villk

polityka

 • niedziela, 23 października 2016
  • Szamanizm polski.

   (z kazań obywatelskich fragment piąty )

    

   Monarchizm  polski jak grzech  , jest uparty i głupi. Mimo, że On sam mówi, że Jego królestwo jest nie z tego świata , to jednocześnie są w Polsce tacy co usiłuje go koronować na króla w tym naszym grajdole. Więc albo usiłują z niego zrobić uzurpatora, albo z nas (i z niego) głupków , którym się wmawia , że nieważne jaka Polska byle katolicka i królewska.

   W demokratycznym państwie usiłuje się tworzyć fakty obalające de facto  rozdział kościoła od państwa. To taka upierdliwa metoda nucenia do ucha społeczeństwu ciągle tej samej melodii , tak długo , aż wpadnie w ucho i społeczeństwo uzna ją za własną zapominając o demokracji. Okadzą, pomamroczą i alleluja i do przodu , najlepiej całun turyński na sztandar i wio.

    

   Bóg was opuścił,  że za Chrystusa chcecie  decydować na jakim ma siedzieć tronie ?

    

   Usiłujecie zohydzić  w Polsce religie do reszty? Wymieszać co boskie z cesarskim  tak aby muc się ze swymi małymi politycznymi świństewkami chować za jego osobę? Nie wiem co bardziej budujecie dupochron , czy parasol dla siebie , czy też zwyczajnie jesteście tak głupi.

   Jego matkę już kiedyś ogłosiliście Królowa Polski  tak więc idąc waszym tokiem rozumowania Chrystus powinien być jedynie ”delfinem”.

   Skoro jest Matka – królowa , jej syn – delfin, to co się stało z Ojcem ? Umarł? W waszych umysłach chyba tak, skoro chcecie „delfina” koronować na króla.

   Doprawdy nie wiem jakie trzeba mieć w sobie pokłady kołtnizmu aby tak przedmiotowo traktować religie. To co robicie to nie życie religijne,  to gusła średniowieczne , jesteście jak fanklub, a nie jak wierni chrześcijanie. Tworzycie sekty, a nie powszechny kościół. W czym bowiem naród taki czy inny ma być lepszy od innego , koronowanie Chrystusa na króla jakiegoś narodu to obrażanie Go i obrażanie jednocześnie instytucji Państwa jako demokratycznego , świeckiego Organu.  

   Mieszacie politykę z religią , tworzycie mity i robicie krzywdę zarówno Jemu jak i samemu Państwu

   To co zwolennicy koronowania Chrystusa na Króla Polski maja w głowach to nie jest chrześcijaństwo , to zwykły szamanizm  narodowy i opluwanie kościoła powszechnego.

   Jesteście zwykłymi diabłami przebranymi w ornaty  służącymi złu i podziałom , wycieracie sobie Nim gębę dla swych własnych przerośniętych ambicji narodowych i egoistycznie rozumianych korzyści duchowych. Dla swych aspiracji zabijacie religie, państwo i dobro , zabijacie Boga i Demokracje.

   Wierzcie w co chcecie, choćby w makaronowego potwora,  to wasze prawo w demokracji ale nie róbcie z religii doktryny politycznej i nie stawiajcie jej jako wykonawczej władzy , bo to już było i się nie sprawdziło.

   Poza tym, tak poza wszystkim, nie boicie się, że pierwszą decyzja tego Króla  gdy was zobaczy będzie całkowita i bezkompromisowa abdykacja?

   Siejecie religijny totalitaryzm narodowy, niszczycie powszechność i znoszenie podziałów , niszczycie to  co On głosił. I Wy macie się za jego obrońców ?

   Jesteście ślepi i głusi  na Jego słowa, usiłujcie zaprząc Go do narodowego dyszla jak konia do wozu by ciągnął waszą sprawę, traktujecie Go i Jego religie jak narzędzie narodowej sprawy. 

   To zwyczajnie wstrętne i przeciwstawne Jego woli. Nie jesteście wiec chrześcijanami a jedynie wyznawcami narodowej wersji szamanizmu religijnego gdzie religia jest tylko „opium dla tłumów” jak mawiał Stalin , lub jest „dla ludzi pozbawionych rozumu” jak mawiał Piłsudski .

