villk

Wpis

piątek, 05 lutego 2016

Panie Prezydencie, każdy kij ma dwa końce.

Panie Prezydencie uprzejmie informuję, w kontekście podpisanej przez Pana ustawy inwigilacyjnej,  że każdy kij ma dwa końce.

„Nowela wprowadza dostęp do tych danych online - przez tzw. bezpieczne połączenie internetowe”.

 

Bezpieczne połączenia nie istnieją , to oksymoron  lub coś na kształt jesiotra drugiej świeżości.

Połączenie samo z siebie jest zawsze kanałem dwustronnym przepływu informacji a kierunek przepływu jest zależny jedynie od jakości i  zdolności operatora baz danych czy to gromadzonych  za pomocą inwigilacji czy też tych , które są przedmiotem pozyskiwania.

Poza tym podłączenia wywiadowczych baz danych w jakikolwiek sposób z Internetem to prosta droga  proszenia się o nieszczęście dekonspiracji.

 

To było tak po pierwsze. Po drugie czy zdaje sobie Pan sprawę z tego,  że od niedzieli nie tylko takie szaraczki jak  ja będziemy legalnie i prawnie inwigilowani ale głównie przedmiotem zainteresowania tej ustawy stanie się Pan sam i Pańskie środowisko polityczne … bo jak twierdzą klasycy - Wroga trzeba znać , a najgorszy z możliwych to - wróg wewnętrzny.

Po trzecie .. Czy naprawdę sądzi Pan , że Polskę stać na programy typu PRISM . Testowany w Polsce projekt AGH-u krakowskiego INDECT  sprawdza się podobno bardzo dobrze ale to jeszcze chałupnictwo choć za wielkie pieniądze.

Jeśli ktoś nie wie co to są programy PRISM czy INDECT to tylko znaczy , że nie wie w jakiej rzeczywistości żyje. Zawsze może sobie poguglać. Choć od niedzieli guglanie tych haseł może powodować znalezienie się na liście potencjalnych terrorystów.

Swoja droga to ciekawe komu sprzedamy te bazy danych polskich podglądanych Obywateli .

 I tak po czwarte, po ostatnie  - Panie Prezydencie  czy naprawdę uważa Pan, że to co Pan podpisał jest zgodne z Konstytucją? Czy ma Pan świadomość , że ostatni raz w Polsce prawo pozwalające kontrolować korespondencje funkcjonowało w Stanie Wojennym i wprowadził to prawo Wojciech Jaruzelski w celu ochrony aparatu władzy w PRL? Czy to są Pańskie moralne wzorce?

Czy znów będę otrzymywał koperty ze stemplem „cenzura”, zresztą ja jak ja ale jeśli to Panu wręczą taką adresowana do Pana kopertę? Jak się Pan z tym poczuje jako strażnik konstytucyjnych wartości , mam tu na myśli np.  art. 49 Konstytucji czy art. 51 punkt 2.

 

I zupełnie nie wiem i nie rozumiem jak stempel cenzury będzie wyglądał w meilu. Może trzeba będzie postawić przy każdym komputerze takiego pisubeka co będzie zaglądał przez ramie i żując kanapkę będzie co chwile mówił nad uchem …”połączenie kontrolowane” -Bareja się tu nisko kłania.

 

Z wyrazami troski

 

villk

04.02.2016

Cytat za

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,130517,19581142,andrzej-duda-podpisal-ustawe-inwigilacyjna-protesty-nic-nie.html

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
villk
Czas publikacji:
piątek, 05 lutego 2016 00:55

Polecane wpisy