villk

polityka

 • czwartek, 23 marca 2017
  • obraza uczuć religijnych samochodem

   Cóż…..  „..jak można obrazić uczucia religijne projektem auta..” skoro brakuje wyobraźni to ja podpowiem..

    

   Po pierwsze…wystarczy zaprojektować znaczek wozu w kształcie np. krzyża ,.. proszę sobie wyobrazić  zamiast gwiazdy mercedesa, albo jeszcze lepiej zamiast Spirit of Ecstasy Rolls-Royce -  stojący krucyfiks wielości 30 na 20 z rozpiętą na nim  figura Chrystusa na masce każdego elektrycznego samochodu…. Nie był by to pierwszy samochód z krzyżem w herbie bowiem Alfa już ma krzyż, ale ukrzyżowanego na masce chyba jeszcze nie było.

   I te rzędy samochodów co niedziela pod kościołem

   Sprawa dyskusyjna jest czy obrażało by to uczucia religijne tych wszystkich kierowców co święcą swe samochody lub tych co wiesza krzyżyki na lusterkach oni ostatecznie  zmienili by tylko model krzyża na większy.

   Do tego mogło by być dopasowane odpowiednie hasło sprzedażowe promujące nowa markę i ekologie ,…. „Jedź z Bogiem”.

   No kłopot i obraza uczuć religijnych mogła by być gdyby doszło do kolizji czołowej takich dwóch samochodów.

    

   Po drugie,… wyobraźmy sobie samochód z moherowym dachem,……

    

   Po trzecie,…samochód elektryczny wymaga ładowania, a więc wtyczka i gniazdko ,… nie wiem czy obrazi to uczucia religijne czy tylko dobry smak ale np.,.. wtyczka w kształcie fallicznym…… i już można odrzucić projekt ekologicznego auta….

    

   Po czwarte ,.. wystarczy ustawić przeglądy obowiązkowe auta co 666 kilometrów a nie co 1000 i już na pewno jakiś dociekliwy mieszkaniec np. Torunia dopatrzy się w tym rogów i ogona, że o ogniu piekielnym nie wspomnę.

    

   Być może ten zapis o uczuciach religijnych przy projekcie auta elektrycznego ma na celu w ogóle utrącenia projektu jakiegokolwiek  bowiem nie od dziś wiadomo jaki stosunek ma kościół do elektryczności, nie na darmo elektryczność była nie tak dawno nazywana diabelskim wynalazkiem.

    

   Napęd elektryczny to postęp , a to jak wiadomo zawsze obraża uczucia religijne , dlatego sądzę takie auto w Polsce tak szybko nie powstanie,. Choć z drugiej strony cos trzeba będzie stawiać na tych przykościelnych parkingach pozwalnianych z opłaty deszczowej….

    

   Troszkę się rozpisałem ,..jeśli potrzebny jeszcze jakiś pomysł to służę…

   komenatzr do

   http://www.tokfm.pl/blogi/liberte/2017/03/mcelinski_obrazmy_uczucia_samochodem/1?t=1490298187700&v=1&pId=44035837&send-a=1#opinion44035837

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   czwartek, 23 marca 2017 20:45
  • komentarz n a tok

   w tym kontekście warto przypomnieć świętej pamięci ustawę o planowaniu przestrzennym.
   Każda gmina miała mieć plan... miała na to 10 lat ...a jak się termin kończył to ,.... zrezygnowano z planu....
   Smok ,...ziemia jest "dobrem skończonym" i podstawą wszelkich rent -wiedza o tym wszelcy nasi i nie nasi biznesmeni...te działki pewnie sa juz dawno powykupowane przez najróżniejsze firmy powiązane z saoba kapitałowo gdzieś w podatkowych rajach .
    A co do samej idei lotniska,.. to jak jest powiedziane w "Misiu" - najlepsze interesy robi sie na wielkich i nikomu nie potrzebnych  inwestycjach,,,...  i to jest inwestycja na miarę potrzeb naszych polityków.

