villk

polityka

 • sobota, 23 marca 2019
  • Polska Dojna

   Urząd Skarbowy zatrudnia księży na etacie eksperckim – jeśli ta wiadomość jest prawdziwa  to ja się pytam co się stało z PAŃSTWEM POLSKIM, kiedy stało się lennem Watykanu? Dlaczego w Pałacu Prezydenckim nie siedzi jeszcze biskup albo inny rydz, żeby sytuacja prawna była zgodna ze stanem faktycznym . Taki piękny kraj tylko ludzie k….wy- chciało by się powiedzieć za Piłsudskim. W tej sytuacji przestaję się dziwić, że Prezydent kraju klęczy i całuje po rekach księdza skoro to KLER rządzi Polską

   Dawniej MAFIA oszukiwała Państwo na SŁUPA podstawiając osobę fizyczna czy firmę jako osobę odpowiedzialna za zobowiązania podatkowe , kręciła zyski tak długo jak się dało nie płacąc zobowiązań i transferując zyski do innych podmiotów po czym osoba odpowiedzialna czytaj np. „PREZES” danej firmy znikała i Państwo czytaj POLSKA pozostawała bez należnych jej podatków. Ta metoda dalej funkcjonuje choć KLER doprowadził ja do perfekcji dojąc PAŃSTWO POLSKIE czyli czytaj NAS WSZYSTKICH OBYWATELI  i to bez względu na wyznanie czy światopogląd, a nie tylko swych wiernych.

   Kościół katolicki swym działaniem i zachowaniem swych „pracowników” wpisuje się w Polsce w format organizacji mafijnej mającej poparcie podmiotu zewnętrznego , wpisuje się w format organizacji PASOŻYTUJĄCEJ na PAŃSTWIE.

    

   Myślę ,że trzeba to powiedzieć wprost…

    

   KLER DOI POLSKĘ !

    

   Podniesie się krzyk że kościół płaci podatki – owszem płaci symboliczne tak samo jak listek figowy jest symbolicznym ubraniem.

   „Kwartalna stawka ryczałtu od przychodu proboszczów może zatem wahać się 257 … do 911 złotych , wikariuszy od 83 do 299 złoty w zależności od ilości mieszkańców (dane za ‘gazeta prawna”

   Taca jest zwolniona z podatku , kościół jest zwolniony z odprowadzania podatku VAT – proszę mi pokazać przedsiębiorcę , który by ni smażył o takim zwolnieniu.

   Kościół jest też zwolniony z podatku od nieruchomości  które choćby w części są przeznaczone na cele kultu religijnego.

   Innymi słowy jeśli kościół wybuduje HIPERMARKET w którym będzie kaplica to będzie zwolniony z podatku od tej nieruchomości.

   To już metoda nie na SŁUPA tylko na KSIĘDZA.

   A to wszystko pod osłona KONKORDATU.

    

   Mam nieodparte wrażenie że dla Kościoła Katolickiego traktuje nasze Państwo i nas wszystkich Obywateli  jak dojną krowę i doi i doi i doi w majestacie prawa i religii.

    

   Ci księża w US na eksperckich etatach to kwintesencja stosunku Kościoła Katolickiego do Państwa Polskiego i jednocześnie służalczej roli jaka grają FUNKCJONARIUSZE PAŃSTWOWI względem KLERU – bo przecież ktoś, jakiś urzędnik podpisał te angaże. Tak się zastanawiam czy kościół już zupełnie nie ma wstydu i gdzie podziała się GODNOŚĆ państwowego urzędnika.

    

   23.03.2019.

