villk

polityka

 • sobota, 27 stycznia 2018
  • komentarz na dywagacje

   @Cyberskoker

   jesli można to się wtrącę...

   państwo tolerujące lichwę jest pańśtwem słabym

   zgadzam się z tezą że"Państwo jest formą samoorganizacji społeczeństwa. Jest zatem czymś, co tworzone było oddolnie, stopniowo, krok po kroku. Państwo nie jest jakąś czapką, której właścicielem jest jakaś forma instytucjonalna będąca alfą i omegą. Która ma pewność, że wie najlepiej, co dla obywateli jest najlepsze i uważa, że ma prawo ich tą czapką przykryć."

   tylko żeby to jeszcze nasze nasze władze chciały też tak uważać...

   ponieważ tak nie uważaja to są to tylko nasze pobożne życzenia  tak samo jak to że pożyczki biorą ludzie świadomi konsekwencji swych czynów.

   tolerowanie lichy jest formą tolerowowana wyzysku i to w formie zorganizowanej i chronionej prawnie przez państwo..

    to jedna z form działalności ,która w moim rozumieniu robi z ludzi bydło jeszcze w większym stopniu niż działalność banków.

   jako ludzkości nakręcono nam sprężynę konsumpcjonizmu a jedynym zyskującym w tym układzie jest taki czy inny ....pożyczko dawca,czytaj bank lub lichwiarz , zresztą jednemu do drugiego bardzo blisko.

    

   komenatzr do

   http://oby.watel.info/dywagacje/bocian-pozyczki-czyli-jak-zabic-drozda/#comment-4705

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   sobota, 27 stycznia 2018 10:15
  • pzu

   jedynym skutecznym batem na pzu jest założenie sprawy sądowej. to kosztuje czas i pieniądze. ale pomyśl... wyrok w imieniu Rzeczpospolitej skazujący PZU za wyłudzenie ... u ciebie w ramce na ścianie...

   piękny widok?

   komenatzr do

    

   http://oby.watel.info/dywagacje/bocian-pozyczki-czyli-jak-zabic-drozda/#comment-4703

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   sobota, 27 stycznia 2018 09:59
  • himalaje i kasa

   dwie sprawy….

   góry to pewnego rodzaju stan umysły..i nie muszą być to himalaje…

   ostatnio na babiej zabłądziła grupa zadzwonili i wyszli po nich i sprowadzili o własnych siłach , jedni zachwali się odpowiedzialnie i nie kozaczyli drudzy wyszli w noc ..”bo ktoś potrzebował pomocy”

   i myślę , że w tym niesieniu pomocy jest sens i to większy niż się wydaje ..to również stan umysłu…

    

   co do drugiej rzeczy… lichwy i odpowiedzialności za swe decyzje…

   pazeronośc na kase ni ejest niczym nowy i w moim rozumienu tio dośc negatywny stan umysłu..

   a co do odpowiedzialności za swe decyzje… to jak nabardziej się zgadzam … tyle tylko że przed odpowiedzialnością jest świadomość i wiedza

   ps śmigłowiec podobno poleciał 0 9 rano/

    

   komenatzr do

   http://oby.watel.info/dywagacje/w-himalajach-trwa-dramat-umiera-czlowiek-czy-ktos-mu-pomoze/#comment-4702

   

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   sobota, 27 stycznia 2018 09:50
  • Wpis bez tytułu

   hm... ciekawy jest art .45  o udostępnianiu danych....

   par2 . "Organy prowadzące rejestr PESEL oraz rejestry mieszkańców, na wniosek zainteresowanej osoby złożony w formie pisemnej lub w formie dokumentu elektronicznego przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej, na zasadach określonych w ustawie z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne, są obowiązane wydać zaświadczenie zawierające pełny odpis przetwarzanych danych dotyczących tej osoby. Zaświadczenie jest przekazywane, w zależności od żądania wnioskodawcy, w formie pisemnej lub w formie dokumentu elektronicznego...."

   wyobraście sobie ...jak by funkcjionował ten system gdyby wszyscy wystąpili o swe dane,...albo gdyby ..ostatecznei jesteśmy wolnymi obywatelami ... obywatele zaczeli żądać usunięcia ich danyc z systemu .

