroniony w postaci propagowania ustroju totalitarnego (art. 256 par. 1 kk). W dniu 29 lipca 2018 r., w godzinach przedpołudniowych, na siedzibie biura poselskiego Krzysztofa Czabańskiego w miejscowości (tu nazwa) umieściłam/em kartkę formatu A4 z napisem »PZPR«. Moje podejrzenie wobec siebie samej/ego wywodzę z faktu, że taki właśnie zarzut Prokurator Rejonowy w Wąbrzeźnie Janusz Biewald postawił Elżbiecie Podleśnej, która napisała »PZPR« na biurach poselskich posła Czabańskiego w Wąbrzeźnie i Golubiu-Dobrzyniu. Skoro napis »PZPR« wyczerpuje znamiona art. 256 par. 1 kk, to chociaż moją intencją nie było propagowanie ustroju totalitarnego, ale napiętnowanie totalitarnych zachowań polityków partii rządzącej, nie uchylam się od odpowiedzialności i dlatego sama/sam na siebie uprzejmie donoszę”."

    

    

    i mamy nazwisko prokuratora

    

   Prokurator Rejonowy w Wąbrzeźnie Janusz Biewald - "geniusz"

   za

   https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1758128,1,wyjasniamy-skad-kartka-z-napisem-pzpr-na-biurach-posla-czabanskiego.read

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 30 lipca 2018 23:22
  • dyskusja o kk na polityce

   @PAK4
   co do "moralny kościół" to chciałbym by jego "kadry" przestrzegały przyajmniej podstawowych założeń swej religii  a nie były strażnikami hipokryzji.
   Jak kościół katolicki może tolerować w swych strukturach pedofilie , zakłamanie , hipokryzje , bogacenie się , posługiwanie się religia jako narzędziem politycznym - to przecież wprost sprzeniewierzenie się zasadom chrześcijaństwa.Gdy pisze moralny ma na myśli nie przeciwstawiający się sobie samemu.
   A że nie jest monopolistą to ja wiem , ale chwiałbym by i on to wiedział.
   kwestia praw obywatelskich kobiet jest w moim rozumieniu nierozerwalnie związana z kwestia prawa do aborcji . To długa by była rozmowa ale założenie główne jest takie , że Państwo nie może patrzeć na Obywatela poprzez pryzmat jego płci.
   (już słyszę słowo "gender"), Obywatele to byt będący częścią państwa , taka podstawowa cegiełka prawna i społeczna - aby państwo jako budowla było silne to te "cegiełki " muszą być równe. Określanie płci , niszczy tą równość.
   Prawo do aborcji przysługuje OBYWATELOWI a nie kobiecie , to dwie rożne kategorie, to rozróżnienie a właściwe jego brak jest podstawą sporu o prawo do aborcji.
   co do ostatniego... Kościół powinien być strukturą działająca w ramach prawa państwowego  a nie ponad nim i to w zasadzie zamyka temat relacji państwo kościół i ich wzajemnych relacji finansowych.(oczywiście tez można by o tym długo)
    Pozdrawiam Villk 

    

   https://szostkiewicz.blog.polityka.pl/2018/07/28/ciaze-rowne-i-rowniejsze/#comment-338851

    https://szostkiewicz.blog.polityka.pl/2018/07/28/ciaze-rowne-i-rowniejsze/#comment-338854 

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 30 lipca 2018 23:05
 • niedziela, 29 lipca 2018
  • komentarz w sprawie kościoła

   @PAK4

   mi koscił jako kościł nie przeszkadza ale aby była "Normalność stosunków", że tak powiem to potrzebna jest niezależność tych podmiotów (kościół i państwo) i wzajemne nie niewchodzenie sobie w kompetencje, czyli potrzebne sa dwierzeczy których obecnie nie ma - Moralny kościół i Świeckie Państwo .