   VILLK

    

   Info za

    

   https://www.fakt.pl/pieniadze/finanse/ksiadz-w-skarbowce-po-co-urzad-skarbowy-zatrudnia-ksiezy/y0bf7q8

    

    

   https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/980942,przywileje-podatkowe-kosciola.html

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   sobota, 23 marca 2019 09:00
 • środa, 19 grudnia 2018
 • niedziela, 02 grudnia 2018
  • komentarz na tok

   Radziwinowicz  ma bardzo dużo racji .
   ".. rosyjski gaz  i kanały jego dystrybucji to BROŃ , rosyjska broń w konflikcie Rosji z jednością Unii Europejskiej i w wojnie Rosyjsko Ukraińskiej . Tak , bo może nie pamiętamy w gorące przedświątecznych zakupów, że w Donbasie trwa wojna ......
   Morze Azowskie,…przesmyk w Kerczu  to klasyka eskalacji konfliktu w wydaniu rosyjskim ,..najpierw palec ,..potem ręką .....
   Tak więc zdajmy sobie sporawe z tego, że Rosyjska wojna z Ukrainą toczy się nie tyle na Morzu Azowskim co na Morzu Bałtyckim iże najpierw „palec” potem Polska.

    

   Przesadzam ? A czym różni się Mariupol od Elbląga? To port i to port i jeden i drugi ma miedzy narodowe gwarancje dostępu i jeden i drugi  jest blokowany przez rosyjską marynarkę wojenną…..."

   za
   h ttps://villk308488492.wordpress.com/2018/12/02/ukrainska-wojna-na-baltyku/

    

   komentar zdo

   http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,130517,24220247,mamy-bardzo-podobna-sytuacje-jak-ukraina-radziwinowicz-o.html?v=1&pId=50789991&send-a=1#opinion50789991

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   niedziela, 02 grudnia 2018 21:33
  • konetazr na gazecie

   od dawna o tym pisze
   "Wreszcie w oficjalnej prasie pisze się o tym o czym od dawna mówię i pisze na blogu,

   o tym że rosyjski gaz i kanały jego dystrybucji to BROŃ , rosyjska broń w konflikcie Rosji z jednością Unii Europejskiej i w wojnie Rosyjsko Ukraińskiej . Tak , bo może nie pamiętamy w gorące przedświątecznych zakupów, że w Donbasie trwa wojna ..."
   za

    

   https://villk308488492.wordpress.com/2018/12/02/ukrainska-wojna-na-baltyku/ 

    

   komenatzr do

   http://next.gazeta.pl/next/1,151003,24234258,fas-gazociag-nord-stream2-to-rosyjska-bron-przeciwko-ukrainie.html?v=1&pId=50789835&send-a=1#opinion50789835

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   niedziela, 02 grudnia 2018 21:18
  • Ukraińska wojna na Bałtyku.

   Ukazał się ciekawy artykuł w niemieckiej prasie

    

   http://next.gazeta.pl/next/1,151003,24234258,fas-gazociag-nord-stream2-to-rosyjska-bron-przeciwko-ukrainie.html#a=88&c=145&s=BoxBizImg3

    

   Wreszcie w oficjalnej prasie pisze się o tym o czym od dawna mówię i pisze na blogu,

   o tym że rosyjski gaz  i kanały jego dystrybucji to BROŃ , rosyjska broń w konflikcie Rosji z jednością Unii Europejskiej i w wojnie Rosyjsko Ukraińskiej . Tak , bo może nie pamiętamy w gorące przedświątecznych zakupów, że w Donbasie trwa wojna , że Rosja jest AGRESOREM na ukraińskiej ziemi , że Rosja Zbrojnie zajęła ukraińskie KRYM , zajęła terytorium niepodległego państwa. Państwa które dokonało samo rozbrojenia atomowego wierząc w gwarancje zachodu (w tym nasze Polski), że w zamian za pozbycie się broni atomowej Europa i USA gwarantują nienaruszalność granic Ukrainy.

   Nam kiedyś też Francja i Anglia coś obiecywały…..

    

   Morze Azowskie,…przesmyk w Kerczu  to klasyka eskalacji konfliktu w wydaniu rosyjskim ,..najpierw palec ,..potem ręką a walki o Mariupol ciągle trwają….

    Tak samo jak rosyjski gaz ciągle płynie ukraińskimi gazociągami do Europy,.. mimo wojny.

   Ukraina nie może zakręcić kurków gazowych bo zadziałała by przeciw interesom gospodarczym Europy , Rosja nie może przestać pompować gazu bo to spowodowało by zarówno jej kłopoty gospodarcze jak i stanowczą ripostę Europy.

