villk

Wpis

czwartek, 20 kwietnia 2017

pis chce przesunąć Poniatowskiego

Sasin o przeniesieniu pomnika księcia

- Jesteśmy realistami. Wiemy, że tam [przed Pałacem Prezydenckim - red.] nie ma na nie miejsca - mówi w "Rzeczpospolitej" poseł PiS i były kandydat na prezydenta stolicy Jacek Sasin. - Choć można sobie wyobrazić przeniesienie pomnika Księcia Poniatowskiego - dodał polityk. 

 

http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,147963,21663163,przed-palacem-nie-ma-miejsca-na-pomniki-smolenskie-wlasnie.html

--------

 

Szanowni państwo o tym żeby przestawiać ponownie Poniatowskieg a w jego miejsce wstawiać np tupolewa z betony z Kałkowa - to ja pisałem rok temu.

mam wrażenie że PIS popełnia plagiat.

 

"........Taka refleksja mnie naszła w kwestii tych pomników,…skoro siła polityczna w Polsce realizująca de facto założenia polityki rosyjskiej w Polsce chce znów ustawiać pomniki przed Pałacem na Krakowskim Przedmieściu , to może czas zacząć nazywać ten pałać ponownie Namiestnikowskim, a  Książe Pepi  ponownie wybierze się w podróż szukając miejsca, w którym cenią sztukę.

 

 

 

A nam zostanie już poświęcony  Betonowy Tupolew z Kałkowa , myślę że znajdzie się wielu którym idea przeniesienia go z Kałkowa na Krakowskie Przedmieście w miejsce po Paskiewiczu i po Poniatowskim była by bliska ich sercu. To też Polacy i maja prawo do swej DOSŁOWNOŚCI , co więcej Lech Kaczyński, którego ten pomnik ma upamiętniać też jest kawalerem Orderu Orła Białego, tak więc duch miejsca został by zachowany."

 

h ttp://www.tokfm.pl/blogi/villk/21016/04/pepi/1

 

 komentar zdo

 

http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,147963,21663163,przed-palacem-nie-ma-miejsca-na-pomniki-smolenskie-wlasnie.html?v=1&pId=44373469&send-a=1#opinion44373469

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
villk
Czas publikacji:
czwartek, 20 kwietnia 2017 18:07

Polecane wpisy