    

   22.10.2016

   villk

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   niedziela, 23 października 2016 08:58
 • sobota, 22 października 2016
  • Wpis bez tytułu

   hm... to nie jest tak proste jak Twoja teza postawiona w tym wpisie.
   Słusznie zauważasz pewne związki z arystokracja angielską,, są tez pewne związki z arystokracja niemiecką,…. To czy kolaborowali , czy byli przeciwnikami Armii Krajowej ,…. to już zupełnie inna historia. Historia Drugiej Wojny światowej na ziemiach polskich nie jest tak bardzo jednowymiarowa jak się nam ją rysowało w szkole. Kwestia odwrócenia sojuszy do czerwca 1941 roku była  jedna z możliwości rozwoju sytuacji wojennej , Polski wywiad pracował nad różnymi wariantami i podległ szczególnie w pierwszym okresie wojny  różnym wpływam w tym zarówno niemieckim jak i angielskim ,  nie wiem czy akurat Potoccy współpracowali z wywiadami Podziemnego Państwa ale nie wykluczałbym tego  a że musiało się to wiązać z dobrymi stosunkami z władzami okupacyjnymi to jest oczywiste.
   Oburza Cię współpraca polskiego podziemia np. z Abwerą? Kontakty Abwery z Państwem podziemnym były - hr. Klementyna Mańkowska jest tego jednym z przykładów, starannie już nawet w czasie trwania wojny zacieranymi. Za mało dziś wiemy by rozstrzygać co było realna polityczną możliwością a co jedynie grą wywiadów, ale byłbym bardzo ostrożny z wydawaniem tak kategorycznych sądów o czyjeś kolaboracji.
   A co do samego zamku….
   Nazywasz go zamkiem wstydu….
   A jest to jedna z lepiej zachowanych rezydencji magnackich  na terenie Polski jedyna praktycznie z zachowanym praktycznie w całości oryginalnym wystrojem  mimo wywiezienia ( z przyzwoleniem Niemców ) przez ostatniego ordynata 11 wagonów ruchomości  do Wiednia . I nie wszystko rozprzedali po domach aukcyjnych…. Rzędy końskie o niebagatelnej wartości wróciły jako prezent do wozowni.
   Ta rezydencja była też oczkiem w głowie Cyrankiewicza i jemu np. zawdzięcza to że jest w całości ogrodzona wraz z parkiem , Premier mógł sobie na to pozwolić. Czy mam Cię przekonywać, że Cyrankiewicz był w czasie wojny aktywnym uczestnikiem gier wywiadowczych państwa podziemnego wtedy jeszcze  z ramienia PPS-u praktycznie do swego aresztowania w kwietniu 1941 roku?
   Polskie Państwo Podziemne  też nie było tak jednorodna struktura jak usiłują to przedstawiać co bardziej tępi propagandziści. Bardziej przypominało nasz obecny Sejm skrzyżowany ze strukturami wywiadowczymi, działający w warunkach konspiracji niż zgrupowanie szczerych i prawdomównych harcerzy.
   I żeby nie było jestem przeciwny tworzeniu w Polsce ponownie klasy „arystokracji” i odzyskiwaniu przez jednostki majątków wynikających z krzywdy społeczeństwa.
   Ale jestem też przeciwny zarówno fałszowaniu historii jak i upraszczaniu jej dla z góry założonych tez.


   komenatzr do wpisu na tok

   http://www.tokfm.pl/blogi/kolejarz/2016/10/zamek_wstydu_i_hanby_/1?t=1477160074501&v=1&pId=41954233&send-a=1#opinion41954233 

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   sobota, 22 października 2016 21:10
  • ..

   to taki katolicyzm w wersji nacjonalistyczno narodowej,...żałosne...
   wypowedziałem sie..
   h ttp://www.tokfm.pl/blogi/villk/2016/10/szamanizm_polski/1

    

    

   http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103454,20871165,w-listopadzie-intronizacja-chrystusa-szostkiewicz-polska.html?v=1&pId=41949117&send-a=1#opinion41949117

    

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   sobota, 22 października 2016 13:55
 • piątek, 21 października 2016
 • wtorek, 18 października 2016
 • niedziela, 16 października 2016
  • Wołyń.