   Jak wiec Putin ma prowadzić skuteczna wojnę z Ukraina musząc z nią jednocześnie koegzystować gospodarczo,.. to kwadratura koła. Rosja znalazła rozwiązanie tego problemu puszcza gaz  poprzez świeżo budowany gazociąg bałtycki (na marginesie ciekawe dlaczego Europa nie kupuje gazu norweskiego). W  ten sposób Ukraina  i Polska pozostaje poza terenem poprzez który Rosja MUSI dystrybuować swój gaz.(przypomnę może ze rosyjski projekt sprzedaży gazu  Chinom jakoś się nie udał).  Ma wiec wolna ręke na Ukrainie , w Mołdawii, Polsce i całej reszcie państw po byłym bloku wschodnim . Wracamy więc budując gazociąg bałtycki po 25 latach do podziały Europy na linii Odry.

   Komu więc służy bałtycka rura bo na pewno nie Ukrainie  , nie służy też jedności Unii Europejskiej  bowiem dywersyfikując kanały dystrybucji dywersfikuje jednocześnie strefy politycznych i wojskowych wpływów.

    

   To o czym powyżej pisze to ABECADŁO rosyjskiej polityki zagranicznej , cieszę się niemieccy dziennikarze wreszcie zauważyli to co Rosja robi od dziesięcioleci.( w tym miejscu może warto przypomnieć sobie  rosyjskie wpływy, w tym finansowe na niemieckich decydentów w sprawie bałtyckiej rury)

    

   Tak więc zdajmy sobie sporawe z tego, że Rosyjska wojna z Ukrainą toczy się nie tyle na Morzu Azowskim co na Morzu Bałtyckim iże najpierw „palec” potem Polska.

    

   Przesadzam ? A czym różni się Mariumpol od Elbląga? To port i to port i jeden i drugi ma miedzy narodowe gwarancje dostępu i jeden i dugi  jest blokowany przez rosyjską marynarke wojenną…

    

   Jak wiec spacyfikować Rosyjskie plany ? To dość proste tylko wymaga JAJ u Europejskich decydentów a z tym dość krucho.

   W punktach było by to mniej więcej tak:

   1. Polskie i inne natowskie  okręty wojenne wpływają do Elbląga cieśnina Pilawską

   2. blokada budowy drugiej rury bałtyckiej

   3. kupowanie surowców rosyjskich tylko i wyłącznie poprzez Ukrainę i Polskę co by gwarantowało niemożność włączenia tych terenów w obszar konfliktu zbrojnego generowanego przez Rosję.

   4. zablokowanie Bosforu  dla rosyjskiej marynarki wojennej oraz handlowej jako strony konfliktu zbrojnego.

   5.wzmcnienie obecności wojskowej NATO sił szybkiego reagowania w państwach bałtyckich

   6. natychmiastowe zajęcie Nadniestrza przez siły natowskie, czyli pozbawienie Rosji kolejnego „palca” po który będzie sięgać jak już zajmie Odesse.

   7. w dłużej perspektywie poważne potraktowanie problemu Kurdystanu jako realnego rozwiązania problemu bliskowschodniego i zamknięcia rosyjskiego imperializm w obrębie Rosji właściwej tej od Smoleńska do Uralu i Syberii . Choć na Syberii już gospodarują Chińczycy.

    

   Ale żeby to robić trzeba mieć jaja, a Putin ma świadomość tego, że jaj w Europie brakuje,.. dlatego jest na Krymie i  dlatego nakłady na rosyjską armię wciąż rosną.

    

    

   02.12.2018

    

   Villk

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   niedziela, 02 grudnia 2018 21:07
  • głupota pisu

   ja w działaniach wojewody dopatruje się zwykłej głupoty ale to pewnie dlatego ze nie założyłem okularów

    

   komentarz do

   http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,130517,24234657,wojewoda-lubelski-dopatrzyl-sie-zniewazenia-narodu-ale-prokuratura.html?v=1&pId=50789122&send-a=1#opinion50789122

