villk

Wpis

czwartek, 30 sierpnia 2018

Kurwy łańcuchowe.

Weźmy takie słowo jak POLITYK,. Kogo ono oznacza? Kogoś kto stara się myśleć i w szerszym kontekście dostrzegać powiązania skutków z przyczynami , kogoś kto poprzez to rozumienie stara się mieć wpływ na te skutki w kierunku przez siebie pożądanym.

 

Teraz weźmy słowo POŻADANYM , myślę, że to kluczowe słowo tej łamigłówki.

Pożądanym czyli takim , który określi to czego ten polityk chce .

To pytanie o motywacje oraz o jego poziom świadomości ,wyobraźni. Jeden będzie sobie w stanie wyobrazić zmiany systemowe i społeczne,  drugi jedynie dupę swej sekretarki , i obaj za pomocą budowania przyczyn będą się starali osiągnąć zamierzony skutek.

 

BUDOWANIE PRZYCZYN to jak proces siania na roli, lub szczepienia drzewek .To proces w którym polityk buduje swe zaplecze polityczne zachęca innych do swej idei czy to za pomocą edukacji czy manipulacji lub przekupstwa. To etap w którym polityk potrzebuje PIENIĘDZY.

Potrzebuje pieniędzy aby szerzyć swa idee , bowiem jakikolwiek wybierze kanał dystrybucji swej polityki to zawsze wprost lub pośrednio będzie potrzebował pieniędzy aby dane medium sprawnie przekazywało jego słowa.

 

I tu zaczyna się jego  konflikt pomiędzy tym czego pragnie a tym co musi aby móc realizować to co pragnie.

 

CHCIEJSTWO  jest podstawowa jednostka chorobowa polityków , czyli on chce ale nie ma jak i czym . Straszny ból niemocy ale jest na to rada… SPONSOR POLITYCZNY . Taki sponsor oznacza środki na budowanie przyczyn które doprowadza do celu . Sponsor nie kupi politykowi celu , kupi mu narzędzie do zdobywania celu,  kupi mu narzędzie do zaspakajania jego aspiracji, zbuduje mu tor po którym on będzie mógł gonić króliczka. 

Im bliżej mety tym większe potrzeby bo cel już prawie na wyciągnięcie dłoni i tym łatwiejsza zgoda polityka na sugerowane przez sponsora zmiany celów.

 

W idealnym układzie sponsorem polityka jest bezpośrednio społeczeństwo . Społeczeństwo łożące na polityka w uznaniu jego wiedzy , doświadczania i autorytetu zdobytego wśród ogółu . Ale to układ utopijny występujący ewentualnie w małej lokalnej społeczności w której kontakt jest bezpośredni bez kanałów dystrybucji informacji .

W naszej rzeczywistości społeczeństwo nie jest w stanie w sposób świadomy i niezależny  uznać autorytet czy wiedze danego polityka, bowiem jedyny przekaz jaki otrzymuje to medialna kreacja danego polityka . Kreacja , która  buduje polityczny sponsor.

 

Obraz polityka jaki dostaje społeczeństwo jest przefiltrowany przez media , przefiltrowany jest on sam , jego cele  i jego obraz. Tak naprawdę od sponsora zależy jakie jego cele będą realizowane, co więcej od takiego sponsora zależy , który z polityków ma szanse pokazać się szerszej publiczności i zdobyć poparcie społeczne dla swych idei.

 

Media to narzędzie tej kreacji , media w których dziennikarze tak samo jak politycy bardzo często chorują na chciejstwo, tyle że w ich wypadku sponsor jest bardziej oczywisty , to pracodawca.

 

Dawniej , a przynajmniej w założeniu polityka budowała społeczeństwo, obecnie buduje jedynie sponsorów.

Dlaczego w Stanach od dekad nie udaje się ograniczyć prawa do posiadania broni?

Dlaczego w Polsce Rydzyk buduje koncern medialny , dlaczego to farmacja ma takie udział w  blokach reklamowych we wszelkich mediach? W czyich rekach jest faktyczna władza w rękach polityków , społeczeństwa , mediów, czy tych cichych pośredników zarabiających na każdym sprzedanym pistolecie i każdej sprzedanej paczce  kolejnej najlepszej odżywki do włosów.

Kto faktycznie sprawuje władze polityk czy  taki czy inny handlarz strachem dla którego polityk jest tylko narzędziem , narzędziem które można zmienić na drodze do swego zysku.

Cóż więc dziwnego, że patrzę na polityków jak na kurwy łańcuchowe systemu takich czy innych korporacji . Realia są takie a nie inne, poziom świadomości polityków i ich wyobraźnia też są takie a nie inne,   to „dzieci” swych społeczeństw, oni po prostu uosabiają nasze aspiracje  a koncerny zarabiają na naszym strachu , braku wyobraźni , braku edukacji  co więcej zarabiają na naszej chciwości i naszym chciejstwie bo tak jak politycy nie jesteśmy od niego wolni . Tak więc my sami budujemy swymi postawami ten system bogacenia się nielicznych  kosztem wielu.

 

 

Ps.

Drogi czytelniku….,…  zrozumiałeś?

Już wiesz  kto jest kurwa łańcuchową?

 

30.08 2018

Villk

 Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
villk
Czas publikacji:
czwartek, 30 sierpnia 2018 09:23

Polecane wpisy