   myślę , że Wołyń wymaga jeszcze solidnej porcji wiedzy o wpływach zarówno niemieckich jak i rosyjskich na UPA,  Nie ulega wątpliwości ani kto mordował ani kto był ofiarą. ale bardzo ciekawym pytaniem pozostaje dla mnie pytanie z czyjej inspiracji i na czyją korzyść.

   komentarz do

   http://www.tokfm.pl/blogi/pgadzinowski/2016/10/mecenas_bandery/1?t=1476620072505&v=1&pId=41864957&send-a=1#opinion41864957

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   niedziela, 16 października 2016 14:16
  • Wpis bez tytułu

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   niedziela, 16 października 2016 13:44
  • O konfliktach i komentowaniu słów parę.

   Odpowiedz do komentarzy do wpisu- 11 listopada 2016 roku wybuchła Trzecia Wojna Światowa.  

   @zorro318 , @cracovia.figiel

    

   Sprowadzanie  dyskusji do wymiaru narodowego jest bez sensu, wojny wybuchają nie dlatego, że się lubi czy nie lubi danego narodu , te nienawiści są wtórne nakręcane propagandowymi maszynkami do mielenia wojennego mięsa, wojny wybuchają z różnic ideologicznych i światopoglądowych z tych czynników, które determinują postępowanie polityków, inaczej mówiąc,  jeśli na świecie jest dwóch polityków , którzy maja aspiracje aby cały świat był urządzony według ich woli , to o jednego z nich jest za dużo i konflikt jest nieunikniony.Takich aspirujących do tego aby być bogiem na świcie było i jest więcej, ale ta wielowektorowość ostatnio się bardzo zawęziła. Zostały, poza Chinami –tym języczkiem uwagi tego narastającego konfliktu, tak naprawdę  dwa imperializmy amerykański i rosyjski. Podkreślę IMPERIALIZMY nie narody, chodzi o sposób myślenia , o sposób postrzegania świata , o poczucie misji i chęć narzucenia swego sposobu rozumienia świata siłą lub podstępem całej reszcie . Przy czym zgodzę się z tym, że imperializm rosyjski przypomina szczura zapędzonego do kąta przez  amerykański sposób pojmowania świata. To jak zachowuje się szczur w takiej sytuacji,  chyba wiadomo (pisał o tym też Putin) , dlatego twierdzę że agresja militarna będzie domena słabszego z tych imperializmów. Podkreślę jeszcze raz mam głębokie współczucie zarówno dla narodu rosyjskiego jak i amerykańskiego jak i dla każdego innego, któremu jego  władcy usiłują narzucać jedyną swoją  wizje świata i zaprzęgać do wprowadzenia tej wizji w najbliższej okolicy czy w reszcie świata. Współczuje wszystkim ludziom, którzy aby przeżyć muszą ulegać propagandzie chorych ambicji swych polityków, w tym współczuje i nam samym tu w Polsce. I bez znaczenia są tu słowa polityków jakimi się przerzucają, frazesy o demokracji , wolności, niepodległości są tylko frazesami i narzędziami propagandy tak długo jak nie stoją za nimi autentyczna empatia , altruizm i chęć do samoograniczenia swej własnej żądzy władzy.  

   Co do dyskutowania to uważam, że zawsze warto choć nie ukrywam że poziom tej dyskusji zależy też  od polemistów, dlatego miedzy innymi odpowiedz na wasze komentarze zawarłem w osobnym wpisie.

   @zorro318 masz oczywiście racje co do Wilna , Piłsudski też miał aspiracje do bycia lokalnym bóstwem . Co do tej pięciorublówki to chodzi o datę 13 czerwca 1944, tak na marginesie ciekawi mnie czy uważasz , że Wilno stało się wtedy wyzwolone i litewskie czy wyzwolone i radzieckie. I dobrze, że Kopenhaga nie leży na Bornholmie bo też by się załapała z data 9 maja 1945.