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   niedziela, 02 grudnia 2018 20:01
 • wtorek, 27 listopada 2018
 • poniedziałek, 12 listopada 2018
  • Wpis bez tytułu

   w sprawie finansowania MW

   trzeba sprawdzać autobusy firmy przewozowe ich faktury , tak dojedziesz do firm ,które sponsorują bezpośrednio lub pośrednio bowiem nie wykluczam firm „parasoli”, poza tym sprawdził bym czy nie ma wsparcia  parafialnego, nie finansowego,ale np logstycznego . druga sprawą sa banery reklamowe i cały przemysł koszulowo-narodowy ktos to przecież szyje drukuje powiela… to drugi kanał jakim można śledzić ich finanse,, trzeci kanał informaci o polskich faszystach to internet .

   i najważniejsze ..KRS wszelkich stowarzyszeń ich wspierających ..tam sa nazwiska i tam można śledzić powiązania osobowe i finansowe.

   sory ale ja niema czas sie tym zajmować, a tzreba by juz to archiwizowac i opracowywywac… moze jkis dziennikaz by sie tym zajął , mogła by byc z tego nie gorsza książka ja ta Piątka o Macierewiczu.

    

   odpowed Zilonemu kwiatu n a dywagacjach

   http://oby.watel.info/dywagacje/moje-gorzkie-slowa-na-stulecie/#comment-7321

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 12 listopada 2018 16:28
  • Władza z faszystami. Marsz, marsz , marsz…

   Dożyliśmy czasów , gdy osoba sprawująca urząd Prezydenta RP maszeruje w jednym pochodzie z neofaszystami . Maszerują wspólnie w jednym marszu po ulicach pod którymi wciąż są jeszcze nie pochowane , bezimienne kości tych, którzy w walce z faszyzmem oddali swe życie. Powstańcy Warszawscy , ci jeszcze żyjący apelowali… nie pomogło,…Władza woli dogadywać się z faszystami , sama podnosząc ich do rangi partnera Rządu Polskiego, niż godnie uczcić rocznice. Gdy ktoś kiedyś zapyta skąd w Polsce wziął się faszyzm  w wydaniu ustroju państwowego  tego na kształt hitlerowskich Niemiec,  to odpowiedz  jest już znana wszelkim ludziom ,którzy potrafią samodzielnie myśleć.

   Faszyzm bierze się z ksenofobi społeczeństwa , jego braku umiejętności krytycznego myślenia , z braków edukacyjnych i wychowawczych oraz z przeświadczania tego społeczeństwa o swej wyjątkowości . Generalnie  faszyzm bierze się z głupoty i lenistwa intelektualnego . W utwierdzaniu społeczeństwa  w tym lenistwie wielka role odgrywa w Polsce Kościół katolicki , który  robi to w celu ochrony swych partykularnych interesów politycznych i gospodarczych. Kościół w Polsce uwiarygodnia i umacnia  władzę w jej promowaniu faszyzmu  jaka narzędzia do zarządzania społecznymi fobiami i lękami.

   Niestety nie ma przesady w  stwierdzeniu , że obecne pisowskie władze naszego kraju propagują faszyzm jeszcze nie tyle jako ustrój państwowy co straszak społeczny ,… tyle tylko że stary Hindenburg myślał podobnie, a skończyło się to końcem republiki.

   Gdy w Polsce faszyzm stanie się obowiązującym ustrojem państwowych , być może  w Kościele obudzą się wyrzuty sumienia większe niż interesy gospodarcze ,.. być może  , ale czy tak będzie o tym przekonamy się podczas kolejnej jakiejś rocznicy.

   Dziś Polska budząc się z kaca po wczorajszym świecie jest obrazem dziwki kościoła prowadzanej przez pisowską władze w objęcia ustrojowego faszyzmu.

    

   Smutny to widok w setna rocznice odzyskania niepodległości.

    

    

    

   Villk

   12.11.2018

    

   jako komentarz przy

    

   http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24159607,marsz-we-wroclawiu-zostal-rozwiazany-trzy-osoby-ranne-szesciu.html?v=1&pId=50560078&send-a=1#opinion50560078

   

   http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,130517,24159605,ryszard-kalisz-w-tok-fm.html?v=1&pId=50560177&send-a=1#opinion50560177

   

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   villk
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 12 listopada 2018 15:32

Kategorie

Tagi

Kanał informacyjny