    

   komenatzr do

   http://www.tokfm.pl/blogi/ooo-net-pl/2017/03/bedziemy_mieli_lotnisko/1?t=1490244876829&v=1&pId=44024599&send-a=1#opinion44024599 

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   czwartek, 23 marca 2017 06:07
 • niedziela, 19 marca 2017
  • tokfm

   tak się zastanawiam .. czy "Ruch Światło-Życie" nie spełnia warunków koniecznych i wystarczających by określić go mianem sekty ,  choćby tylko wewnątrz katolickiej?

    komenatzr do

   http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,147963,21517980,premier-szydlo-z-nagroda-prawda-krzyz-wyzwolenie-obok-doktora.html?v=1&pId=43979039&send-a=1#opinion43979039

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   niedziela, 19 marca 2017 23:18
  • tokfm..

   Prawda-Krzyż-Wyzwolenie

   jak to czytać...może tak...
   -Przez moskiewską Prawdę mamy z nimi Krzyż Pański ale już niedługo nastąpi od nich Wyzwolenie.-

   komenatzr do

   http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,147963,21517980,premier-szydlo-z-nagroda-prawda-krzyz-wyzwolenie-obok-doktora.html?v=1&pId=43978961&send-a=1#opinion43978961

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   niedziela, 19 marca 2017 23:08
  • Zwykły Dobry Polak.

   Dorabia się , dba o rodzinę chodzi do kościoła , czasem zgodzi się z księdzem, a czasem pomyśli o tym jakie klecha plecie androny, ale pomyśli to po cichu . No co najwyżej przy stole podczas niedzielnego obiadu wypowie się do rodziny , lub do kolegów po pracy przy piwie.

   Polityka do dla niego „gówno” i takie same ma zdanie o politykach, politycy do dla niego nieudacznicy ,którym nic w życiu nie wychodzi więc muszą żyć z jego podatków, to takie darmozjady ale godzi się z tym że taki los społeczeństwa , że ci politycy muszą w społeczeństwie być. Dobry Polak odcina się od polityki , od tych głupców i oszołomów , choć nie gardzi jej owocami, nie wzgardzi ani dotacją do swego prywatnego budżetu ani możliwością zatrudnienia siebie czy rodziny w strukturach tego oszołomstwa ,.. przecież on nic złego nie robi jeśli będzie pracował w państwowym aparacie pod polityczna presją….On tylko przekłada papierki na biurku i zarabia na swe życie , na swoja rodzinę….

   A że legalizuje swym działaniem władzę polityczną? No cóż z czegoś trzeba przecież żyć. Nie każdy musi być bohaterem  zresztą lepiej być najedzonym niż spałowanym obywatelem.

   Poza tym każdy tak robi , każdy dba o siebie. Dobry Polak wie że nie należy się wychylać i lepiej się po ciuchu cieszyć się  owocami własnych sukcesów. A że ktoś cierpi , no to trudno nie każdy ma tyle szczęścia  czy fartu co on , a że czasem trzeba się ugryźć w język i milczeć,…gdy trudno spojrzeć w lustro to przecież wystarczy w nie, nie patrzeć ….

   Dobry Polak wie że jest ideałem wie że inni są głupsi od niego , mniej zdolni  wie że jego kraj jest najlepszy i jego drużyna piłkarska też (nawet jeśli w obecnej tabeli to tak nie wygląda). Dobry Polak nosi czapkę w kolorach narodowych i kibicuje swoim starając się nie pamiętać w tym momencie o tym, że to tacy sami dobrzy Polacy jak on sam.

   Dobry Polak jest dumny ze swego kraju i siebie. Dobry Zwykły  Polak jest jak Zwykły Dobry Niemiec w 1933 roku i prawdopodobnie tak samo jak on skończy.

   19.03.2017

   villk

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   niedziela, 19 marca 2017 23:00
  • Wandalizm władzy.

   Kiedyś , bardzo dawno temu pewne germańskie plemię złupiło Rzym, ten Rzym utożsamiany z cywilizacją zachodnią, stolicę imperium .

   Pozostało po nich określenie wandalizm- jako czynność niszczącą to co oznacza cywilizację, kulturę, porządek społeczny.

   Dziś plemię pisu robi dokładnie to samo w Polsce, łupi państwo i społeczeństwo, łupi edukację zabierając wolność myśli przyszłym pokoleniom a dając im tylko indoktrynacje i propagandę, łupi kulturę usiłując prokuraturą decydować o repertuarze teatralnym, łupi prawo rozwalając nam sądy i niezawisłość sędziowską, łupi też religie posługując się kościołem jak narzędziem politycznym .