   @cracovia.figiel  nie lubię gdy obraża się wikipedię  bez względu na jej narodowość. Co do Profesora Jaczewskiego  to oczywiście że ma racje ,  Tobie też  doradzam  myślenie szczególnie niezależne  i krytyczne myślenie  ma naprawdę wielką przyszłość i doskonale się je uprawia w polemikach , tylko na litość polemiki z Tobą to babranie się w inwektywach  - zrób coś z tym.  Co do pytania o powód  do ataku Rosji na Polskę to jest to złe postawienie pytania . Polska nie jest ani przeciwnikiem ani celem polityki rosyjskiej jest jedynie narzędziem , którym ta polityka się posługuje , Celem możemy być dla ewentualnych rakiet ale to już wymiar czysto militarny a nie polityczny.  Myślę, też  że wyjaśniłem swój punkt widzenia w tej kwestii na początku tego wpisu.

   16.10.2016

   villk

    

   W nawiązaniu do

   http://www.tokfm.pl/blogi/villk/2016/10/11_listopada_2016_roku_wybuchla_trzecia_wojna_swiatowa/1

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   niedziela, 16 października 2016 13:27
 • sobota, 15 października 2016
  • 11 listopada 2016 roku wybuchła Trzecia Wojna Światowa

   Być może tak właśnie będą się zaczynały za 20 lat opracowania historyczne o naszych czasach, czyli o schyłku epoki postindustrialnej.

   To, że w wielkim kryzysie jest model amerykańskiego imperializmu widać praktycznie gołym okiem , nie bez przyczyny tak łatwo było wzbudzić w Stanach populizm społeczny i zdobyć Trumpowi  nominacje do ubiegania się o fotel Prezydenta USA. To, że dla Rosji Putina jedyną droga do przetrwania w świecie amerykańskiej dominacji jest eskalacja konfliktu też po Krymie czy Syrii jest chyba dla wszystkich rozsądnie myślących widoczne.

   Bronia bogatych są pieniądze, bronią biednych jest karabin  i dokładnie tak układa się ten konflikt. Amerykanie „kupują” , Rosjanie „zajmują”.

   Dla nas, dla Europy (jakkolwiek pis chciałby się od niej odciąć) oznacza ten konflikt śmierć  zarówno naszego modelu społecznego jak i życia wielkich rzeszy europejskiej populacji - zdechniemy albo z głodu albo pod bombami. O ewentualnym kulturalno- społeczno  nowym ładzie nawet wspominać nie trzeba  bo większość z nas nie jest w stanie go sobie nawet wyobrazić. Tak jak nie byli go sobie w stanie wyobrazić Białorusini czy Ukraińcy po 17 września 1939 roku czy Rumuni w Besarabii po czerwcu 1940 roku.

   Ta wojna tak naprawdę już  trwa , to wojna o wpływy i podział zysków z globalizacji światowej gospodarki . Rosja nie godzi się na różnicę w  wielkości  kawałka toru na jej talerzyku i na amerykańskim,  uważa że jej kawałek jest zdecydowanie za mały, co więcej nie godzi się na to by to Stany trzymały w swej ręce nóż do krojenia tego tortu. Sama nie ma zbyt wiele do zaoferowania,  ma surowce umożliwiające podtrzymywania obecnego modelu cywilizacyjnego, mam armię i ma łatwe do zmanipulowania swe własne społeczeństwo.

    

   Jakkolwiek będą wyglądały prowokacje , czy będą one nad Bałtykiem czy na Bliskim Wschodzie prawdziwym agresorem będzie Rosja. W Rosji już trwa tak jak w 1939 czy 1940 roku szeptana propaganda, że trzeba się obronić przed zachodem , że wygra ten kto pierwszy zaatakuje, że „odpowiemy na atak” , to wypisz wymaluj powtórka propagandy rosyjskiej z lat przed konfliktem rosyjsko niemieckim z 1941 roku . Przed konfliktem o którym Stalin mówił że wybuchnie choć nigdy nie twierdził że to Niemcy zaatakują Rosję on zawsze tylko twierdził że Rosja musi się obronić, a że „wyzwoli” przy tym pół Europy to tylko tak wyszło.

   Putin idzie dokładnie tą sama ścieżką. W Rosji wydano w sierpniu tego roku serie nowych pięciorublówek -Stolice wyzwolone od faszyzmu -  jest Wilno, jest Belgrad, jest Budapeszt,.. jest też Warszawa i Berlin, w tej kwestii Wilno już protestuje uznając, że Rosja nie jest gotowa zaakceptować historycznej prawdy o sowieckiej okupacji Wschodniej Europy, Warszawa i Berlin ciągle milczą. Czy naprawdę zapominamy jak ważnym elementem ogólnej rosyjskiej strategii wojennej jest wewnętrzna propaganda?