   Rozdział to podstawa , czyli nie wciągania prawa kanonicznego w strukturę prawa państwowego , traktowani kościoła jako elementu moralnego a nie prawnego  w państwie, a co za tym idzie  religia poza szkolna edukacją, równe prawa obywatelskie dla kobiet (kwestia aborcji na życzenie przynajmniej do 12 tygodnia) ,najważniejsze jasne finansowanie..  mam takie marzenie aby kościół składał zeznanie podatkowe tak jak każda fundacja czy stowarzyszenie, ma takie wrażenie że to było by bardziej moralne niż obecy system transferu polskiego majątku w nieznanym kierunku. 

    

   https://szostkiewicz.blog.polityka.pl/2018/07/28/ciaze-rowne-i-rowniejsze/#comment-338816

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   niedziela, 29 lipca 2018 22:26
  • ciekawie o manipulacji

   ciekawy artykuł o możliwościach manipulacji...

   https://www.tvn24.pl/magazyn-tvn24/seks-ktorego-nie-bylo-a-ktory-zobaczyl-caly-swiat,166,2866

   

   to jest praktycznie dzień dzisiejszy ...  od zawsze twierdze że wiedza to władza a manipulacja jest jest podstawowym narzędziem polityki

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   niedziela, 29 lipca 2018 09:48
  • hipokryzja kościoła

   Co do hipokryzji kościoła to ja nie mam złudzeń…
   Kościół ma ogromny problem z kadrami , przerabia ten sam problem co PZPR w latach 60/70 . kadry pełne są karierowiczów spragnionych łatwych pieniędzy , wyróżnień i zaszczytów.
   Tyle że w PZPR było łatwiej bo tam mimo majaczeń o moralności socjalistycznej było wiadomo zapiszesz się do partii dostaniesz talon, przydział namieszanie , lub lepszą prace… kościołowi katolickiemu oficjalnie takiej strategii awansu swym kadrom nie wypada przedstawiać stąd głównie ta hipokryzja . Kim jest proboszcz na wsi w Polsce to chyba wszyscy wiedzą – „pierwszy po Bogu” i młodzi chętni „na świecznik” a niekoniecznie chętni do nauki się popchali w latach 80 był bum a  dziś mamy tego owoce. To po pierwsze.
   Po drugie trzeba pamiętać o tym że kościół katolicki w Polsce jako organizacja jest dla struktury Państwa CIAŁEM OBCYM . Ja nie twierdze , że nie może żyć z państwem w symbiozie ale niestety przez większość czasu historii polskiej państwowości był jej pasożytem . Owszem miał kilka chwil wzniosłych , było na pewno kilki jego przedstawicieli w tym czasie na terenie Polski ,którzy służyli zasadom ewangelii a nie strukturze kościelnej ale ogólny bilans moim zdaniem jest dla państwa polskiego mocno ujemy.
   Najczęstszy przypadkiem była forma władzy państwowej wspierana przez strukturę kościelną zamian za określone profity. Chyba pierwszym który usiłował ustawić właściwe proporcje i usiłował rozwiązać ten problem dwuwładzy był Bolesław Śmiały. (villk308488492.wordpress.com/2014/07/10/boleslaw-kontra-stanislaw-reaktywacja/)
   Za naszych czas komunizm usiłował postawić się w kontrze do kościoła ale cały czas ryzykował podniesieniem przez kościół konfliktu społecznego.
   Lata transformacji z punktu widzenia kościoła to manna z nieba i klucz do wszelkiej szczęśliwości . Dziś nie wiem czy jako Państwo jesteśmy w stanie policzyć ile kasy wycieka z Polski do Watykanu i jaki procent polskiej ziemi jest już własnością kościoła.

   Co do samej MK to myślę że jej tak naprawdę trzeba współczuć i to na wielu płaszczyznach.

    

   Komentarz do

    

    

   https://szostkiewicz.blog.polityka.pl/2018/07/28/ciaze-rowne-i-rowniejsze/#comment-338760

    

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   niedziela, 29 lipca 2018 09:33
 • piątek, 27 lipca 2018

Kategorie

Tagi

Kanał informacyjny