   Wandale w Polsce niszczą Państwo w tak wielu dziedzinach, że prędzej czy później  dotknie to  każdego kto żyje w naszym kraju .

   Jesteś kobietą? Masz przechlapane, twoje prawa są żadne w porównaniu do mężczyzny – on ma pigułkę „godzinę przed” , a Tobie wandale zabrali już pigułkę „dzień po”.

   Jesteś drzewem? Wandal zerżnie cię siekierą i świetle prawa nie będzie to nawet gwałt choć nie wiem jakich pigułek przed tym i przez kogo dostarczonych  nałykał się minister.

   Może jesteś dziennikarzem ? to albo masz już supełki na kręgosłupie od zginania karku albo jesteś tak niezależny, że zaczynasz być głodny, a głód najlepiej wpływa na giętkość kręgosłupa.

   Pisowskie wandale twierdza, że bronią własności polskiej ziemi . Polski chłop ten „chłop co potęga jest i basta”- (cytat za Wyspiańskim , tym samym od „Klątwy”)  ten chłop obudzi się dopiero gdy okaże się,  że aby sprzedać ziemie sąsiadowi musi zapłacić haracz miejscowemu  proboszczami pobierającemu prowizję od obrotu polską ziemia rolną.

   Pisowskie wandale niszczą armię i gospodarkę, zadłużają nas gorzej niż za Gierka, nie maja ani umiaru w niszczeniu, ani przyzwoitości w działaniu.

   Kłamstwo i populizm jest ich narzędziem

    

   Nie mamy PRAW, nie będziemy mieć ZIEMI , będziemy mieć DŁUGI i nie będziemy mieć ARMII, będziemy mieć bojówki wandali pisowskich na ulicach opłacanych z naszych własnych podatków bijących nas za naszą własną głupotę, że dopuściliśmy populistycznych durni do władzy w Polsce .

    

   A to wszystko za 500 złoty,…tani jesteśmy,… w czasie okupacji niemieckiej najwyższym nominałem „młynarek” też było 500 złoty tak zwany „góral”- tak zwany podstawowy nominał korumpowania wroga.

    

   18.03.2017

   villk

    

    

   https://pl.wikipedia.org/wiki/M%C5%82ynarki

   https://pl.wikiquote.org/wiki/Stanis%C5%82aw_Wyspia%C5%84ski

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Zdobycie_Rzymu_przez_Wandal%C3%B3w

    

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   niedziela, 19 marca 2017 22:59
  • lekarz czy kucharz...

   no cóż ,...Stalin miał swych lekarzy ,...Kaczyński ma swych kucharzy.....
   jaki pan taki kram ....

   komenatrz do

   http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,147963,21517843,tvp-atakuje-maklowicza-rezyserka-zarzuca-ze-na-planie-spotu.html?v=1&pId=43978876&send-a=1#opinion43978876

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   niedziela, 19 marca 2017 22:58
 • niedziela, 12 marca 2017
  • Pisowska koza

   Jest powiedzenie o kozie co na pochyłe drzewo skacze,… a od teraz będzie i o kozie co się Prezesowi nie kłania  albo co Prezesa przeskoczyła..

   To ostatnie nie jest trudne nawet jeśli weźmie się tylko możliwości intelektualne….

    

   Jest wiele mądrości w porzekadłach, czy  przypowieściach… na przykład taki stary kawał żydowski o kozie …

   Jak to żyd skarżył się Rabinowi  że ma tak źle w domu , ciasno , mało miejsca … a Rabin mu poradził aby sprowadził do domu kozę…. i po tygodniu Żyd skarży się Rabinowi  jak to z tą kozą nie może w domu wytrzymać.. jak ona śmierdzi i jak przeszkadza , to mu Rabin poradziła aby wyprowadził z domu kozę. A w następnym tygodniu żyd przechodzi do Rabina i mówi jak to w domu jest cudownie i pięknie bez tej kozy,……

    

   Bardzo przepraszam że opowiadam stare kawały , ale…. pomyślmy tylko jak w Polsce będzie pięknie jak wyprowadzi się z niej Pis…..