    

   może być apostazja z kościoła , to może i z państwoego systemu inwigilacji.

   w latach 70 była dyskusja ..o tym systemie ,,czy taki system wzamacnia państwo czy raczej osłąbia...

   sedno jest w rozumieniu pojęcia PAŃŚTWO

   gdy rozumiemi pańśtwo jako sysyem polnowania poddanych to taki system numeryczny wzamacja takie paśstwo ...(ostatecznei pierwsze sytemu informatyczne na zasadach perforowanych kart były testowane na systemie ewidncji więżniów w obozach hitlerowskich) jesli jednak rozumiemy państwo jako rzecz wspołną wolnych obywateli to taki system jedynie narusza prywatność 

    

   komentarz do

   http://oby.watel.info/dywagacje/w-imieniu-rzeczpospolitej-polskiej/#comment-4698

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   sobota, 27 stycznia 2018 09:26
  • działalnośc pisu

   cała ta sytuacja z tymi idiotami z Wodzisławia przypomniała mi pewna bajkę jaką napisałem jakiś czas temu i się zastanawiam czy przypadkiem całe to zamieszanie nie jest pierwszym krokiem do jej realizacji ( tym bardziej że minister  Brudziński wybiela prawice a przy okazji tego reportarzu usiłuje uderzyć w lewice). napisałem kiedyś co jest potrzebne do wprowadzenia w Polsce DYKTATURY ...
   "Co Ptyś potrzebuje do puczu militarnego w Polsce?  W świetle paragrafu /artykułu 22 do zlikwidowana w Polsce demokracji potrzeba: dwóch ministrów i przynajmniej jednego terrorystę…tak to  wystarczy aby wprowadzić 3 lub 4 stopień zagrożenia terrorystycznego w kraju. A wtedy witaj  „stanie wojenny” i swobodo dyktatury prawych i sprawiedliwych. Obecnym problemem Ptysia jest jedynie brak odpowiedniego terrorysty. Ale nic to, Ptyś jest też kreatywny.."
   szczególnej uwadze polecam odnośniki  pod bajką

   h ttps://villk308488492.wordpress.com/2016/12/27/pucz-ptysia-bajka-z-paragrafu-22/

   powtarzam już bez osłonek

   PIS OD DWÓCH LAT WPROWADZA ZMIANY SYSTEMOWE Z PRAWIE I W STRUKTURACH PAŃSTWA W CELU ZASTOSOWANIA ROZWIĄZAŃ SIŁOWYCH W PRZYPADKU PRÓBY ODSUNIĘCIA GO OD WŁADZY.
   DZIAŁANIA TE OSŁABIAJĄ DEMOKRACJE , PRAWO I PAŃSTWO , ZAGRAŻAJĄ POLSKIEJ NIEPODLEGŁOŚCI I WOLNOŚCIOM OBYWATELSKIM .

    

   komentarz do

   http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,130517,22945179,zakowski-o-brudzinskim-paple-by-zapaplac-nazizm.html?v=1&pId=47456908&send-a=1#opinion47456908

   

    I PONOWNIE

   ---

   ciekawe czemu usunięto mój komentarz.....
   "PIS OD DWÓCH LAT WPROWADZA ZMIANY SYSTEMOWE Z PRAWIE I W STRUKTURACH PAŃSTWA W CELU ZASTOSOWANIA ROZWIĄZAŃ SIŁOWYCH W PRZYPADKU PRÓBY ODSUNIĘCIA GO OD WŁADZY.
   DZIAŁANIA TE OSŁABIAJĄ DEMOKRACJE , PRAWO I PAŃSTWO , ZAGRAŻAJĄ POLSKIEJ NIEPODLEGŁOŚCI I WOLNOŚCIOM OBYWATELSKIM ."

   czyby dlatego że przypomniałem swa bajkę w którje odnislem sie do tego w jaki sposób pis będzie chciał kontrolowaćinternrt i jaki mkształtuje sobie sposoby na siłowe rozwiązania???????

   fragment "pucz-ptysia-bajka-z-paragrafu-22" dostępna na moim blogu na worrdpress
   ""Co Ptyś potrzebuje do puczu militarnego w Polsce?  W świetle paragrafu /artykułu 22 do zlikwidowana w Polsce demokracji potrzeba: dwóch ministrów i przynajmniej jednego terrorystę…tak to  wystarczy aby wprowadzić 3 lub 4 stopień zagrożenia terrorystycznego w kraju. A wtedy witaj  „stanie wojenny” i swobodo dyktatury prawych i sprawiedliwych. Obecnym problemem Ptysia jest jedynie brak odpowiedniego terrorysty. Ale nic to, Ptyś jest też kreatywny.."

   a temu co kasuje powiem wprost...

