villk

Wpis

poniedziałek, 30 lipca 2018

dyskusja o kk na polityce

@PAK4
co do "moralny kościół" to chciałbym by jego "kadry" przestrzegały przyajmniej podstawowych założeń swej religii  a nie były strażnikami hipokryzji.
Jak kościół katolicki może tolerować w swych strukturach pedofilie , zakłamanie , hipokryzje , bogacenie się , posługiwanie się religia jako narzędziem politycznym - to przecież wprost sprzeniewierzenie się zasadom chrześcijaństwa.Gdy pisze moralny ma na myśli nie przeciwstawiający się sobie samemu.
A że nie jest monopolistą to ja wiem , ale chwiałbym by i on to wiedział.
kwestia praw obywatelskich kobiet jest w moim rozumieniu nierozerwalnie związana z kwestia prawa do aborcji . To długa by była rozmowa ale założenie główne jest takie , że Państwo nie może patrzeć na Obywatela poprzez pryzmat jego płci.
(już słyszę słowo "gender"), Obywatele to byt będący częścią państwa , taka podstawowa cegiełka prawna i społeczna - aby państwo jako budowla było silne to te "cegiełki " muszą być równe. Określanie płci , niszczy tą równość.
Prawo do aborcji przysługuje OBYWATELOWI a nie kobiecie , to dwie rożne kategorie, to rozróżnienie a właściwe jego brak jest podstawą sporu o prawo do aborcji.
co do ostatniego... Kościół powinien być strukturą działająca w ramach prawa państwowego  a nie ponad nim i to w zasadzie zamyka temat relacji państwo kościół i ich wzajemnych relacji finansowych.(oczywiście tez można by o tym długo)
 Pozdrawiam Villk 

 

https://szostkiewicz.blog.polityka.pl/2018/07/28/ciaze-rowne-i-rowniejsze/#comment-338851

 https://szostkiewicz.blog.polityka.pl/2018/07/28/ciaze-rowne-i-rowniejsze/#comment-338854 

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
villk
Czas publikacji:
poniedziałek, 30 lipca 2018 23:05

Polecane wpisy