villk

Wpis

środa, 05 lipca 2017

Wizyta.

Kiedyś stwierdziłem, że Ameryka jest jak Donbas… od tego czasu nić się nie zmieniło.

Dziś Prezydent USA musi się podkreślić  jaki to jest samodzielny i lubiany w Europie . Polska jest tylko tłem tego pokazu . Usłyszymy jacy to jesteśmy wspaniali , zobaczymy amerykańskie flagi na tle pomnika Powstańców Warszawskich , będziemy łechtani po swych emocjach. Dowiemy się , że tu w Europie jesteśmy najważniejszym sojusznikiem Stanów , być może dowiemy się że jesteśmy ważniejsi od Niemiec. Będziemy zapewniani o tym , że sojusznik nas nie zawiedzie. Może nawet usłyszymy coś antyrosyjskiego.

Ta wizyta to coś jak tamten atak rakietowy na Syrię, pokazanie  niezależności Amerykańskiego Prezydenta od Rosji . Taka postawa ma szanse w Polsce się podobać i być wodą na Pisowski młyn , a ewentualne  skłócenie Polski z Niemcami , czego rozpoczęcie procesu mieliśmy już na kongresie PIS w Przysusze, będzie tylko wartością dodaną dla Rosji w jej relacjach z Unią Europejską. 

Kiedyś w bloku wschodnim obowiązywało hasło „ Proletariusze  wszystkich krajów łączcie się” , obecna jego wersja nadawana z Moskwy brzmi „ Populiści wszystkich krajów łączcie się” , czego ta wizyta jest doskonałym przykładem.

 

 

Książka Tomasza Piątka –DOSKONAŁA też w wątku amerykańskim – to zdanie nie jest tu przypadkowe.

 

Wizyta się skończy , wizy pewnie pozostaną , a to co ważne wydarzy się za naszą zachodnią granicą, i …… na Bałtyku … gdzie cementuje się militarny sojusz Rosyjsko Chiński , do którego europejska polityka obecnej administracji amerykańskiej mocno się przyczynia.

 

Tak jak pisałem przed rokiem - „Biały Dom z Zielonym Ludzikiem?…..nie mam rzeczy niemożliwych, są tylko ludzie o zbyt małej wyobraźni.”

 

05.07.2017

villk

 

cytat za

http://www.tokfm.pl/blogi/villk/2016/08/ameryko_jestes_jak_donbas/1

 

 

oraz w kontekście

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/donald-trump-w-polsce-wspolne-cwiczenia-rosji-i-chin-na-baltyku/wf4zezbSzczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
villk
Czas publikacji:
środa, 05 lipca 2017 23:31

Polecane wpisy

 • czarny ,.. komentarz na tok

  Czas zacząć protestować pod kościołami i kuriami . ten protest jest chyba pierwszym po "zimeriadzie" krakowskiej na początku XX wieku kiedy społeczeństwo powied

 • komentarz na tok

  nie na darmo mówią że "polityka to k.rwa" http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103094,23183627,poslanka-po-wziela-udzial-w-czarnym-piatku-niedawno-chciala.html?

 • komentarz na POLItyka

  karatecy ,...srecy... to już druga próba zamiecenie pod dywan śmierci Jaroszewicza fakt jest taki że druga część wspomnień Piotra Jaroszewicza zapowiadana przez

 • Marzec po 50 latach

  W marcu 1968 roku miałem 11 lat, ale interesowałem się światem i znałem nazwiska głównych polityków polskich i zagranicznych. Jednak z tak zwanych wydarzeń marc

 • Okupacja 3.0

  Była okupacja niemecka, teraz usraelska. Ale cały czas czytam jak fajnie mieć przyjaciół z USA. Kurwa czy nasz głupi naród kiedyś zrozumie że te śmieci z USA ni