   JESTEŚCIE OBYWATELU ŚLEPI I GŁUSI  I NIE MA W TYM NIC DZIWNEGO ŻE RZECZYWISTOŚĆ WAS ZASKAKUJE.

    a co do tej całej sytuacji  z tymi idiotami z Wodzisławia to się zastanawiam czy przypadkiem całe to zamieszanie nie jest pierwszym krokiem do realizacji tego planu ( tym bardziej że minister  Brudziński wybiela prawice a przy okazji tego reportarzu usiłuje uderzyć w lewice). ..

   komentarz do

   http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,130517,22945179,zakowski-o-brudzinskim-paple-by-zapaplac-nazizm.html?v=1&pId=47467134&send-a=1#opinion47467134

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   sobota, 27 stycznia 2018 07:18
  • sędziowie w odstawkę

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   sobota, 27 stycznia 2018 07:00
  • ochraniarze faszytów na złom !

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   sobota, 27 stycznia 2018 06:56
  • jak walczyć z faszyzme w Polsce

   Pan Jacek Purski ma racje

   Doraźnie wystarczy kilka zdeterminowanych osób w słubie państwowej do rowoalenia struktur tego raczkującego ekstremizmu . do leczenia społeczeństwa potzreban jest edukacja.

   Tyle że struktury obecnej włądzy czerpią garściami z ideologi tego ekstremizmu dla osiągania swych celów politycznych, Tak więc walka z ekstremizmem prawicowym prędzej czy później musi się przerodzić w walkę z obecna partią rządzącą .

    

   Obawiam się że pis pójdzie łatwiejszą drogą i wskarze sobie innego wroga jak by choćby wymienona  Antifa, czy jakiekolwiek inne  lewicowe ugrupowanie .. zresztą to tez było  przećwiczone w Niemczech w latach 30 XX wieku

    

   h ttps://villk308488492.wordpress.com/2017/01/03/wyobraz-sobie/

   komentarz do

   http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,130517,22944762,organizacje-neonazistowskie-sa-jak-grupy-terrorystyczne-ekspert.html?v=1&pId=47456821&send-a=1#opinion47456821

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   sobota, 27 stycznia 2018 06:48
  • na tokfm

   no tak ,... Minister Brudziński zaprezentował postawę ...."a u was murzynów biją",

   śmiem twierdzić że to postawa bezradności i absolutnego nie zrozumienia tematu, ewentualnie to postawa wyjściowa do walki z każdym przeciwnikiem PISU byle nie ze skrajną prawicą , z która pis jest "zblatowany "co najmniej tak samo jak z kościołem toruńskim.

    

   a tak na marginesie ,..pierwszy raz pomyślałme o pisie jako o partii o rysie faszystowskim po ich pierwszych wygranych wyborach w grudniu 2005 roku telewizyjne wystąpienia ich oficieli kojarzyły mi się wtedy  jednoznacznie z butą , pogardą, populizmem  i prostackim tryumfalizmem, wtedy pierwszy raz ta partia skojarzyła mi się z niemieckim faszyzmem lat 30 XX wieku, przedtem uważałem ich tylko za głupców. Wtedy  w 2005 roku zrozumiałem że to "metoda polityczna " , metoda sprawdzona już 70 lat temu.

   Dziś głośno krzyczą że będą walczyć z z ruchami neofaszystowskimi  -  musieli by chyba zacząć od siebie.

   pisałem o polskim faszyzmie już kilkakrotnie na tutejszych blogach gdy jeszcze były na tokfm  dziś te wpisy sa dostępne na wordpress

    

    villk308488492.wordpress.com

    

   np…

    

   h ttps://villk308488492.wordpress.com/2017/09/22/nie-lubie-pisu/

    

   h ttps://villk308488492.wordpress.com/2017/07/08/veto/

    

   h ttps://villk308488492.wordpress.com/2017/06/11/gardzacy-sa-wsrod-nas/

    

   h ttps://villk308488492.wordpress.com/2017/03/19/zwykly-dobry-polak/

    

   w może będą chcieli  wykorzystać to antydemokratyczne narzędzie

    

   h ttps://villk308488492.wordpress.com/2017/07/20/ustawa-ant-terrorystyczna-a-internet/

    komentarz do

   http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,130517,22942712,brudzinski-w-polsce-neonazizm-to-zjawisko-marginalne-dzialania.html?v=1&pId=47456782&send-a=1#opinion47456782


   

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   sobota, 27 stycznia 2018 06:29
 • sobota, 13 stycznia 2018

Kategorie

Tagi

Kanał informacyjny