    

   Smród polityczny jaki wokół siebie rozsiewa rządzące obecnie ugrupowanie polityczne w Polsce czuć już nie tylko w Polsce ale i w całej Europie. I Europa temu smrodowi mówi zdecydowane NIE. Bo koza choćby i w krakusce z pawim piórkiem czy w maciejówce tylko kozą będzie i niczym więcej.. owszem swą racica ślad w historii Polski odciśnie ale będzie to ślad tylko racicy i smrodu niosącego się w raz ze wschodnim wiatrem….

   Agresja w  słowach , głupota w działaniu,  taki Gomułka w przemówieniach podparty krzyżem, … i to wszystko z taboretu …..i to tyłem do Prezydenta….

   Koza to takie zwierzątko , które wszystko zeżre i spali  a na polu wyskubie wszystko do ostatniego źdźbła . Jeżeli się kozy w odpowiednim czasie nie usunie to zeżre wszystko i wszystko zniszczy, bo taki ma charakter.

   Polska to piękny dom , ale miejsce  kozy nawet najbardziej wyszczekanej nie powinno znajdować się w salonie, tylko zupełnie gdzie indziej .

    Ps.

   Może jeszcze tytułem uzupełnienia,....polityk może być głupi , podły , populistyczny , bywa że jest zbrodniarzem , może kłamać, oszukiwać  i garnąć do siebie, może być psychopata lub szaleńcem ale jednego mu nie wolno…nie może być nieskuteczny.

   Bo przy wszystkich swych wadach  jeśli jeszcze do tego będzie nieskuteczny to staje się zwyczajnie śmieszny…. a jeśli jeszcze zaczyna zaprzeczać swej śmieszności to staje się nie tylko śmieszny ale wprost groteskowy i karykaturalny. Czego przykładu chyba nikomu rozsądnemu podsuwać nie muszę.

   10.03.2017

   villk

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   niedziela, 12 marca 2017 08:14
  • Równość Kobiet.

   Pewna Kobieta napisała kiedyś:

   „…rewolucja powiedzie się tylko wtedy, gdy wszystkie kobiety staną się w pełni świadome swego godnego pożałowania stanu i praw, które utraciły w społeczeństwie……Wszyscy obywatele, włącznie z kobietami, są równie uprawnieni do piastowania godności publicznych, obejmowania stanowisk i urzędów, zgodnie z ich umiejętnościami i nie innymi przymiotami niż ich cnota i talenty……Kobieta rodzi się i pozostaje równa mężczyźnie w jego prawach. Dystynkcje społeczne mogą bazować tylko na użyteczności publicznej….”

   Napisała też takie zdanie

   „Kobiety mają prawo wejść na szafot, więc muszą również mieć prawo do wejścia na mównicę”

   Rewolucja francuska autorkę tych słów  Olimpie de Gouges wolała ściąć niż uznać prawa kobiet.

   O Dantonie i jego konflikcie z Robespierem słyszała większość interesująca się francuska rewolucją, o Olimpi i jej walce z radykalizmem Robespiera słyszało  zdecydowanie mniej.

   A przecież to ona w swej mowie obrończej przed zgilotynowaniem powiedziała jakże aktualne i dziś słowa…”Robespierre zawsze wydawał mi się zarozumiały, pozbawiony geniuszu i serca. Zawsze uważałam go za gotowego poświęcić cały naród, byleby tylko zostać dyktatorem”

   Czy to wam czegoś , lub kogoś nie przypomina drogie Panie ,….

   Historia toczy się kołem, a przed nią toczą się zgilotynowane głowy kolejnych Robespierów…

   To tak w przededniu 8 marca ,…z najlepszymi życzeniami .

   I może pamiętajcie jeszcze jedno, jesteście w awangardzie , prawa wyborcze Kobiety w Polsce otrzymały w 1918 roku , we Francji dopiero w 1944.

    

   07.03.2017

   villk

   W oparciu o  

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Olimpia_de_Gouges

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Deklaracja_praw_kobiety_i_obywatelki

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Deklaracja_praw_cz%C5%82owieka_i_obywatela

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_wyborcze_dla_kobiet

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   niedziela, 12 marca 2017 08:13
 • wtorek, 07 marca 2017

Kategorie

Tagi

Kanał informacyjny