villk

Wpis

sobota, 08 lipca 2017

VETO

Słowa i obrazy niosą siłę. Jest taka fotografia z hitlerowskiego wiecu gdy cały plac wyciąga prawe dłonie i tylko jeden człowiek ostentacyjnie splata swe przedramiona nie pozdrawiając wodza. Gest ,…polityka składa się z gestów,…To gestów boi się prezes pisu, boi się BAŁYCH RÓŻ bo wie w przeciwieństwie do większościowych swych wyznawców co one w historii oznaczały i czym była organizacja „Weiße Rose” w hitlerowskich Niemczech.

Obrazy ze strajku w stoczni, Wałęsa przemawiający na bramie, podpisanie porozumień , ten monstrualny długopis i półtoraroczny festiwal solidarności , to nie są obrazy z których siłę czerpie prezes pisu. Już prędzej usiłuje on czerpać silę z tego zdjęcia z pod kina Moskwa z okresu stanu wojennego choć to nie jest jego czas ani nie jest to czas jego apokalipsy, bo on nawet nie był członkiem Solidarności.

Czasem jedno zdjęcie, jeden gest mówi więcej niż długie przemówienie…a czasem jedno słowo determinuje miejsce w historii.

Reytan powiedział  veto  i zginął zaszczuty przez współczesnych mu patriotów , ale to on jest nam wzorcem moralnym a współcześni mu pseudo patrioci sprzedajnymi dziwkami.

Dziś jest czas by nazywać rzeczy po imieniu , zdefiniowanie pojęć jest ważne bo pierwszą debatę o języku już przegraliśmy gdy płód został nazwany dzieckiem, a nacjonalizm i szowinizm patriotyzmem . Dlatego tak ważne jest przywrócenie słowom ich prawdziwych znaczeń. Białe trzeba nazwać białym a czarne czarnym bez podmianek , złodzieja demokracji złodziejem demokracji,  prawo kolesiów – bezprawiem a sprawiedliwość dla swoich niesprawiedliwością.

Dziś jest czas by stanąć naprzeciw i powiedzieć NIE POZWALAM,  nie pozwalam na niszczenie imienia mojego kraj, nie pozwalam na zawłaszczanie historii, nie pozwalam i nie godzę się na kłamstwa zamiast prawdy, jestem przeciw totalitaryzmowi i ksenofobi reprezentowanej przez rząd mojego kraju.

Cieszę się ze są w moim kraju ludzie zdolni do tego by nie patrząc na konsekwencje osobiste bronić kraju przed wewnętrzną pisowską zarazą, że są ludzie , którzy z wewnętrznej potrzeby mówią pisowskiemu totalitaryzmowi VETO.

 

Polska to wspaniały kraj nie dlatego, że trzeba wynieść Frasynuka aby prezes mógł wejść na drabinkę i obrażać społeczeństwo ale właśnie dlatego, że są w  tym społeczeństwie ludzi rozumiejący gest Frasyniuka   choć może się on wydawać równie abstrakcyjny jak ostentacyjne nie pozdrawianie wodza na hitlerowskim wiecu czy nie godzenie się na hitlerowski totalitaryzm młodych niemieckich studentów.

 

Świat bez ludzi przyzwoitych i uczciwych  byłby miejscem nieznośnym  dla każdego w miarę normalnego człowieka.

 

Na koniec ,…jest ciekawym pytaniem, w kontekście wypowiedzi Pana Wróbla, czy gilotyna spadła na szyje członków Weiße Rose dlatego, że pokojowo głosili swe poglądy czy dlatego, że UPOKORZYLI Hitlera głosząc zwyczajnie prawdę o nim i jego systemie ?

 

07.07.2017

villk

 

w nawiązaniu do

 

Weiße Rose

https://pl.wikipedia.org/wiki/Bia%C5%82a_R%C3%B3%C5%BCa

 

kino Moskwa

http://film.onet.pl/wiadomosci/kino-moskwa-i-czas-apokalipsy-historia-pewnego-zdjecia-i-kultowego-filmu/bwg4l

 

Rejtan

http://www.tokfm.pl/blogi/villk/2016/12/polska_wigilia/1

 

oraz

http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,147963,22067073,oni-nie-bronia-zasad-uniwersalnych-oni-po-prostu-chca-upokorzyc.html

i w celu przypomnienia gdzie stoi Polska a gdzie stoi ZOMO

http://www.tokfm.pl/blogi/villk/2016/01/to_ja_jestem_polska/1Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
villk
Czas publikacji:
sobota, 08 lipca 2017 16:47

Polecane wpisy