   Rosja poświęca ogromne środki na udoskonalanie swej armii, na dozbrajanie czy to swego kaliningradzkiego „niezatapialnego lotniskowca” czy światowych sił mogących osłabić amerykańska dominacje gospodarczą.

   Otwarty konflikt zbrojny trawa już na Bliskim Wschodzie i w Ukrainie. W Unie Europejską są pompowane olbrzymie sumy rosyjskich pieniędzy na skrajną prawice i wszelkie działania dezintegrujące politykę wspólnotową. Niektórzy w Europie to widzą i już głośno o tym  mówią, że niektórzy dziś jeszcze europejscy  politycy swe emerytury będą dostawać za zasługi w dezintegracji Unii Europejskiej w rublach.

   Niektórzy już przypominają , że polityka jednostronnych ustępstw prowadzi do wojny a nie do pokoju.

   Tymczasem jesteśmy prawdopodobnie świadkami bezprecedensowego w historii usiłowania wpłynięcia Rosji na wynik wyborów prezydenckich w USA.

   Trump jest idealnym rozwiązaniem większości problemów Putina. Jeśli wygra spowolni proces globalizacji, wprowadzi chaos w świece zachodniej demokracji i  da Putinowi czas.

   Docelowo odegra role jaką Hitlerowi przypisał w konflikcie Europejskim Stalin – zapalnika Europy, tyle tylko że Putin myśli w kategoriach Świata i w polityce rosyjskiej Trump ma odegrać podobna rolę tyle tylko, że na jeszcze większej scenie.

   To stąd, z tej rosyjskiej polityki  są i ci doradcy w otoczeniu sztabu Trumpa i te niejasne źródła finansowania. Prawdopodobnie to te same pieniądze co „pożyczki” dawniej dla „bratnich” partii, a po zawiedzeniu się na nich, dla skrajnie prawicowych anty integracyjnych europejskich – Austria , Francja,Włochy…Niemcy ,…. Anglia.,…. i  tak dalej,…. wisienką na tym torcie było by USA.

   Wybory w Stanach są 8 listopada, jeśli Trump przegra lub będzie miał przegrać  to okres zmiany władzy jest doskonałym momentem ataku. 11 listopada przypada kolejna rocznica zakończenia I Wojny Światowej, tej wojny, której druga połowa rozpoczęła się we wrześniu 1939 roku , czy okres rocznicy zakończenia pierwszej nie jest dobrym czasem na rozpoczęcie rozstrzygającej dogrywki?

   Jakkolwiek się to potoczy wszyscy przegramy. Przegramy jako cywilizacja, która nie potrafiła wypracować miękkiego , bezkonfliktowego przejścia w kolejny postindustrialny model rozwoju. Przegramy jako społeczeństwo, które każdy swój etap rozwoju musi zakończyć wojną bo inaczej nie potrafi, bo zachłanność, lenistwo, wygoda, egoizm  każe nam mordować w imię zachowania swego statusu ekonomi i władzy.

   Brak nam jako światowemu społeczeństwu , jako ludzkiej populacji , altruizmu i empatii i prawdopodobnie właśnie dlatego wielu z nas zginie.

    

   Bowiem straszna prawda jest taka, że łatwiej ludzi mordować niż edukować.

   I tą prawdę znają politycy.

    

   15.10.2016

   villk

    

    

   Jak zwykle do poczytania

    

   http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/533221,trzecia-wojna-swiatowa-tuz-za-progiem-polska-znajdzie-sie-w-jej-centrum.html

    

    

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Spo%C5%82ecze%C5%84stwo_postindustrialne

    

   https://pl.wikipedia.org/wiki/Besarabia

    

   http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/527927,monetarna-wojna-hybrydowa-rosja-wypuszcza-kontrowersyjne-pieciorublowki-warszawa-wilno-minsk.html

    

   o rosyjskiej propagandzie i nie tylko..

    

   http://www.tokfm.pl/blogi/villk/2015/05/ruskie_ida/1

    

    

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   sobota, 15 października 2016 20:54
  • caracal

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   sobota, 15 października 2016 20:47

Kategorie

Tagi

Kanał informacyjny