villk

Wpis

poniedziałek, 23 lipca 2018

PIS to TOTALITARYZM.

 

 Pis wsadza za porównanie PIS -u do PZPR-u.

 PIS wsadza za PRAWDE.

„Kobiecie, która napisała na biurze Czabańskiego "PZPR", postawiono zarzuty propagowania ustroju totalitarnego”.

Rozumiał bym gdyby postawiano jej zarzuty z art. 288 k.k. lub  art. 124 k.w. o zniszczeniu rzeczy.

Postawiono jej jednak  zarzut z paragrafu 256KK.

 

art. 256

§ 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość,……

 

 Trzeba być nie douczonym durniem , lub chcieć zastraszyć społeczeństwo by sądzić ją  z tego paragrafu i to z kilku powodów.

 

 

1.

Sposób myślenia włądzy jest następujący - napisała „PZPR” to znaczy , że propaguje „inny totalitarny ustrój państwa”  ,. Skąd domysł co oznacza „PZPR”, może ona miała na myśli „Popierdol.onych Zdrajców Polski Rzeczpospolitej.”

 

2.

Nawet jeśli myślała o Polskiej Zjednoczonej Partii Robotnicej to nie zawarła przy tym napisie żadnej jej pochwały, co więcej na chodniku napisała „czas na sąd ostateczny”. Czyli raczej wraziła swój negatywny do tej partii stosunek. Czyż można ją więc karać z art. 256 gdy ona chce sądzić komunistów a nie ich propaguje?

 

3.

Prędzej można by jej zarzucić obrazę Partii Rządzącej PIS poprzez porównanie jej do PZPR ale wtedy brakuje w tym napisie słowa np „TO” przykładowe zdanie mogło by brzmieć wtedy „PIS TO PZPR”. Rozumiem że partia rządząca mogła by się o takie porównanie obrazić ale skazywanie tej Kobiety za taki napis z paragrafu o propagowaniu ustroju faszystowskiego  to jednoczesne przyznanie , że pis to ustrój faszystowski „lub inny totalitarny ustrój”

4.

Rozumiem że w świetle  prawa można ja skazać na wandalizm, ale jej proces z artykułu  o propagowanie faszyzmu lub innego ustroju totalitarnego będzie jasnym i prostym dowodem na to że PIS TO TOTALITARYZM.

 

5

Poza tym jeszcze jedno, paragraf 3  tego samego artykułu stanowi:

§ 3. Nie popełnia przestępstwa sprawca czynu zabronionego określonego w § 2, jeżeli dopuścił się tego czynu w ramach działalności artystycznej, edukacyjnej, kolekcjonerskiej lub naukowej.

Tak więc ona zwyczajnie edukowała społeczeństwo że PIS TO TOTALITARYZM.

 

 I jej proces też będzie na to dowodem .

 

23.07.2018

Villk

 

Czytat

http://wyborcza.pl/7,75398,23704618,kobieta-ktora-napisala-na-biurze-czabanskiego-pzpr-dostala.html

 

treśc paragrafu 256 kk za

http://www.polskieustawy.com/norms.php?head=0&actid=474&norm=256&lang=48&adate=20150501

 oraz paragraf 288 kk

https://www.arslege.pl/zniszczenie-cudzej-rzeczy/k1/a328/

 

 

art. 256

§ 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość,

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny przedmiot, zawierające treść określoną w § 1 albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej.

§ 3. Nie popełnia przestępstwa sprawca czynu zabronionego określonego w § 2, jeżeli dopścił się tego czynu w ramach działalności artystycznej, edukacyjnej, kolekcjonerskiej lub naukowej.

§ 4. W razie skazania za przestępstwo określone w § 2 sąd orzeka przepadek przedmiotów, o których mowa w § 2, chociażby nie stanowiły własności sprawcy.

 Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
villk
Czas publikacji:
poniedziałek, 23 lipca 2018 10:04

Polecane wpisy